Странен звук при изключен двигател

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.02.2017
Пол: Мъж

Странен звук при изключен двигател

Мнение от graphic-- » 08 Юли 2017, 12:09

Много стряскащ проблем ми се появи вчера. Както си карах и изведнъж колата започна да се тресе повече от обикновеното, като спрях музиката чух необичаен и силен шум от двигателя. За съжаление бях в задръстване и нямах възможност да отбия и да снимам, така че се доверявам на способностите ви да се досетите какво може да е, тъй като аз нямам представа. Това, което най-ме притесни е, че спрях колата, след това завъртях отново ключа на контакт, без изобщо да включвам двигателя, и шумът отново започна. Все пак спрях за малко, за да отворя капака, нямаше нищо необичайно - двигателят си беше там :D , след това го затворих и проблемът изчезна. Може нещо да се дере в друго нещо. Наскоро перката на виското ми се дереше в уплътнението на капака и ми се наложи да го поразкъсам. Сега малко виси (днес ще го махна изцяло това уплътнение) и е възможно отново да се дере в нея, но пък не забелязах да се върти перката на изключен двигател. Ще се радвам на вашите предположения и отговори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: Странен звук при изключен двигател

Мнение от Дидо ди » 08 Юли 2017, 19:21

помисли малко какво се включва като дадеш на контакт-вентилатора на парното,перката на климатичния радиатор...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 20.04.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Подводница

Re: Странен звук при изключен двигател

Мнение от Александър89 » 10 Юли 2017, 14:39

Ако си с виско, перката се върти постоянно, вече като двигателя позагрее започва да се върти по сериозно! Може би тя ти стърже ако ти е позакъсано кичето на предния капак и ако нямаш дифузьор на радиатора! :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Странен звук при изключен двигател

Мнение от jakson » 13 Юли 2017, 13:16

Ако си с климатик, имаш 2-ра перка, която се включва от датчик на водения радиатор. Ако ти е загряла много колата и се е включила перката, може да ти стърже някъде

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook