отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: отново с е36 :)

Мнение от TheDriver » 28 Мар 2018, 9:45

Аз все още съм на мнение, че това с ключетата за 1ви и 2ри контакт няма да е удобно.

От опит ти го казвам. Имах ключ за перка и ключ за бензиновата помпа на кола която не е ежедневка и въпреки това съумях да убия една помпа и да изтощя акумулатора на два пъти.


Все ще се случи да се прибереш уморен/разсеян/ядосан и т.н. да ги пропуснеш пустите ключета. Единственото което ми идва на ум е да ги вържеш към зумера или да им пуснеш отделен зумер.

P.S. Подкара ли му защитата на Старт/Стоп бутона, може би съм проспунал назад в темата ако си споменавал?

Или ще го караш така и ще го пазиш от любопитни ръчички :mhihi: :dummy: :mhihi:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 28 Мар 2018, 10:00

Аз от друга гледна точка... Не бих махнал EWS, без да имам някаква алтернатива на негово място.
Знам, че не е особена пречка, но си трябва занимавка да се прескочи... за разлика от новите кошници, където не само не пречи, а дори помага :lol:
Вече са ми вдигали една и не искам да им улеснявам задачата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 28 Мар 2018, 10:22

TheDriver написа:Аз все още съм на мнение, че това с ключетата за 1ви и 2ри контакт няма да е удобно.

От опит ти го казвам. Имах ключ за перка и ключ за бензиновата помпа на кола която не е ежедневка и въпреки това съумях да убия една помпа и да изтощя акумулатора на два пъти.


Все ще се случи да се прибереш уморен/разсеян/ядосан и т.н. да ги пропуснеш пустите ключета. Единственото което ми идва на ум е да ги вържеш към зумера или да им пуснеш отделен зумер.

P.S. Подкара ли му защитата на Старт/Стоп бутона, може би съм проспунал назад в темата ако си споменавал?

Или ще го караш така и ще го пазиш от любопитни ръчички :mhihi: :dummy: :mhihi:


Със сигурност си прав, че няма да е удобно, но съм се закрастил с това още от старото е36. Аз ключа ще си го оставя, ще се пали и с ключа, просто с бутона от времем на време като играчка :D . Сигурноста я реших с един скрит бутон който прекъсва + към бензиновата помпа.
Като стана дума за старото е36 има има още 2 неща който исках на времето и сега реализирах, едното е дръжката за ръчната от е90, Lillof ми го показа това в далечната 2009-та и лампичката под предния капак която осветява вечер двигателния отсек, както се сещате не мина и без проблеми всичко.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

За първи път използвахме 3-я ни гараж, който наехме наскоро той ще е за диагностика и ел. ремонти.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Общо взето това мина безпроблемно, с дребни неща като избиране на термошлауфки и избор на кабели няма да ви занимавам. С ръчната ударих 2 греди, бях забравил че маншона трябва да се преправя и отделно се оказа че дървената пукната ръчна която е на колата е залепена с нещо, голямо рязане падна. Маншона моя тапицер го преправи бързо, после доста се чудих да пиля ли пластмасивите водачи вътре в дръжката че влиза изключително трудно и само до някъде, после решихме въпроса с малко сила хах.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 28 Мар 2018, 16:57

Какво се преправя... прехвърля се пластмасата от Е36 на маншона на Е90 ли?
Или май като гледам машона на Е36 се зашива за частта от Е90?
Това е доста добра идея, не знаех че може такава замяна.

Това за лампичката не знаех, че съществува.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 28 Мар 2018, 18:23

steeN написа:Какво се преправя... прехвърля се пластмасата от Е36 на маншона на Е90 ли?
Или май като гледам машона на Е36 се зашива за частта от Е90?
Това е доста добра идея, не знаех че може такава замяна.

Това за лампичката не знаех, че съществува.


Дръжката от е90 е с трапецовидна, а тази от е36 е кръгла, трябва да се разшият няколко шева от маншона за е36 и да се зашие на ново после, работа за минути. Друг лесен мод който може да се направи лесно и все още се продават оригиналните фасунки и букси за е36 е мигачи който да светят заедно с габарита, трябва да сменят и крушките P21 5W.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 28 Мар 2018, 18:54

Nukem написа:букси за е36 е мигачи който да светят заедно с габарита, трябва да сменят и крушките P21 5W.


Добре ти се е получило. Туй го имам фабрично :ok: и съм сложил най-тъмного депо с оранжеви LED (колата ми е черна и седи добре). Като имам време ще го снимам, че нещо съм я зарязал последните месеци.
Май бях поствал как се модва релето да работи с LED мигачи безпроблемно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 28 Мар 2018, 22:15

steeN написа:
Nukem написа:букси за е36 е мигачи който да светят заедно с габарита, трябва да сменят и крушките P21 5W.


Добре ти се е получило. Туй го имам фабрично :ok: и съм сложил най-тъмного депо с оранжеви LED (колата ми е черна и седи добре). Като имам време ще го снимам, че нещо съм я зарязал последните месеци.
Май бях поствал как се модва релето да работи с LED мигачи безпроблемно.


И аз мисля да минавам към оранцева оптика, даже съм купил уплътненията за стоповете нови оем и като взема стопове ще ги сменя. За лед-а си го мислих, но моята кола не се обича много ледовете за съжаление.
Друго което смених беше поставката за чаши, така и не можах да свикна с тази от Z3, и се сблъсках с това че за пореден път жици не са запоявани а само са увъртяни една в друга, това като го видя и се побърквам честно. Другото интересно е че беше сменена буксата за отпред за пепелника, купих си букса запоих я, термошлауфки и т.н, купих си и поялник заради тази кола хах :lol: . Разбира се и нови крушки за пепелниците отпред и отзад.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Същевременно открих че подлакътника е отпорен отдолу и барчето нали го бях разпробил за поставката и взех направо нов подлакътник. Пратиха ми го разбира се без гумичките за олекотяването при пускане и с разни счупени пластмаси, но от двата събрах един перфектен. Разбира се всички части ми ги пратиха мръсни, минаха през измиване и препарата за кожа на бмв, също моя преди да го продам го измих и третирах.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 28 Мар 2018, 23:34

За LED да стане както трябва трябва да се модне чек контрола. И ще е малко пипкава работа, щото шунтиращите резистори са с много малки стойности.
Ма тези истории съм планирал за есента... живот и здраве както се казва.

ОЕМ с бели мигачи и крушки или оцветени? На твоя цвят оцветените май ще седят добре.

Тва от Z3 ако искаш да се отървеш от него, имам интерес :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 29 Мар 2018, 0:04

Бели мигачи и бели крушки, то P21 не знам дали има оцветени, ще купя оранжеви мигачи по 60лв са нови, но не съм намерил още стопове читави. Стария подлакътник и поставката ги продадох, доста трудно между другото и на ниска цена явно не е търсена част, знам ли. Друго нещо което свърших беше от 4 жапки да сглобя 1 здрава, със две здрави пантички, чисто нов мехнизъм /между другото има останали мисля бяха 200 и няколко, така че ако някой иска сега е момента преди да са изчерпани/ и всички чопчета и т.н малки боклуци здрави. А какво е жапка без фенерче, сдобих се с буксата и фенерче /разбира се с нова батерия и диод на мястото на крупката/. Ето я и нея:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Исках да купя и поставка за чаши за жапката и цд холдера, който съжалявам сега че дадох със старата кола, но засега нямам успех с намирането.
P.S: за продаване са 18-те style32-те с зимни гуми с дот 2016-та, на цена от 500лв ако някой има желание.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: отново с е36 :)

Мнение от ildivvy » 29 Мар 2018, 7:57

Искам да попитам,лампичката в двигателния отсег от къде я захрани,с копче ли се пуска и спира (гледам,че е нещо като плафон) и не се ли стапя от топлината на двигателя на това си местоположение? Хубаво се е получило и мисля,че е доста полезно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 15.12.2005
Местоположение: Софийския див див югозапад
Пол: Мъж
Кара: 525XD LCI

Re: отново с е36 :)

Мнение от Lacho » 29 Мар 2018, 8:37

ildivvy написа:Искам да попитам,лампичката в двигателния отсег от къде я захрани,с копче ли се пуска и спира (гледам,че е нещо като плафон) и не се ли стапя от топлината на двигателя на това си местоположение? Хубаво се е получило и мисля,че е доста полезно!
Лампата в двигателния отсег се връзва към габарит през прекъсвач. ;)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 29 Мар 2018, 10:17

Лъче, дълъг списък съм подготвил :)
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 15.12.2005
Местоположение: Софийския див див югозапад
Пол: Мъж
Кара: 525XD LCI

Re: отново с е36 :)

Мнение от Lacho » 29 Мар 2018, 10:21

Nukem написа:Лъче, дълъг списък съм подготвил :)


Започвам да плача :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: отново с е36 :)

Мнение от ogata » 30 Мар 2018, 7:30

Всеки път като я отворя тая тема, очаквам да видя някоя 6 цилиндрова екстра инсталирана :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 30 Мар 2018, 9:08

ogata написа:Всеки път като я отворя тая тема, очаквам да видя някоя 6 цилиндрова екстра инсталирана :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Сърце не ми дава да го сменя тоя моро Ога, 700лв бубини, 550лв ДИСА, друга периферия къде съм му сменил още поне 400лв, твоя маховик 300/ дето още не съм го сложил/, то има вкарани в него 2000лв :shock: :mhihi:

Ей това го чака него:
http://www.gkdsportscars.com/supercharger-kits.html

Иначе ето няколко снимки от смяната на дисата, оем-ска от Дару. С вари2000 приключих след като установих че са ми пратили фалшиви предни дискове.

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook