M40B18 на Е36 показа странно тракане днес

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.05.2017
Пол: Мъж

M40B18 на Е36 показа странно тракане днес

Мнение от Lenux » 28 Май 2017, 21:03

Здравейте пак. Предния път когато я карах го долових, но го отдавах на това, че се чува от колите около мен. Чуваше се тихо, като да е от някой дизел до мен и затова дори не обърнах внимание тогава. Днес обаче направо разбрах, че си е от моята кола. Става въпрос за следното - започва постепенно, от тихо към по-осезаемо да трака в прогресия, което трае в един интервал от 5 секунди близо и накрая спира. Това се случва единствено ако е някъде около 1500 оборота, независимо по време на движение или на празен ход. Ако се опитам да го опиша с писане, ще дойде нещо такова - държа педала на 1500 оборота и - започва от тихичко едно трак, трак, трак, трак, трак.. засилвайки към по-шумно.. и накрая хоп спира. След малко пак същото - тихичко едно трак, трак, трак, трак, трак.. засилвайки към по-шумно.. и накрая хоп спира. И така на едни равномерни серии, които са една след друга. А като подам газ - веднага над 2000 оборота цялата тая магия спира и мотора си работи перфектно и тихо. Прави го само като е между 1000 и 2000, на кажи речи 1500. Искам да уточня, че това нещо днес стана след като я понапънах малко на 4-та до към 4000-5000 оборота. Изгасих я, постоя така няколко часа, и като запалих да си ходя от където бях, чух въпросното тракане. :paranoid: След като го изслушах точно как го прави и баш как звучи, подадох (профилактично) газ на празен ход малко да развърти на по-високи обороти да видя дали ще спре... :roll: И то спря. Тоест, след този момент изчезна. Това е добрата новина, но пък лошата е, че при една кола чуе ли се какъвто и да е подозрителен звук това е ясен сигнал, че от тук натам нещо е на път да се случва вече. А аз съвсем не съм от тези, където си викат - "а няма ядове, то спря, сега само газ и напреде, всичко е ток и жици.."
На първо предположение аз сметнах, че ще е някой повдигач. А се чува като от един, не се чува да е като от няколко. Четох тук там и доста мнения, че повдигачите са им слабите места на тия красавици.. Както и бензиновите помпи, която също ми повива през ден-два, но това е друга тема... Таа... Мисълта ми беше, че не очаквах повдигач така да ми чука, едно странно, от тихо към по-силно, на една след други порции...?! А ако е клапан, той би трябвало да чука постоянно, отчетливо и с подаване на по-високи обороти да чука още по-силно..

(П.П.: Ей мамка му, красива и привличаща кола е, ама на предната ми (Форд Скорпио) такива неща като "слаби места" там не съществуваха на оня змей античен бе мамка му.. :( :dunno: )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: M40B18 на Е36 показа странно тракане днес

Мнение от ///Mechov » 28 Май 2017, 23:53

Възможно е за сега да са само повдигачите . Това с тракането на М40 е доста дъвкана тема през годините . Ползвай търсачката има безброй теми ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 20.04.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Подводница

Re: M40B18 на Е36 показа странно тракане днес

Мнение от Александър89 » 29 Май 2017, 8:40

И при мен го имаше, смених повдигачите, наистина намали се шума но пак се чува и мисля че е разпр. вал, чувал съм че за тия двигатели си е често срещан проблем :confused:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.05.2017
Пол: Мъж

Re: M40B18 на Е36 показа странно тракане днес

Мнение от Lenux » 29 Май 2017, 8:57

Малко развитие - днес сутринта пак я подкарах. И какво забелязах - почти в същите тактове (и серии една след друга), като че същото почукване го усещам на съединителя. :| При него си знам, че имам за смяна лагер от доста време, това е едно на ръка. Той си шуми, румоли си, понякога замлъкне, после пак почне.. Та ще се опитам следващия път когато дочуя въпросното почукване да сляза и да ослушам обстойно от къде точно се чува. Надявам се, че ако не идва от горната част на мотора - от главата, а идва от долу, ще е от лагера на съединителя.

И все пак - ако се окаже, че идва от долната част на мотора където са скоростите (лагера), нали няма шанс да се окаже да е лагер на колянов вал и да го усещам чак на педала на съединителя?! :conf: Щото това ще е зверско вече...! :censored:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook