отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: отново с е36 :)

Мнение от TheDriver » 04 Дек 2017, 17:45

Това не е уплътнението.

Вода реално тече зад тази пластмаса, но отдолу има друго уплътнение което обгражда тази част където са крушките. То е нещото което спира водата да не влиза в купето.

Ще ти кажа моето временно решение което стана постоянно май :mhihi:

Сваляш го стопа, почистваш отзад гадостите и мажеш уплътнението обилно с грес. Ама наистина обилно, така че и да има луфтове някъде да ги обере. Може да потече малко вътре в багажника, но ще изчистиш, около стопа трудно ще избута до отвън. Откакто го намазах не е текло.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 05 Дек 2017, 17:53

b00st написа:
Nukem написа:...

Ако са Депа ги махай и вземи ОЕМ нещо. И на мен едно време ми текоха чисто ново депо от магазина, ставаше стопа аквариум. Сменихме го с друг - същата работа, просто не ляга както трябва. Слагам заводския жълт мигач - нито капка. Разликата в качеството е от земята до небето.


Днес установих че единия стоп е пълен с вода, отделно отзад букси крушки всичко мокро и другия имаше но по-малко, оказаха се тайвански боклуци. Не знам в тази кола има ли едно нещо което да не е леш. Свалих изчистих боклуците и тинята, сложих ги да съхнат до печката и звъннах на много добър мой приятел да ми прати един комплект оригинални.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Утре мисля да се заема с правенето на ключове, не може кола да има един ключ. Миналата седмица като се заключи с ключа вътре голям го ядохме, докато я отворим.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Kroki » 06 Дек 2017, 8:43

В тая кола всяко едно нещо е леш, еби му майката. :shock:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: отново с е36 :)

Мнение от shlosera » 06 Дек 2017, 8:54

Не е нещо ненормално особено щом е ходила по майстори. Малко са тези дето изпипват нещата, затова всичко сам :-D Малко са сервизите, в които някой ще ти чисти капака на клапаните на м50то да речем 2-3 часа, дори и да има Ганьо като чуе сумата Х за труд вика ама комшията ми иска Х/5 за тая работа....

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 06 Дек 2017, 9:23

Напълно си прав.
Иначе парктроника който си купих и сложихме беше с един изгорял датчик, много се чудих дали нови или втора ръка. Нов ми идва на 28лв, тук във форума ми пойскаха за втора ръка 30лв. Реших да не го чакам от Англия и да поръчам вора ръка и поне да работи парктроника, обаче пак греда пратиха ми друг датчик:

Изображение
Изображение

Скъпо го платих и парктроника и той от тук от форума и пак греда, май ще приключвам с частите от форума, че нещата не са както преди общо взето само прецакване.

Отделно ново проблем, взе да чука отдолу мотора май май биелни лагери поне на първо слушане. Май ще разглобявам мотора по-скоро отколкото си мислех.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: отново с е36 :)

Мнение от Lenco » 06 Дек 2017, 9:53

Тоя датчик с бялото е за е46, някой или не е знаел, или се е направил на разсеян, както често се случва с "търговците" от форума, уникална олигофрения, но от как ме обвиниха, че не съм гледал какво купувам ......

ПП: И без това тоя мотор не беше за тази кола.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: отново с е36 :)

Мнение от ildivvy » 06 Дек 2017, 13:20

Добре де,има ли наистина нещо в тази кола,което наистина да е както трябва? Освен идеята за Е36 купе? Наистина не е за вярване,че почти няма запазени Е36-ци!
Двигателя нали беше добре..?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: отново с е36 :)

Мнение от shlosera » 06 Дек 2017, 13:44

Абсолютно перфектно е36 без никакви забележки трудна работа. Вчера имаше линк към обява за Мка на 17000км тя може би ще е такава, ама и цената и беше готина. Тия коли са на по 20 и кусур години и ако някой очаква да е "качваш се и караш" не е за него такава кола изобщо не е за него която и да била 36ца, винаги има какво да пипнеш по такава кола. Колегата собственик е абсолютен перфекционист, за което шапка му свалям. За мен тези и подобни проблеми ги има почти всяко е36 което не е правено на 100% от собственика, за да не бъда разбран погрешно обяснявам. Караш колата да сменят 2 стопа (всеки би се справил с тази задача по сервизите) първия взима да речем 20лв,сваля слага почват да текат ти почваш да го плюваш, че не уплътнил. Вариант 2 отиваш при най-добрите обяснява ти какво трябва да се направи за да е всичко 6+ ама това нещо струва време а времето е пари, и цената е 100лв не 20. Масово хората почват да го плюват щото си цени труда и се почва ама той я намаже я не намаже силикон, че е кожодер и тн... Та и в двата варианта всеки си е прав за него.
Има и 3ти вариант човека е съгласен да плаща повече, открил е идеалния сервиз,където не го лъжат всичко е тип топ плаща си добре, обаче докато открие тоя сервиз е минал през 10 които са се наакали :-D
Т

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: отново с е36 :)

Мнение от b00st » 06 Дек 2017, 15:21

Имам чувството, че във форума и хората масово имат още разбиранията, че Е36 е 10 годишен автомобил :mhihi:
Какво да си вземе, като всичките са такива бангии на пазара от години насам? Просто повечето, абсолютно никой дори, (броят се на пръсти хората които познавам, включително Данчо), да се заиграват до такава степен с тези коли, всяко друго Е36 и подобни по възраст се карат колкото да могат да се движат - само му се сменя масло чат пат и ако се счупи нещо тогава се сменя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 06 Дек 2017, 20:35

thank you, даниеле за добрите думи.
Утре пристигат стоповете ОЕМ, черни уплътнения на задните прозорци, кабелите за плафоните преди и задни, и новото охлаждане за хибравликата долу при рейката, както и още едно гумено уплътнение на коша. :D
Днес посвърших някой дребни неща, първо смених крушките на уредите от Ауди с LED-ве, че имах една изгоряла крушка и отделно много загряват с тези крушки направи като се свалят отзад си е жешко:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Филтърната кутия за конуса придобива вече завършен вид, още малко има да се насложат и да се изшлаифат няколко пластмаски:

Изображение

Утре трябва да ми дойдат заготовките и транспондерите и да си направя още един ключ, ще видим ще успея ли да сложа и новия таван. Стоповете задължително ще сменя, да мога да тествам със следващия дъжд. :mhihi:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: отново с е36 :)

Мнение от sobiss » 06 Дек 2017, 20:36

Който иска читаво Е36 само внос от Германия. С малко повече търсене се намират много читави коли...но не струват 1000 евро.
Иначе това което прави колегата е наистина невероятно.

Gesendet von meinem NEM-L51 mit Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 06 Дек 2017, 20:39

колега имал съм е36 от Германия и не пожелавам на никого :mhihi:
Всичко се прави ама ръждата като тръгне майката си ебало.
Като всяко нещо има и предимства и недостатъци.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: отново с е36 :)

Мнение от sobiss » 06 Дек 2017, 20:53

Зависи от кой край на Германия е...затова казвам, че трябва повече търсене. Но в момента Е36 върви по стъпките на Е30, цената на добрите екземпляри ще върви само и единствено на горе.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... um=android

Примера е малко финансово извратен, но все пак

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: отново с е36 :)

Мнение от stormrider » 07 Дек 2017, 4:43

Ами,нищо и няма! Я виж това:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... UNREPAIRED
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
С много любов към децата!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: отново с е36 :)

Мнение от Lenco » 07 Дек 2017, 11:18

Nukem написа:...Днес посвърших някой дребни неща, първо смених крушките на уредите от Ауди с LED-ве, че имах една изгоряла крушка и отделно много загряват с тези крушки направи като се свалят отзад си е жешко:

....

Какви диоди сложи? Аз имам много стари уреди ВДО и "шапчиците" на крушките са избледнели и не свети амбър, а почти бяло.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook