Ревизия на скоростна кутия

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Ревизия на скоростна кутия

Мнение от Hellrot » 18 Авг 2017, 10:59

Здравейте колеги. Не успях да намеря такава тема в търсачката и за това пускам нова. Предстои ми смяна на скоростна кутия на е36 м52б20. Тъй като не мога да си позволя да стоя дълго време без кола имам една кутия от 318ис която мисля да ревизирам и заменя с моята. Въпроса ми обаче е в какво би се състояло това ревизиране? Знам че се сменят семеринги и масло. Кутията каято имам има лек луфт в вала но до последно си работеше перфектно на ИСката. Очаквам вашите съвети какво да сменя по кутията за да е надеждна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Ревизия на скоростна кутия

Мнение от TheDriver » 18 Авг 2017, 11:11

Аз под ревизия разбирам смяна и на лагерите.

Иначе смяната на маслото и семеринги.

Имаш три семеринага - на вала, на опашката и на избирача. Намери им размерите и номерата от realoem и си ги купи/поръчай от някъде. По спомен този на избирача го нямаше в точно същият размер, но предлагат друг който го заменя успешно.

Този на вала и този на избирача се сменят лесно, за този на опашката трябва да се свали "чашката" за кардана, за да го смениш.


За маслото имаш няколко варианта - повечето кутии са с АТФ масло но има и такива със "стандартно" за скоростни кутии виж си лепенката на кутията. По спомен тези със оранжева лепенка бяха с АТФ, но може и да се бъркам.

Погледни темата на Нукем "отново Е36" тук в раздела някъде към последните страници има предложен коктейл от масла, който върши страхотна работа за тракащи кутии.


Мен ме интересува как стоят нещата със смяна на лагерите, предлагат ли го някъде и какво мога да очаквам като цени?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Ревизия на скоростна кутия

Мнение от Hellrot » 18 Авг 2017, 16:39

Благодаря колега за отговора ти. Сега остава някой да каже и за лагерите и я натискам.
Видях в интернет че има ремонтен комплект за избирачите на скоростния лост но ми се стори доста скъп... към 100 и някой лев беше... някой да знае по-евтин вариант?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Ревизия на скоростна кутия

Мнение от shlosera » 18 Авг 2017, 18:55

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=25_0577

За номер 2 от схечата мога да ти предложа да си направиш втулка на стругар вместо тампона. Относно семеринга на избирача намира се при колегата laviatan вече 2 взех от него. За лагерите и тн, ако ще си ги правиш ти нещата има смисъл, но не знам цени, ако я прави друг чух от колега, че излиза доста солено. Скоро ще разхвърлям една кутия, ако не знаеш какви са лагерите кажи да гледам нещо номерация, ако мога да ти помогна.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook