Вентилатор на парното няма нито една степен

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 28.03.2011
Пол: Мъж

Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от cecibmw8901 » 23 Юни 2017, 22:14

Здравейте колеги от няколко дни ми спира вентилатора на парното (климатика) карам колата работи гася я примерно за 15-20 минути паля но вентилатора не тръгва няма нито една степен дори и 4 не тръгва след известно време на движение сам си тръгва колата е с аналоговия климатроник с врътките е36 318и м43б18

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от julyan10 » 24 Юни 2017, 9:23

Здравей колега!
Не съм сигурен дали при теб е на същия принцип както при мен, но когато ми спряха степените на вентилатора, реостата беше заминал. След смяната всичко си тръгна без проблем. С помоща на форума намерих проблема, иначе преди това ходих по сервизи сменяха термостати, гледаха чудеха се и нищо и то точно посред зима.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от ceco_kd » 24 Юни 2017, 19:53

Четки или лош контакт някъде по веригата. Така предполагам, пожелавам ти успех!
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.03.2012
Пол: Мъж

Re: Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от maslinkov » 04 Юли 2017, 9:29

Здр. колега. Имам същия проблем. Моят е с другия модел - с клавишите, но ми прави същите номера. И то задължително лятно време, като мина на охлаждане първо ми отказва и след това сам си заработва. Според мене не може да са четки или лоша връзка защото ще го прави винаги, нито пък реостат (нали не съм с врътки...). Много отдавна бях чел тук, че проблемът е че трябва да се смени филтъра на климатика, иначе изгарят степените на климатроника и започва да работи само на мин и макс. Май при мене филтъра е един и същ с този на купето, или поне взема въздух след него, защото както казват се появи някаква миризма (на гнило?) а тя се появявала когато филтъра е за смяна. На първо време го включи да ти върти само в купето винаги и ако се оправи, си смени филтъра, както ще направя и аз като ми остане време за това. Поздрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 28.03.2011
Пол: Мъж

Re: Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от cecibmw8901 » 07 Юли 2017, 22:50

Проблемът е решен оказа се разбити втулки на ел.двигателя който върти турбинките и четката на + беше свършила :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от ceco_kd » 09 Юли 2017, 9:56

maslinkov написа:Здр. колега. Имам същия проблем. Моят е с другия модел - с клавишите, но ми прави същите номера. И то задължително лятно време, като мина на охлаждане първо ми отказва и след това сам си заработва. Според мене не може да са четки или лоша връзка защото ще го прави винаги, нито пък реостат (нали не съм с врътки...). Много отдавна бях чел тук, че проблемът е че трябва да се смени филтъра на климатика, иначе изгарят степените на климатроника и започва да работи само на мин и макс. Май при мене филтъра е един и същ с този на купето, или поне взема въздух след него, защото както казват се появи някаква миризма (на гнило?) а тя се появявала когато филтъра е за смяна. На първо време го включи да ти върти само в купето винаги и ако се оправи, си смени филтъра, както ще направя и аз като ми остане време за това. Поздрави.

Гадната миризма не е задължително да идва от несменен филтър. И с нов да си пак може да си мирише, заради изпарителя в купето. Ако филтъра е много задръстен може да започне да спира вентилатора, заради термичната защита. Тогава ще работи само на 4 степен, като след като се охлади биметалната пластина се самовъзстановява и вентилатора пак си тръгва и ще е на степента на която е ключа. Такива варианти да работи само на мин и макс няма(единствено ако самия ключ не е причина за това, обаче едва ли така ще стане). Но заради резистори или филтър просто е изключено да работи по описания начин в двете крайности! В заключение само да вметна, че явно се потвърждава предположението за четки или слаба връзка. Браво на майстора ти, че е сменил и втулките след като и там е имало луфт и браво и на автора на темата, че написа какво е решението на проблема :yes:
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 28.03.2011
Пол: Мъж

Re: Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от cecibmw8901 » 11 Юли 2017, 9:36

Хаха майстора си бях аз в началото не ми се разглабяше да стигна вентилатора за да измеря дали стига напрежение до него всичко друго проверих работи си остана единствено ел.двигателя на парното замених го с нов защото ми изглежда че ремонт е невъзможно да се направи... но това е мое непрофесионално мнение :D :D

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.03.2012
Пол: Мъж

Re: Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от maslinkov » 12 Юли 2017, 5:25

И при мене има развитие. Тръгнах на майстор да сменям филтър, че е на шибано място, а се оказа че то въобще нямало филтър. Сложиха му, но положението си остана същото. Случайно обаче намерих решението - на ауто проблеми няма и вентилатора тръгва направо на 3-а степен (явно на по - малка степен излиза извън параметрите на софтуера и компа се шашка като почнеш да му ги задаваш ръчно. Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Вентилатор на парното няма нито една степен

Мнение от Hellrot » 13 Юли 2017, 0:14

maslinkov написа:И при мене има развитие. Тръгнах на майстор да сменям филтър, че е на шибано място, а се оказа че то въобще нямало филтър. Сложиха му, но положението си остана същото. Случайно обаче намерих решението - на ауто проблеми няма и вентилатора тръгва направо на 3-а степен (явно на по - малка степен излиза извън параметрите на софтуера и компа се шашка като почнеш да му ги задаваш ръчно. Поздрави.

Таралежа провери ли го???
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook