отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: отново с е36 :)

Мнение от Deyan Velev » 15 Май 2017, 18:49

Направо нови дунапренчета колега , то и тези остатъци са били някога ... :) :) крушката за пепелника вече колко пари я направиха ? :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 15 Май 2017, 18:49

хаха... този кабел за масата така ли изглежда оригинално, моя няма грам останала изолация по него. :mhihi:

Nukem написа:...


Мерси. Мислех, че само от 7ца(Е38) ги слагат тези парктроници.

Nukem написа:35% отзад и 50% отпред е фолиото.


Вечер как е с 50% отпред? Само ме плашат, че е ужасно...

п.с.
Бързо действаш, аз за толкова време не мога да реша какво да си купя дори :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 19:02

Deyan Velev написа:Направо нови дунапренчета колега , то и тези остатъци са били някога ... :) :) крушката за пепелника вече колко пари я направиха ? :lol:


27лв :shock: :shock: :shock:

steeN написа:хаха... този кабел за масата така ли изглежда оригинално, моя няма грам останала изолация по него. :mhihi:

Nukem написа:...


Мерси. Мислех, че само от 7ца(Е38) ги слагат тези парктроници.

Nukem написа:35% отзад и 50% отпред е фолиото.


Вечер как е с 50% отпред? Само ме плашат, че е ужасно...

п.с.
Бързо действаш, аз за толкова време не мога да реша какво да си купя дори :lol:


супер си е вечер, аз даже забравям че съм с фолио а пък и челния ми е затъмнен. Тоя кабел на капака, се чудя каква роля върщи, защо му е там маса на капака не знам.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: отново с е36 :)

Мнение от Hellrot » 15 Май 2017, 19:38

Здравей колега... лайсната на вратата по спомен трябва да е залепена за кората. Моята жабка я направих с спринцовка както беше обяснено в една тема в форума и стана много добре, пада си плавно и е доста стегната. Исках да те попитам доволен ли си от clariona как е качеството на звука, изводи за усилвател има ли, от къде го взе. Аз също се замислям да взема такова
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 19:42

Hellrot написа:Здравей колега... лайсната на вратата по спомен трябва да е залепена за кората. Моята жабка я направих с спринцовка както беше обяснено в една тема в форума и стана много добре, пада си плавно и е доста стегната. Исках да те попитам доволен ли си от clariona как е качеството на звука, изводи за усилвател има ли, от къде го взе. Аз също се замислям да взема такова


Значи трябва да купувам други кори, мерси коелга. Клариона да ти кажа, отзад имам една избита колона и корите съм ги свалил и нямам и тези колонки и не мога да кажа за качеството на звука, като сложа harman kardona ще мога да споделя. взех ги от този сайт:
https://edigital.bg/
за усиловател трбяв да видя снимал ли съм го отзад не ми направи впечатление като го слагах.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: отново с е36 :)

Мнение от Hellrot » 15 Май 2017, 19:44

Ако са ти хубави корите не ги сменяй залепи лайсната и черен полиоретан и изчакай 24часа... става БЕТОН!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 19:46

Следващият голям проблем, беше съединителят. От бокса имам шипове на големия пръст и като натискам съединителя и направо, ме боли не е истина, а този си искаше доста усилие за натискането. Купих нов комплект съединител, "за оригинално вграждане" му казва моя майстор на старата ис-ка бях взел за 160лв комплект, обаче получих ефекта че трудно влиза 1-ва, на тази не рискувах и дадох 375лв. Взех и долна и горна помпа на съединителя, така и така сменям съединител и после се оказа, че трябва да взема и висящ лагер че беше свършил, какво и датчика за задна скорост. Купих и всички втулки и ябълки по скоростния лост. Както и тампони за кутията.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И като разглобихме всичко, да си призная малко са "шокиргах" :mhihi: :shock: :shock: :shock:
Разбрах защо трудно се е натискал съединителя. Феродовия диск беше сложен наобратно и пружините му се се удряли във болтовете на маховика и ги бяха лъснали и всичко беше в стружки, от там и самите болтове се бяха поразвили и течеше масло от тях, а самата вилка се беше посчупила от едната страна и си беше и нрпавила място в алуминия на кутията. Е такова нещо прознавам си не бях виждал.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Течеше и масло от датчика за задна, следващата изненада беше че и висящия лагер беше сложен на обратно и явно го бяха напъвали нагоре с нещо заедно с кардана и скоростния лост отдолу механизма е опирал в кардана и се вижда ясно как го е надрал, то и се усещаше в лоста като карах. Общо 3 проблема:
1-во сложен наобратно феродов диск.
2-сложен наобратно висящ лагер на кардана.
3-опирането на лостовия механизъм в кардана и достато течове на масло.

Изображение
Изображение
Изображение

След това се сглоби всичко с новия съединител, новия висящ лагер и новите тампони на кутията и датчика за задна. Направи ми впечатление че маховика не е 6.3кг а 8кг поне на първо гледане, утре ще се сдобия мисля с 6.3 / ogata :bchug: /.

Изображение
Изображение
Изображение

Сега всичко е супер, с горната помпа беше малко зор докато я свалим, че е на неудобно място. Сега съединителя е мек а лоста няма никакъв луфт и не вибрира. Удоволствие от шофиранрто :D :D :D
Последна промяна Nukem на 16 Май 2017, 10:32, променена общо 1 път
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: отново с е36 :)

Мнение от k.milanov » 15 Май 2017, 20:34

Уникална тема!
Лайсната която имаш на вратата седи залепена на кората попринцип, но масово се отлепя с времето. Аз веднъж я залепих на моите кори с някакъв турски силикон и не е мръднала вече 3 години, само ако я лепиш виж точно къде да я залепиш, за да нямаш после грозен луфт.

Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: отново с е36 :)

Мнение от michev » 15 Май 2017, 21:00

Шапка ти свалям за ентусиазма! Като инвестиции май ще прескочиш цената на 92-ката :mhihi:
only rear wheel drive

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: отново с е36 :)

Мнение от Ganchev__ » 15 Май 2017, 21:05

Евала за мерака и търпението ! Все по-малко стават такива теми. Учудих се и аз за избора на мотор. Сякаш по-добре щеше да е темата с 328-ца купе. :D
Колегата michev ме изпревари, мислех си същото :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: отново с е36 :)

Мнение от Gqbriel » 15 Май 2017, 21:06

michev написа:Шапка ти свалям за ентусиазма! Като инвестиции май ще прескочиш цената на 92-ката :mhihi:

Няма да я прескочи 92ката но тази ше е в пъти по-здрава,а мотор се реди ,но това преобразяване трудно се прави.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: отново с е36 :)

Мнение от vvasilev1 » 15 Май 2017, 21:47

Чудесна тема. Аз също мисля, че след 2004... не е забавно :) От къде поръча рейката?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 15 Май 2017, 21:50

Ganchev__ написа:Евала за мерака и търпението ! Все по-малко стават такива теми. Учудих се и аз за избора на мотор. Сякаш по-добре щеше да е темата с 328-ца купе. :D
Колегата michev ме изпревари, мислех си същото :mhihi:


и аз много се радвам на темата. направо ми напълни душата. може компресор да иска да слага човека, от къде знаете :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 22:28

Рейката е от Роби.
Иначе за компресора, имам няколко идей, но те ще са за догодина, общо взето има варянт за компресор идва около 3000лв със рециклирам компресор от мини купър S или един друг варянт да я правим атмосферка с валове и интеикове. Ще го помисля.

Така и така свалях гърнетата за да сваля кутията, реших и генерацията да понаправя. Общо взето имам опит от предната ис-ка, то не бяха 2 вида резонатори, накрая катализатор афтермаркет и ремуси. Общо взето знам какво да очаквам. Идеята ми беше права тръба от колекторите и средно и задно гъре на Ремус. Също скобите към кутият бяха счупени /направо си ги нямаше/, между другото друнчи яко като я няма тази скоба и имаше нужда от нови планки и тампони на планката, ето таз:
/номер 4,5 и 10 ги нямаше въобще, някъде се били откъртени, но така е с ниските коли/

Изображение
Изображение
Изображение

Ето ги и частите който взех, даваше ми грешка на ламбда сондата така че взех и сонда, както и комплекта всички планки и тампони за вграждане от Вари2000, само че не съобразих че гърнето идва със заварени планки за хващане, както и да е:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето я и оригиналната генерация, доста е поизгнила но все пак е на повече от 20 години:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тук вече монтирана:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Така звучи, като при движение над 3000 оборота си почва да тънеи да дрънчи като типична ис-ка:

https://goo.gl/photos/zqcpVAG8UpRpdGyU9

И за финал малко циганиика, качва 3 коня лепенката или поне така казват:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: отново с е36 :)

Мнение от Deyan Velev » 15 Май 2017, 23:15

Аз събирам части в момента и ще минавам на индивидуални дросели на същия мотор . Ще пусна тема когато е готово всичко , което се надявам да стане до края на лятото...

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook