Поредния казус с моторче на ел. стъкла

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.05.2017
Пол: Мъж

Поредния казус с моторче на ел. стъкла

Мнение от Lenux » 09 Юни 2017, 22:54

Такаа, оказа се, че аз съм един от онея късметлии с Е36 преди 1994, при които моторчетата за ел. стъклата са от по-старите, при които контрол модула (или каквото там се води електрониката за контрола) е вътре в самата сглобка на моторчето. Това на шофьорската ми врата сдаде багажа. Отварях го, гледах го чистих го, развъртах го... няма никакви видими причини да не работи, но просто не върти. Тръгнах да търся да купя такова моторче и греда - супер дефицитни са точно тоя модел, или пък им искат по 50-100 лева на моторче. За 100 лева, аз ще си сипя бензин и няма да ми мине през акъл някога да го отварям тоя прозорец, ще бича климатика като хамалин цяло лято с тия 100 лева бенз, а прозореца ако ще да се отваря. :evil: Та... мисълта ми е следната - моето моторче е ето от този модел както казах:

inv_003727.jpg


Идеята ми е, дали мога да приспособя, т.е. да свържа някак на негово място другия модел моторче, което се монтира всъщност на моделите след 1994:

1998 BMW 328I E36 - Front Passenger's Side window motor1.jpg


Някой правил ли е подобна гимнастика? Като цяло най-важното ми е дали ще пасне на болтовете и дали има начин да го закача някак на наличните жици, макар и с някакъв вид цигании и превързване? Просто на много места открих от въпросния втори модел моторче, а и го намирам за много по-евтино, в момента даже за 10 лева един колега ми предлага едно, а то не става за при мен .... :banghead: Дайте идея какви да ги върша .... Благодаря!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Поредния казус с моторче на ел. стъкла

Мнение от shlosera » 10 Юни 2017, 8:20

Колега може един приятел миналото лято закара колата при някакъв "велик" майстор и оня го е направил, но има един проблем не можеш да свалиш прозореца със задържане на бутона. Натискаш бутона сваля 3-4см натискаш отново и пак така. При вдигане е същата история.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook