Щипки/Държачи на фарове

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Щипки/Държачи на фарове

Мнение от The7omahawk » 20 Юни 2017, 13:14

Здравейте, колеги!

Проблемът ми се отнася за Z3, но тъй като фаровете на е36 се държат по същия начин, а и тъй като Z3 се води е36/2, пускам тези тема тук.

Ситуацията е следната - след влизане с теглич в предния ми капак имам счупени държачи/щипки на фаровете - малката пластмаса, през която фара се завинтва за предницата - става въпрос за ето тези неща :

253670_x800.jpg


В Интернет намирам някакви repair kit-ове, например това. Някой знае ли къде се продава подобно нещо в София? Има ли го налично? Подменял ли е такива? Такива от Ауди дали вършат работа, защото изглеждат подобни?
Разбирам , че може би много от вас вместо да оправят стар фар са купували нови, но при мен е доста по-трудно и скъпо и се надявам все някой да си е отремонтирал оригиналната hella например :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Щипки/Държачи на фарове

Мнение от host » 20 Юни 2017, 13:40

Търсиш колегата Laviatan, това е номера по БМВ номенклатура > 63126947822

И ще ти го достави до Бг

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 28.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 coupe
Мечтае да кара: m4

Re: Щипки/Държачи на фарове

Мнение от ikoleman » 14 Юли 2017, 11:07

Здравей колега, намери ли решение ?

The7omahawk написа:Здравейте, колеги!

Проблемът ми се отнася за Z3, но тъй като фаровете на е36 се държат по същия начин, а и тъй като Z3 се води е36/2, пускам тези тема тук.

Ситуацията е следната - след влизане с теглич в предния ми капак имам счупени държачи/щипки на фаровете - малката пластмаса, през която фара се завинтва за предницата - става въпрос за ето тези неща :

253670_x800.jpg


В Интернет намирам някакви repair kit-ове, например това. Някой знае ли къде се продава подобно нещо в София? Има ли го налично? Подменял ли е такива? Такива от Ауди дали вършат работа, защото изглеждат подобни?
Разбирам , че може би много от вас вместо да оправят стар фар са купували нови, но при мен е доста по-трудно и скъпо и се надявам все някой да си е отремонтирал оригиналната hella например :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Щипки/Държачи на фарове

Мнение от jakson » 14 Юли 2017, 12:31

Това на Е36 е част от фара, вероятно и при теб е така. Някъде, където правят пластмасови заварки (ако пазиш парчето). За 10-тина лв., ще ги оправят и няма да купуваш нов фар, че не са много разпространени и без това. Друг вариант е с пластина. Изкривяваш пластина в Г образна форма, правиш и отвор, като на пластмасата, пробиваш фара и пластината, винтчета, но сложи и силикон между пластината и пластмасата, да не влиза вода през дупките, черен спрей (мат) и си готов. Ако докараш и формата на пластмасовото ухо, няма и разлика да има

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Щипки/Държачи на фарове

Мнение от Mpower94 » 14 Юли 2017, 13:24

Аз имах от фарове сонар за е36 долните държачи понеже там са отделни с болтове се хващат за фара. Ще ги потърся да ги намеря и ако ти е вариант ще я дам.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook