Благодарности на колегите и екипа на форума - решен проблем

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.08.2017
Пол: Мъж

Благодарности на колегите и екипа на форума - решен проблем

Мнение от bimmerviko » 01 Авг 2017, 21:06

Здравейте, от скоро съм горд собственик на BMW e36 m43b16 coupe и искам да изкажа благодарности на екипа и колегите.Помогнахте ми страшно много с всичката тази полезна информация, която е в форума.
Та проблемът ми беше ел.перката.Докато търсех друг проблем с оборотите, на включен климатик съвсем случайно попаднах на въпросната проблемна първа степен на ел. перката.До тогава не знаех, че перката ми е с 3-пина и две степени.Но темите които четох в форума бяха доста стари и снимковият материал не съществуваше... а аз съм скаран с тоци и прочие.Бях на път да се откажа да я отремонтирам сам, докато преди месец съвсем случайно попаднах на ел. перка в олх.бг свързана с въпросния резистор и тогава се вдъхнових и след дълго чакане на резистора (3 седмици и 2 дни),защото го нямаха наличен в склад, се развихрих и с цел да помогна на други колеги, със същата перка, изрязват се трите кабела от керамичния "резистор" двата сини се запояват от единият край,а черният от другия край на новият резистор (1ом на 50W) и воала колата започва да мърка... Проблемите с климатика бяха: завъртане на перката на 2-ра степен за 3-4 секунди в интервал от 2-5 мин, а това товареше страшно много колата, усещаше се и на дълъг път как леко придърпване.
След ремонта всичко вече е ток и жица, перката не съм я чувал или усещал да работи на 2-ра степен, евала на всички от форума :bowdown: :bowdown: :bchug: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Благодарности на колегите и екипа на форума - решен проб

Мнение от ///Mechov » 02 Авг 2017, 5:39

Работи , работи . Като системата ти направи 18 атм. от страна на високото налягане се включва втората степен иначе студено Ъ-ъ .

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook