Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.06.2012

Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от bmwe » 07 Юли 2017, 19:23

Единият ми прозорец започна да заяжда при вдигане - трябва да му помагам като го издърпвам нагоре с ръка докато държа копчето за затваряне. Моторчето се чува, че работи, но не вдига прозореца. На моменти успява да го повдигне до някъде, после пак върти на празни обороти. Някакви идеи какъв може да е проблемът? Нещо по водачите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от mafiata_ » 08 Юли 2017, 0:52

И аз имам същия проблем и ме мързи да свалям кората и да видя какво се случва.
Ще следя тамата с интерес.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от barty » 08 Юли 2017, 7:37

В София, кв. Княжево има една фирма "Микрон доцев", които са специализирани в ремонт на ел.стъкла, жила и т.н.
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.02.2017
Пол: Мъж

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от graphic-- » 08 Юли 2017, 11:59

Имах същия проблем, даже ми потъна прозореца. Като свалих кората водача на прозореца изобщо не можеше да се разпознае като такъв.
Така изглежда Изображение. Смених го и проблеми нямам никакви.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от Binev_OuT » 08 Юли 2017, 12:01

Най-лесния вариант е да си почистиш уплътнението и да го огледаш за разкъсвания и да не се е загънало някъде.По Принцип всички проблеми по тия стъкла идват от спеклите уплътнения.

Най-добрия вариант обаче е следния:
Сваляш кората - развиваш двата болта които се падат точно зад дръжката(има едни черни капачета) , болтовете се развиваха с торкс 30 мисля или 25.
Махаш лайсната около лоста за отваряне - не се дърпа на вън , а се приплъзва посока предницата на колата , после взимаш една отверка и полека напъваш кората да откопчаят щипките.Тия щипки между другото се чупят с поглед , най-добре да си поръчаш предварително 10на броя.
Като си готов с кората, освобождаваш стъклото от пеперудките които се движат във водачите - те са захванати посредством якбълковидна връзка - пак с отверката демек.Тия пеперудки също е хубаво да си ги вземеш предварително :mhihi:
Махаш цялото стъкло , сваляш цялото уплътнение - ако е здраво го измиваш и мажеш с парафин ама яко особено канала където се движи стъклото.
Ако не е здраво , търси такова втора ръка - аз ново от магазина така и не намерих :kuku: :dunno:

Релсите които на стъклото , е хубаво да ги обършеш с един парцал и да им сложиш нова грес , най-добре техническа че не е гъста.
Зъбака на моторчето също не е лошо да го позабършеш и да му сложиш нова грес

Огледай рамената на ножицата , много лесно се кривят , и до време се строшат.
Нова машинка струва 60 кинта италианска.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от host » 08 Юли 2017, 12:26

И да си почистиш вътрешността на вратата че много гняс събира на дъното и дупките за дренаж се затлачват. И като в почистиш цялата може да напръскаш вътрешността на вратата с нещо против ръжда предпазващо (парафин, някакво тънко масло), че са на по 20+ тия врати... И без това ще я обслужваш... Всичко да ти е наред.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 28.06.2010
Местоположение: Смолян
Пол: Мъж
Кара: е36 323i coupe 98'
Мечтае да кара: e36 ///M3 evo GT
Детайли за колата: Avusblau Metallic

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от ZLATIST » 08 Юли 2017, 14:31

Може и да са щипките(пластмасовите водачи).Понякога се чупят, а и може просто да искат малко смазка, че изсъхват и задират.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 7.06.2012

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от bmwe » 10 Юли 2017, 15:48

Пробвах набързо да напръскам уплътнението с вд40 да видя дали ще има ефект - и веднага се оправи, но след вд40 седи мазно, затова трябваше да го измия и веднага след това пак почна да заяжда. Значи явно е от уплътнението, ама трябва да видя с какво да го смажа, че да не остава прозореца мазен. Да пробвам ли с една свещ да го натрия?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от georgivar » 10 Юли 2017, 21:30

със сапун обикновен. не течен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от eXed0 » 10 Юли 2017, 23:59

bmwe написа:Пробвах набързо да напръскам уплътнението с вд40 да видя дали ще има ефект - и веднага се оправи, но след вд40 седи мазно, затова трябваше да го измия и веднага след това пак почна да заяжда. Значи явно е от уплътнението, ама трябва да видя с какво да го смажа, че да не остава прозореца мазен. Да пробвам ли с една свещ да го натрия?

Аз ползвам силиконов спрей за гумените уплътнения. Не стои мазно и определено има ефект.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Е36 купе: единият прозорец заяжда при вдигане

Мнение от jakson » 13 Юли 2017, 12:53

Според мен проблема не е от повдигачите. Вероятно превърта зъбното колело на моторчето. Аз един път го правих, после пак превъртя. Причината за това превъртане беше и излезнало предно уплътнение от водача, набира се и стъклото върви трудно. После и механиката заминава. Взимай една ножица и я сменяй. На старо са от 10лв, до...... аз лично купувах на 30лв., но нямах време да търся, че в тази жега... Вземи и технически и намажи гумените водачи. Ножицата се сменя с няколко гайки. - 4-5. Никаква философия, добре е да имаш помощник, да ти държи стъклото, докато правиш смяната. Щом чуваш работа на моторчето, а стъклото не върви, това ще е.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook