отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: отново с е36 :)

Мнение от Gqbriel » 15 Май 2017, 10:15

Малко ми липсват снимки на рейката и окачването :) ей луд човек си ... :clap:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: отново с е36 :)

Мнение от A.Stoyanov » 15 Май 2017, 11:37

Защо след х3,е60,е92 се "връщаш" на е36?

Какво и трябва...оем 24, гт крило (ниско).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 11:58

A.Stoyanov написа:Защо след х3,е60,е92 се "връщаш" на е36?

Какво и трябва...оем 24, гт крило (ниско).


Връщам се на е36 защото всички бмв-та след 2004-та са боклуци и това е лично мое мнение не ангажирам лично никого с него. е60-то и х3-то ме оставяха на пътя и имах доста проблеми, направих последен опит с е92-то което беше на 50 000км и то ме остави на пътя и просто се отказах от новите коли. Виж за 7 години е36-та не ме остави никъде просто желязна, единствено ми липсва от е92-то сервотроника, как се въртеше меко волана и беше само оборот и полвина до затягане.
Gt крило имах оригиналното с 3-ти стоп, Ангел Лалов ми го беше продал, ми не ми харесва сложих го на старото е36, грозно ми е и го продадох, просто въпрос на вкус. За джантите много бях доволен преди от Style24, но визията ще е по-нататък, мисля си го като идея.
Иначе сега съм в издирване на Вейдър, засега неуспешно.

Gqbriel написа:Малко ми липсват снимки на рейката и окачването :) ей луд човек си ... :clap:


Габи, продължаваме днес с темата че снощи стана късно, то е приказка без край :)

v_p_m написа:Датчика за Т° на маслото къде е вързан и коректно ли показва


Ето как е хванат колега, днес го снимах:

Изображение
Изображение

shlosera написа:Колега с какво боядиса дръжките на тавана :-)

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk


Ето колега това е спрея който аз използвах:

Изображение

steeN написа:Честито!

3 въпроса (за сега :mhihi:)

Лесна ли е смяната на пластмасата под чистачките? (имам я от няколко месеца и все не мога да се наканя)
Колко % фолио сложи... изглежа супер.
От каква кола е парктроника?


Днес питах момчето което ми я прави каза 35% отзад и 50% отпред е фолиото.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 12:21

Дойде времето и на първият по-съществен ремонт. Както споделих по-горе рейката прескачаше и хидравличната помпа виеше заедно с тракането на ДИСА-та. Започнахме първо с рейката, ето старата и новата:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

рейката дойде с вътрешните накрайници и ми се наложи да взема отделно само външните:

Изображение

След като монтирахме рейката, дойде времето и на хидравличната помпа с казанчето:

Изображение
Изображение
Изображение

Някъде по-това време се загледахме и установихме, че тече и радятора и се наложи да поръчам нов, докато го чаках се заех да поизчистя коша и да изтъркам казанчето за чистачките изпрах и кората на пода в багажника :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Колата остана в сервиза и на другя ден сменихме и ДИСА-та:

Изображение
Изображение

Колата утихна много и за моя голяма изненада изчезнаха и вибрациите в колата след скорост над 70км/ч, оказа се че не е крива джанта или баланс а е било от рейката, странно. Обаче остана един шум долу ниско зад картера, постоянно почукване когато е на празен ход колата. Малко как да кажа, очаквах да изчезнат всички шумове и се поразочаровах, за утешение си купих една кора за радятора поизрисувана.

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: отново с е36 :)

Мнение от v_p_m » 15 Май 2017, 12:35

Почукването може да е от клапана за парното, който е под сервото :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 12:42

Осверн спуканият радятор ми направи впечатление и един сцепен маркуч увит с анкерпласт и се заех с нещото което си е може би най-същественото за М44, смяната на клапана на картерните газове и чистенето на стъпковото моторче, взех и гофриран маркуче за всеки случай, да си имам:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Така и така бях резглобил, бях си намислил две неща за който имах подозрения, дали има масло като махна бубината на 1-ви цилиндър/мотора притрисаше малко повече от номрмалнот за м44/ и дали съм с дебелите или тънките стабилизиращи щанги:


Изображение
Изображение

Подозренията ми се оказаха правилни и беше пълено с масло при свеща на 1-ви цилиндър и бях с тънките стабилизиращи щанги :D Веднага поръчах една гарнитура, нови свещи и пуснах че търся дебели стабилизиращи щанги 26 и 18мм. На връщане от сервиза си купих една крушка за запалката:

Изображение
Последна промяна Nukem на 15 Май 2017, 13:08, променена общо 1 път
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 12:44

v_p_m написа:Почукването може да е от клапана за парното, който е под сервото :)


много добро попадение колега, от него е също, поръчал съм го чакам да пристигне от Китай. Иначе шума се оказа че пак са два шума, единия найстина е от там, обаче другия е някъде от съединиеля.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 13:00

Пристигнаха стабилизиращите щанги, но бяха поръждясали малко :mhihi: , та заминаха на пясакоструи и после ги боядисах, докато си чаках гарнитурата на капака изтъркахме и разпънката и я боядисахме и нея.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Някъде по-това време пристигна гарнитурата и свещите и се заех да изчистя капака и да ги сменя:

Изображение
Изображение

Лошото в цялата работа излезе че болтовете който са за бубините на самта планка, която е алуминиева превъртат 2 от тях.
Изображение

Чудя се колеги мога ли да я направя стоманена и да си сложа шпилки, някой правил ли гу е, защото ако я направя пак от алуминии, сигурно в бъдеще пак ще превърти някой болт?
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: отново с е36 :)

Мнение от b00st » 15 Май 2017, 13:11

Направо ме върна в миналото с тая тема и снимки. Спомних си много неща, през които съм минал :D
Гарнитурата пълен комплект ли ти е? Задължително с нови гумички на болтовете, че иначе протича пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 13:43

b00st написа:Направо ме върна в миналото с тая тема и снимки. Спомних си много неща, през които съм минал :D
Гарнитурата пълен комплект ли ти е? Задължително с нови гумички на болтовете, че иначе протича пак.


Аз пък се вдъхнових от твоята тема за скърцането на волана. И моя и той скърца и си купих каквото пишеше в темата ти :) :

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: отново с е36 :)

Мнение от b00st » 15 Май 2017, 14:35

Да, това ще го оправи. Може и да пуснеш малко масълце по кормилния прът да стигне и до долния, че горния е лесен, ама долния по-добре да не ти се налага :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: отново с е36 :)

Мнение от TheDriver » 15 Май 2017, 14:42

Малко е след дъжд качулка но....

Спомена че ти е харесвала "бързата рейка" на Е92.

Като сменя рейката нямаше ли вариант да намериш такава от Z3?

Не е драстично подобрение, но след като така или иначе се сменя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 18:09

не знаех че има такъв варянт колега, за сежаление. Ако знех определено щях да пробвам.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 18:26

Докато чаках да пристигнат следващите части, се позанимавах малко с интериора. Купих си Мпрагове и една жапка, за съжаление и тя с развален механизъм за пускане, така че няма да стане всичко като хората но какво да се прави. Първо свалих праговете и се наъкнах на 2 от дупките за щипките на малко ръждичка, изтърках ги и ги минах с ръждопреобразовател.

Изображение
Изображение
Изображение

Използвах така и така разглобявах жапката, смених и филтъра. Сега издирвам жапка със здрав механизъм, да си оправя във бъдеще плавното спускане.

Изображение
Изображение
Изображение

Взех си и кора със 3-ти стоп и щора. За съжаление мислех че имам букса за да я свържа но се оказа че нямам и я сложих без да свързвам стопа.

Изображение
Изображение
Изображение

Ако някой знае как да споделя това покритие от вътре на капаците на колоните да сподели, като го няма се вижда изолацията жълтата и е грозно. мисля си да взема един черен дюнапрен и да го сложа отдолу на дупката просто.

Изображение

Също ме интересува, горе на кората до самия прозорец има една лайсна, продава ли се като отделна част че е счупена при мен? Горе на снимката, над изолацията:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 18:44

Някъде по-това ереме запознаха да пристигат и повечето части, почти напълних гаража:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Докато чаках части, продължих с по-дребните неща. Купих си нова конзла за уредите от щатите и нови уреди, както и един скъсан кабел за маса явно на капака, интресното е че новия кабел беше една идея по-дълъг.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Смених и интериорното осветление с LED-ве.

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook