Бензиномера играе

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Бензиномера играе

Мнение от streetz » 24 Авг 2017, 14:37

Колеги,
От няколко месеца стрелката на бензиномера се държи странно и от време на време показва повече, никога по-малко, от реалното. В началото го правеше инцидентно, примерно 1-2 пъти в месеца (не съм сигурен, но сякаш в най-големите жеги в задръстванията се случваше). Наскоро имах проблем с помпата и я вадих, та имах възможност да огледам нивомера и изглеждаше наред - всичко е като ново. Забравих да спомена, че смених всичко (нивомер и помпа) преди 3 години/40 000 км. Та след като оправих проблема с помпата минаха няколко дни спря да показва изобщо нивото, все едно празен резервоар. След още няколко дни започна да показва, но оттогава по няколко пъти на ден започна да подскача стрелката нагоре и после се връща в нормално положение (понякога плавно, понякога не). Не че не си знам колко бензин имам, ама си е дразнещо. Успях да снимам какво се случва, вижда се в първите секунди как трепва стрелката и отива на 30 литра, а после като се превърти в края на клипа се вижда как вече съвсем е слязла на правилното деление (26-27 литра имах по това време).
https://www.youtube.com/watch?v=NJLZRXZOxsM
Не мога да хвана някаква зависимост, примерно топла/студена или удар в дупка, пълна газ, без газ ... играе си без никаква логика. Няма газово, съвсем стокова IS-ка.
В таблото ли да търся проблема или в нивомера? Или пък някъде окъсява, знам ли ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Бензиномера играе

Мнение от ///Mechov » 24 Авг 2017, 15:34

Един от двата нивомера


Изпратено от моят 9003X с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.03.2017
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E36 M42B19 Kompressor

Re: Бензиномера играе

Мнение от SHERP » 24 Авг 2017, 16:35

Идентично играене на стелката имах само че на водата,оказа се самото табло,обаче при мен като почукам по таблото за момент идваше на мястото си,и после пак почваше да играе така рязко
Аматьор/Любител в чипС тунинга :mhihi: :wave: :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Бензиномера играе

Мнение от shlosera » 24 Авг 2017, 17:23

Миналата година сменях сменях табло на м42 заради подобен проблем. При мен си правеше каквото иска. Зареждам 20л в колата има около 10, показва почти пълен резервоар, на сутринта почти в резервата. А отначало като се появи проблема играеше по малко.
Може да погледнеш дали няма някой закъсан кабел при нивомера.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Бензиномера играе

Мнение от ~Мишо~ » 24 Авг 2017, 18:23

///Mechov написа:Един от двата нивомера


Изпратено от моят 9003X с помощта на Tapatalk

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Бензиномера играе

Мнение от streetz » 22 Сеп 2017, 9:35

Е добре, но дори ако единия от двата бензиномера е дал фира, все пак трябва стрелката да показва нещо на таблото, а тя от 2 седмици падна на нула и колкото и бензин да слагам не помръдва. Да са дефектирали едновременно и двата силно се съмнявам.
Последна промяна streetz на 22 Сеп 2017, 15:06, променена общо 1 път
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Бензиномера играе

Мнение от ///Mechov » 22 Сеп 2017, 12:04

Само единия ти е проблемен колега. Най-често е този при помпата .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бензиномера играе

Мнение от mafiata_ » 22 Сеп 2017, 15:00

Свали акомулатора да изчисти грешката колега и го закачи на ново.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Бензиномера играе

Мнение от ///Mechov » 22 Сеп 2017, 16:56

mafiata_ написа:Свали акомулатора да изчисти грешката колега и го закачи на ново.



При Е36 сигнала от нивомерите е аналогов , няма грешка за триене . Грешка ще има ако всичко върви по КАН шина , а при Е36 няма КАН .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бензиномера играе

Мнение от mafiata_ » 22 Сеп 2017, 21:38

///Mechov написа:
mafiata_ написа:Свали акомулатора да изчисти грешката колега и го закачи на ново.



При Е36 сигнала от нивомерите е аналогов , няма грешка за триене . Грешка ще има ако всичко върви по КАН шина , а при Е36 няма КАН .


Колега преди няма и седмица на едно Е36 сваляхме и 2та нивомера поради простата причина, че при пред последното сваляне на помпата въпросният човек я беше повдигнал някакси (да не събирала утайки) :shock: :mhihi:, та в края на крайщата закачихме всичко бензин има да те удави :D 15 литра и показва че няма никой. Свалихме акомулатора за съвсем различно нещо и всичко се оправи.
Друг случай на мойта кола пак е36, скъса ми се едната жичка на датчика за външна t° и - 37° :mhihi:, връзваме всичко точно и не и не и пак сваляне на акомулатора за съвсем друго нещо (исках да го огледам какъв е тоя BMW акомулатор че си е със се колата от край време) закачаме 20°.
Та и на мене някой ако ми каже за такива дреболии бих се смял но е факт и има нещо.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook