Как да разглобим напълно М огледала за е36

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Как да разглобим напълно М огледала за е36

Мнение от shlosera » 06 Авг 2017, 14:27

Здравейте колеги! Наскоро си взех Мкови огледала за колата, които са боядисвани без да бъдат разглобени и много ме дразнеха (освен това са и друг цвят и искам не искам ще трябва да ги пръсна). И се захванах днес следобяд да ги разглобя и да почвам да ги подготвям за боя.

1. Корубата на огледалото (частта в която се слага стъклото) се отделя от адаптора (частта която се захваща за вратата). мушкате малка тънка отвертка в процепа както съм показал (снимката е направена при вече отделен адаптор от коруба, но ще схванете идеята) и горния захват ще се отвори.
Изображение

След това идва ред на долните захвати.
Изображение
Първо мушкате пак отвертаката в предния край и ще отоврите единия захват (долу в дългата част са 2, 1 отпред и един отзад), след това и в задния край да отворите и 2рия. Съвет от мен сложете малко изолирбанд или друго тиксо на върха на отвертката, за да се намалят щетите по пластмасата на огледалото.

Оградените ''пишки'' Изображение влизат в оградените щифтове Изображение. Почистете хубаво и пишките и щифтовете, накрая на темата ще разберете защо.

2.Сваляне на стъклото.
Вече сме разделили 2те части на огледалото и най-вероятно буксата ще пречи да се отдалечат една от друга (моите са с отрязана букса и нямам такъв проблем, ако вашата букса стои аз лично не виждам вариант да се извади през огледалата без да се отрежат кабелите някъде и след това да се вържат отново). Време е да свалим стъклото. Натискаме стъклото в тази част, на която е нарисувана стрелка (ще чуете няколко щраквания на машинката на огледалото ако е ел като при мен) и стъклото ще застане като на снимката.
Изображение

След това си мушкаме пръстите в процепа, който се е отворил в другия край на огледалото като на снимката и дърпате леко и внимателно (стъклото се захваща на 4 щипки в всеки ъгъл по този начин се откачат 2те десни и след това се отваря място да се бръкне и за останалите 2).
Изображение

3. Сваляне на машинката.
След като се свали стъклото ще видите машинката (на стъклото може да има 2 кабела за подгрев те са с кабелни обувки и се вадят лесно едната е широка едната тясна и не може да се объркат при сглобяване).
Изображение
На снимката съм оградил 4те винтчета, които държат машинката и трябва да свалите, след като се свалят машинката се издърпва внимателно нагоре ето така.

Изображение

След свалянето на машинката корубата изглежда така: Изображение
Може да си върнете винтчетата по местата да не ги затриете.

На машинката отзад си има посока на монтаж
Изображение

Стъклото се хваща на машинката на 4 такива ''пишки'' може да ги разгледата след разглобяването.
Изображение

4. Сглобяването. Слагате адаптора да легне на нещо меко например на легото (на гърба са дупките с резби, на които се хваща огледалото за вратата и незнам дали няма да се спукат ако е на твърда повърност) нагласяте долните 2 пишки от корубата към щифтовете на адаптора и удряте рязко (най-добре капнете малко масло, грес, веро, wd, абе нещо мазно, че да влезе по-лесно). Препоръчвам да вкарате първо долните 2 и след това само горната пак с удар или вече може и с натиск. Ето така трябва да се постави огледалото вече къде и как ще ударите всеки сам да си прецени как ще му е най-удобно.
Изображение

Надявам се темата да бъде полезна на някой колега, който е тръгнал по този път!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Как да разглобим напълно М огледала за е36

Мнение от Deyan Velev » 07 Авг 2017, 16:48

Благодаря за темата , имам само още един въпрос ... как се ивършва ремонт на подгрева или трябва да се закупят нови машинки?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Как да разглобим напълно М огледала за е36

Мнение от shlosera » 07 Авг 2017, 17:03

Подгрева, ако има проблем според мен ще е или в инсталацията или в самото стъкло. Даже не съм ги слагал на колата да го пробвам при мен дали работи. По-добре някои запознат да каже не съм стигнал аз до там все още :-D

П.с. Тези дни ще видя мотае ми се едно обикновено огледало от купе ще го отворя да разфасовам и машинкта да видя какво се случва вътре в нея :-D
Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook