отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 27 Окт 2018, 20:21

Никога не съм знаел, че там седи аптечката :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: отново с е36 :)

Мнение от k.milanov » 28 Окт 2018, 17:03

И аз не съм знаел, пък винаги там съм си я държал :D .

Е не оригинална, но пък кауфландска изправена и до нея една бутилка вода от квадратните от алое вера са перфектно дуо, защото винаги трябва да има водица в една кола.

:bchug:

Аз съм безкоментар за колата, тук нещата много отдавна са минали "за тия пари Е60" :yes: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 25 Ное 2018, 20:04

Колеги най-после завърших интериора на колата, остана чистене и малко помощ като идея от вас, но затова по късно. Малко отекчително стана само инериор интериор и дребни неща, при следващото включване което ще е и края на темата, ще има само неща по механиката. И нека да започнем:

Сглобих моторчето на темпомата и боядисаната освежена скоба и ги монтирах. Купих ново жило че старото беше с паднало покритие и поръждясало, купих и скобата която е на бомбето, но нали имам разпънка трябва да сложа една по дълга шпилка на тампона на макферсона и с две гайки да я хвана. Засега съм увил жилото с малко хартиено тиксо да не се нарани. От комплекта темпомат, аз сложих жилото, разглобих жапката и сложих модула и моторчето. Окабеляването отново се включи Лъчо за което съм му изключително благодарен без усилие докато говорихме му отне 45мин. Темпомата го тествах на прибиране от София, голяма екстра си е за дълъг път.
п.с: тази цигания с тези черепи ще се разкара и ще си сложа черните пластмаси, налични са вече, ако някой иска цигания хидропеинт да ми пише.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Някъде по това време реших да направя подарък на моя майстор за колега, че всеки път като ходя до сервиза едни дупки, една кал, направо е кошмар за ниска кола да стигне до сервиза. Нали съм инженер, пратих багер и валяк и 100 тона фрезован асфалт от обекта и ето и финалният вид.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И да се върнем към колата, от прекалено дълго време ме дразни лампата на бега която светна при смяната на волана, без да искам като дадох на контакт и най-после се наканих да я закаче за компа да изтрия грешките и да прегледам как е положението. Всичко е ок и най ме зарадва smooth-неса на цилиндрите :D :D :D добре е като за М44.

Изображение
Изображение

Дойде реда и на жапката, доста кабеляк има по нея но всичко се нареди и мисля стана добре:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След толкова сваляне/качване през годините мисля добре се справям с напасването и луфта на жапката:

Изображение

И аксесоарите към нея разбира се:

Изображение
Изображение

Тази жапка е сглобена от 4 една здрава, здрави уши и здрав механизъм за плавно спускане, касетника и работещо фенерче. Имам и още една перфекта здрава жапка със здрав механизъм под леглото и един нов механизъм купих за резерва, че много съм наплашен с тези жапки още от старото е36. И малко да разходка с новия интериор, на задната седалка задължителните аксесоари за всяко е36 ръждопреобразовател и спрей хах.

Изображение
Изображение

Смених дигиталния чейнджъ с такъв с bluetooth и напаснах касетофона че беше малко изпъкнал навън и ме дразнеше. Ако някой иска дигитален чеинджър на полвин цена да ми пише. И сега дойде голямото чудене къде да сложа микрофона, още не съм го измислил яко някой има идея помагаите, засега мисля да купя един микрофон за телефон втора ръка да го изкормя да сложа вътре в кутииката този, но пак остава въпросът къде да изрежа за да позиционирам.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: отново с е36 :)

Мнение от michev » 25 Ное 2018, 20:39

Нямам думи! Респект!
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 26 Ное 2018, 8:51

Малко трейлър за следващата част, готов е изходящият колектор покрит с керамичното покритие, вътре и вън :D

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: отново с е36 :)

Мнение от hummer » 29 Ное 2018, 20:30

:bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: отново с е36 :)

Мнение от stony1 » 29 Ное 2018, 20:40

Якооооо :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 29 Ное 2018, 21:29

Всичко е налично и помпата от м3 ево, остават гарнитурите и болтчетата от Дару и догодина след празниците в първия сух ден ще я придвижим до сервиза. :)
Още няколко неща пристигнаха също:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: отново с е36 :)

Мнение от BorislavB » 10 Яну 2019, 23:45

Колега какво стана с проекта? Гледам,че си я пуснал за продажба. :confused:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 11 Яну 2019, 8:44

Базикахме се във фитнеса с момчетата, аз им обяснявам че имам оферта за 20к те ми се смеят и се хванахме на бас дали за 29к ще звънне някой.
Иначе на 20-ти влиза в нашия сврвиз, освободили сме място. Колектора и сервото с помпата са главните неща, оранжевите мгачи, карето на кормилния прът, новите макучи към радятора и още дреболии. Трябва и да и се сложат всички кори отдолу, че сега са свалени и са в сервиза.
Вече съм и изготвил плана за 2019-та.
Измислихме как да има централно без да слагам аларма, даже частите са в Еконта.
И как да има бас без да жертвам багажника.
Преговарям за Downin Atlanta supercharger с един канадец, но още нямаме разбирателство.
Напролет е уговорено да се боядиса където има забележки и да е перфекта и от към боя.
Така че края на януари ще обновим темата.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: отново с е36 :)

Мнение от drago9205 » 11 Яну 2019, 8:57

Ами освен да чакаме с интерес развитието на проекта тази година, можем само да пожелаем "За много години" на е36-цата, както и една успешна 2019 за този проект! :bchug:

П.П. Миналата година новите постове в тази тема бяха чудесно сутрешно четиво с кафето - за добър старт на работния ден :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 11 Яну 2019, 15:15

мерси за пожеланията и добрите думи колега. Радвам се че на някой му е интересно да чете темата и да следи развитието на колата. По назад в темата бях обещал за снимки на екстериор и интериор на самата кола, защото пишем какво е правено, но като цяло няма много снимки на самата кола, аз не съм фен на фотосесиите. Ще споделя няколко снимки с телефона отвън и от вътре:

Екстериора:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Интериор:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Намислил съм да сложа огледало с компас, но все още издирвам:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Заииграх се малко със златното фолио, бях сложил дигиталния чеинджър директно върху борда и долната част загряваше от крушките на борда, не съм усетил това да се отразява на работата но все пак направих една скоба точно под дигиталния климатроник и закрепих там чейнджъта така че да има поне 3см разтояние до борда и го облепих със фолиото "уж" да отразява топлината.

Изображение
Изображение
Изображение

Сега мисля къде да монтирам запалката след като оригиналното място е заето от старт бутона, трябва да е някъде близо защото не ми се удължават жици, приемам предложения.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: отново с е36 :)

Мнение от ildivvy » 12 Яну 2019, 13:06

Хората,които харесват темата и следят 'проекта' са много :yes: ! В това няма смисъл изобщо да се съмняваш! С нетърпение чакаме новите 'ъпдейти' в нея :D !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: отново с е36 :)

Мнение от r19 » 12 Яну 2019, 14:58

Супер е проекта, браво колега! :bowdown:
А може ли да споделиш после начина за централното без аларма.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 12 Яну 2019, 15:28

r19 написа:Супер е проекта, браво колега! :bowdown:
А може ли да споделиш после начина за централното без аларма.


Ето тоя е темата:
http://www.bimmerbrothers.com/e36-oe-ke ... -retrofit/

Вече съм усигурил ключовете и инсталация без рязано.
Изображение
Изображение

Трябва да купя транспондер, ще го обучим в нашия сервиз че последния път тука един се изложи, засега сме обучавали само за фолцваген и ауди ще видим дали ще се справим. За съжаления инсталацията която купих колегата не са му стигнали нервите и е отрязал кабела който отива до розетката под седалката шофьорската и ще трябва да поръчам и няколко пина от Дару. Общо взето за проекта за централното ме спира, другия ми проект за 2019 свързан с музиката там ще трябват още прекарване на кабели и ще кобинирам да прекарам всичко на един път, дане не счупя този път декоративния праг който държи мокета, че нали е нов.
Ще гледам всичко да стане до март, че ме чака нова раобта и лятото стартиране на нов проект е30 2.5 строукър с турбо евридейка/дрифтачка :)
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook