Странен поведение на климатроника,BMW e36!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 13.02.2011
Местоположение: Драгоман
Пол: Мъж
Кара: 325tds

Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от Kostadin Aleksiev » 21 Юли 2017, 13:11

Здравейте,въпросният автомобил е е36 325tds 96-та година с дигиталния климатроник.Прави ми впечатление че при родължително каране както всичко си е ОК в един момент студеното почва да намалява и след две-три минути направо започва да духа все едно съм изключил климата,и така до края.Изключвам климата,след 30-40 мин. включвам отново и всичко е нормално!Таралежа има ли нещо общо в случая или проблема идва от управлението може би?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от The Heartlistener » 21 Юли 2017, 18:20

Забележи когато почне да духа хладко, магнитната шайба на компресора отпред зацепила ли е или само върти ролката. С други думи компресорът работи ли.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 13.02.2011
Местоположение: Драгоман
Пол: Мъж
Кара: 325tds

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от Kostadin Aleksiev » 22 Юли 2017, 9:15

Ще проверя и ще пиша,за съжаление за момента нямам път на дълго за да тествам при продължително каране!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от raptorxbg » 22 Юли 2017, 18:10

А кога за последно прави обслужване на климатика? Я отиди да ти проверят колко фреон има в системата, дали компресора прави нужното налягане и т.н. Аз преди време имах проблем с един от маркучите на охладителната система и като колата започваше да загрява сама си изключваше компресора за да смогне да охлади и след спадане на температурата пак включваше компресора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от RageBg » 24 Юли 2017, 9:51

Тия климатици в тия тдс-и са голяма мистерия.
На моя не му работеше перката , и на место като работеше колата нямаше климатик, при подаване на обороти работеше. Оправих перката и работи всичко нормално известно време , после на един къс път на отиване работеше на връщане вече нямаше климатик. Перката спря да работи пак , явно изгоряла обаче за проба онзи ден климатика пак заработи без перка и когато колата беше на место без подаване на газ.
Та в тоя ред на мисли виж дали ти работи перката за климата, провери количество фреон.
Ако перката не работи уж се вдига налягането и може да ти се изключва компресора заради налягането. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 13.02.2011
Местоположение: Драгоман
Пол: Мъж
Кара: 325tds

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от Kostadin Aleksiev » 10 Авг 2017, 20:36

Климата като цяло си бачка нормално,без аномалий и не работеща перка.Правена е профилактика прединдва месеца,фреон има(860 грама по спомен мисля),та проблемът ми го прави два пъти за лятото до момента,в задръстванията в София след продължителна работа около два часа,и на връщане от морето,през целия път всичко точно и някъде в района на Вакарел почна отслабване докато не почна да духа колкото топъл беше въздуха отвън(пак продължително каране).Един климатичар ме насочи към таралежа като евентуален проблем,странна работа общо взето!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от spirco » 11 Авг 2017, 11:17

Имаш проблем с прегряването мисля. Не мисля че случайно е спрял на изкачването на вакарел или задръстването в София. Може да опиташ да измиеш радиатора и да провериш дали перката на климатика ти работи добре. При повишаване на температурата се повишава и налягането в системата. Има датчици за високо и ниско налягане, които спират компресора. Ако прегрее или няма достатъчно фреон компресора не тръгва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от ///Mechov » 11 Авг 2017, 15:42

Датчика за налягането на климата на Е36 е механичен . Единствения вариант той да му спре компресора е прекалено ниско налягане в системата . Датчика за високото налягане е за втората степен на вентилатора на кондензатора ( големия радиатор ) . На изпарителя също има датчик който изключва климата. Той сработва при обледяване на самия изпарител .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 13.02.2011
Местоположение: Драгоман
Пол: Мъж
Кара: 325tds

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от Kostadin Aleksiev » 13 Авг 2017, 20:55

Измиването на радиаторите е на дневен ред,има доста мизерия и е запланувано вече.Фреон със сигурност има достатъчно,но ще видим какъв ще е ефекта от миенето!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от ///Mechov » 14 Авг 2017, 8:21

Провери вентилатора , има ли я втората степен , иначе в задръстванията и при бавно каране няма да има студено след като с-мата направи 18 атм.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: vidin
Пол: Мъж
Кара: 325tds

Re: Странен поведение на климатроника,BMW e36!

Мнение от shiko » 06 Мар 2018, 20:32

Здравейте колеги,за да не пускам нова тема искам да питам защо на дигиталното управление което е без auc функцията като пусна да духа долу и горе и като натисна ауто изгасват лампичките на копчетата за горе и долу и светва лампата на аутото,след като реша да изключа аутото си светват отново лампите за горе и долу.Така би трябвало да бъде според мен.Скоро си взех управление с auc функция и като пусна да духа горе и долу светват лампичките,дотук добре но после като натисна ауто светва лампата и като реша да го изключа не се връща автоматично да духа горе и долу.Това нормално ли е или нещо е дефектно управлението?

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook