М50Б20 ванос проблем с вървежа

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.06.2017
Пол: Мъж

М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от Didache » 24 Юли 2017, 11:07

Здравейте колеги, значи имам проблем с вървенето. Колата на място работи много добре ("чопли семки"), но като подам газ се форсира малко след това. На място колата се реже до прекъсвач, но тръгна ли да я цедя на пътя на 4-5к оборота забива муцуната все едно натискам спирачките. Бензинова помпа съм сменил с външна, че оригиналната беше заминала. Сменил съм и регулатора на бензина. На свещите ток си има и бобините работят. Изглежда все едно сместа е объркана, но ако това е някакъв чест проблем нека някой сподели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от Nukem » 24 Юли 2017, 12:48

Датчик колянов вал, гледа ли?
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.06.2017
Пол: Мъж

Re: М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от Didache » 24 Юли 2017, 14:00

днес ще го гледам макар че колата пали от четвърт оборот.
ако е от датчика ако запаля колата и го откача трябва ли да се оправи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от P1tbuL » 24 Юли 2017, 19:32

Didache написа:днес ще го гледам макар че колата пали от четвърт оборот.
ако е от датчика ако запаля колата и го откача трябва ли да се оправи?


Откачиш ли датчика ще угасне директно. Също така и ако е скапан датчика няма да запали ама точно никога.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.06.2017
Пол: Мъж

Re: М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от Didache » 25 Юли 2017, 13:54

колата няма ламбда сонда но се съмнявам проблема да е от нея при положение че си вървеше и без нея. Мисля да проверя дебитомера и мап-а. Само някой колега да каже каде се намира тоя мап. Иначе колата пали от четвърт и оборотите са бетон. Да разбирам че не е чест проблем защото общо взето затова пиша тема тука.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от k.milanov » 25 Юли 2017, 16:42

Имах сходен проблем, но на 4 цилиндорв мотор от датчика на разпределителния вал. Забиваше муцуната, с времето нещата се вложиха почна да гърми и да гасне и после няма палене топла.
При 6таците не знам как седят нещата, но предполагам, че и те си имат и от двата вида датчици :mrgreen:

На първо време виж в нета къде се намират датчиците на разпределител и колянов вал и къде отиват кабелите им ( тоест къде му е другия край ) и прегледай дали нямаш закъсване на изолацията. Това е най-честия проблем на тези датчици - закъсва им се изолацията и от там вътре кабелите, които са 3 на брой, също им се скапва изолацията, защото са на по един милион години вече и колата пощурява. Попринцип ако имаш проблемен, тръгнал датчик ще излезне на диагностика. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.03.2017
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E36 M42B19 Kompressor

Re: М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от SHERP » 26 Юли 2017, 10:49

Didache написа:Здравейте колеги, значи имам проблем с вървенето. Колата на място работи много добре ("чопли семки"), но като подам газ се форсира малко след това. На място колата се реже до прекъсвач, но тръгна ли да я цедя на пътя на 4-5к оборота забива муцуната все едно натискам спирачките. Бензинова помпа съм сменил с външна, че оригиналната беше заминала. Сменил съм и регулатора на бензина. На свещите ток си има и бобините работят. Изглежда все едно сместа е объркана, но ако това е някакъв чест проблем нека някой сподели.

Този мотор можеш да го запалиш само с ДАТЧИК КОЛЯНОВ ВАЛ(всичко друго да изключиш) и пак ще работи и ще се форсира,това изглежда като симптом дебитомер или на спиид сигнал ако изобщо има такова нещо твоята.
Аматьор/Любител в чипС тунинга :mhihi: :wave: :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 15.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Гаражна е36-ца..!
Мечтае да кара: Е36 без забележка..
Детайли за колата: Италиянска мадама родена през '93

Re: М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от ricky » 29 Юли 2017, 7:39

k.milanov написа:Имах сходен проблем, но на 4 цилиндорв мотор от датчика на разпределителния вал. Забиваше муцуната, с времето нещата се вложиха почна да гърми и да гасне и после няма палене топла.
При 6таците не знам как седят нещата, но предполагам, че и те си имат и от двата вида датчици :mrgreen:

На първо време виж в нета къде се намират датчиците на разпределител и колянов вал и къде отиват кабелите им ( тоест къде му е другия край ) и прегледай дали нямаш закъсване на изолацията. Това е най-честия проблем на тези датчици - закъсва им се изолацията и от там вътре кабелите, които са 3 на брой, също им се скапва изолацията, защото са на по един милион години вече и колата пощурява. Попринцип ако имаш проблемен, тръгнал датчик ще излезне на диагностика. :bchug:





:yes: +1 За датчика на разпределителния вал.. Моя се беше също скъсала изолацията и направо ми идеше да се гръмна докато разбера къде е проблема..
Големите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат случки, а малките умове обсъждат хора..!
.Те колегите го казаха,класните автомобили са със задно или двойно,предното предаване изобщо не фигурира,то е създадено за автомобили без никакъв спортен дух,да те вози от т.А до т.Б. цитат....

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.06.2017
Пол: Мъж

Re: М50Б20 ванос проблем с вървежа

Мнение от Didache » 01 Сеп 2017, 14:36

Общо взето и аз мисля че е датчика но не ми се дават 180 кинта за нов и да не е от това. Сега търся датчик да го сложа и ако се оправи да купувам. Иначе мотора нямаше какво да го правя и го сложих в е30 за кефа докато не блокира :lol: :lol: :lol: .

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook