отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 14 Май 2017, 19:34

Колеги, след като продадох е36-та, през годните преминах през х3, е60 и е92 и сега отново се завърнах към най-истинската кола която съм имал. Търсих е36 с м44 и без ръжди и след доста огледи и нерви открих правилната кола. В долните редове ще споделя какво съм правил по-нея и ще очаквам вашите съвети и мнения как да се развива колата. Като начало ето я и нея е36 318ис М44 96г:

Изображение
Изображение

На първо гледане, впечатление ми направиха следните забележки, виеща хидравлична помпа, износен гребен на рейката и чукане в мотора, опредлено тракаше ДИСА-та, но и още нещо, ето едно видео:

https://goo.gl/photos/kmsHprtM9uwzTGVB7

Поръчах ДИСА и хидравлична помпа, както и казанче на хидравликата и нова рейка. Докато чаках да пристигнат се заех с по-малките забележки. CD-то не работеше и имаше изгорели пиксели, харесах си ето тази снимка в нета на един Clarion:

Изображение

ето как беше преди и след като монтирах clarion-а:

Изображение
Изображение
Изображение

Сдобих се с захващането откъм купето на бравата от Англичанка разбира се :) и ми направи впечатление че както на старата ми ис-ка кората под чистачките се рони и влиза вода, след което се снабдих с нова кора /мерси Роби :bowdown: /.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Следващото нещо което исках да сменя бяха сениците:

Изображение
Изображение

Крайния резултат:

Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: отново с е36 :)

Мнение от shlosera » 14 Май 2017, 20:40

С този плеър, дигиталното управление и уредите ми се струва, че си плаче за голям борд

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: отново с е36 :)

Мнение от Powerslide » 14 Май 2017, 21:01

Ще има ще има и голям борд
Колегата не е споделил по-интересните неща още :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 14 Май 2017, 21:16

Колега ето го големия борд, заедно с оригиналния парктроник, за съжаление още не съм ходил да ми ги монтират:
Изображение

следващто нещо бяха дръжките към тавана, бяха зле боядисани и на 2 от тях не бяха закачени пружинките на механизмите или се бяха откачили с времето. Поръчах нови, но се оказа че са за седан и ги върнах, след като потърсих няколко седмици 2-ра ръка черни, се оказа че всички ги продават комплект с черен таван, но се оказа че и черен таван няма никъде, това може би беше и първият ми сблъсъм с дефицита за части за е36, последните ми спомени бяха от бума на вноса на е36 от Англия, когато се намираше всичко, но явно вече не е така. Реших и си ги изтърках и боядисах наново:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Следващото нещо го установих след първият дъжд, пръскалките не работеха и чистачките мажеха. Взех нова помпичка, клапанчета и нови дюзи, заедно с един комплект чистачки. Самата кора от годините беше станала много мръсна и получи една бърза баня. Оказа се обаче, че дюзите който бях взел пръскат над колата, при най-долно полежение, поръчах 2-ри комплект този път от Вари2000 и нещата си дойдоха на мястото:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Следващият належащ проблем с който трябваше да се заема беше, че колата не можеше да се движи с повече от 70, вибрираше много като си мислех че имаше баланс за смяна на някой от джантите, след като ги свалих и си ги минах на баланс се оказа че положението е същото. Гледах да не са криви джантите, но не беше и от това. Засега проблема си остана нерешен.

Изображение
Изображение

Заех се с обслужването на колата и се оказа, че не мога да запиша на колко км-ра е сменено маслото поради следния ефект, с такъв проблем не се бях сблъсквал на старата е36-ца и след справка е google се оказа че трябва да се презапои дисплея.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Лично аз не харесвам боядисаните в червено стрелки, особено когато е и неравномерно и ги изчистих, след което сглобих всичко и видях на колко км-ра е колата за първи път. :D

Изображение

Следващата изненада беше когато дисплеят на климатроника започна да гасне, това вече го бях играл със старата е36-ца и последва разглобяването и смяната на неелектролитния кондензатор /леле колко прах имаше вътре/:

Изображение
Изображение
Изображение

След 2-рият дъжд установих, че фаровете правят конденз и се сблъсках и със следният проблем / който си мислех по това време, че е от ксенона на фаровете/:

https://goo.gl/photos/sgKtHvirux96PHjn7

Реших генерално нещата и разкарах inPro-то и си взех нови обикновени фарове с лупи и диоди за габаритите, но за мое голямо разочарование ефекта с дискотеката на климатроника си остана:

Изображение
Изображение

По това време започнаха да пристигат и някой от частите който бях поръчал:

Изображение
Изображение
Изображение

Единият от плафоните на задният номер се оказа че не свети, свалих ги изчистих ги от старата полуразпадната изолация и купих няколко диода и нова изолация.

Изображение
Изображение

С идването на по-топлото време реших да затъмня колата, затъмних и челният прозорец. Фолиото което използвахме беше Lumar. Ето как се получи:

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: отново с е36 :)

Мнение от stormrider » 14 Май 2017, 21:28

С ринговете от компакт 323,таблото изглежда страхотно!
С много любов към децата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: отново с е36 :)

Мнение от shlosera » 14 Май 2017, 21:31

Колега с какво боядиса дръжките на тавана :-)

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 14 Май 2017, 21:59

shlosera написа:Колега с какво боядиса дръжките на тавана :-)

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk


Утре като оидва в сервиза ще ти го снимам, колега. :yes:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: отново с е36 :)

Мнение от shlosera » 14 Май 2017, 22:01

Супер! От доста време им се чудя на дръжките, че моите са се позахабили.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 14 Май 2017, 23:15

Честито!

3 въпроса (за сега :mhihi:)

Лесна ли е смяната на пластмасата под чистачките? (имам я от няколко месеца и все не мога да се наканя)
Колко % фолио сложи... изглежа супер.
От каква кола е парктроника?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 14 Май 2017, 23:45

да лесно се сменя, проблема е единствено в самия край на кората. Първата която взех влизаше чудесно, обаче беше пукната. Втората която дойде беше здрава но се наложи да срежа ушичките в края за да може да влезне, иначе голямо напъване пада:
Изображение
просто ако не влиза в края откъм стъклото, вместо да се напъва и най-вероятно да се счупи в края, просто имай напредвид че може да се среже малко по-малко от полвин сантиметър и да заспи, прсото изработката не винаги е перфектна.
за процентите ще питам, момчето което ми я прави, че налагахме различни фолиа докато не ми хареса как изглежда и не гледах процентите, принципно не съм фен на супер затъмненените коли, е60-то го бях затамнил също с някакъв среден варянт. Ще ти пиша на л.с като разбера.
Парктроника който купих е оригиналния за е36, който се слага. В момента има един китайски който ще разкарам като ми монтират оригиналния.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: отново с е36 :)

Мнение от u`F`o » 15 Май 2017, 0:20

Чудесен екземпляр колега! Със здраве да си я караш!
Само едно се чудя, защо М44, а не например M52B28 например?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 15 Май 2017, 0:26

исках нещо икономично, е92-то беше 272к.с харчеше здраво а аз вече съм на възраст и не ми се кара бързо, повечето време си карам 70-80км/ч на магистрала много рядко повече от 130.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: отново с е36 :)

Мнение от barty » 15 Май 2017, 5:45

Поздравления колега! Пожелавам ти да я караш със здраве, само масло и гуми да сменяш.
Много хубава Е36!
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: отново с е36 :)

Мнение от (bubsa) » 15 Май 2017, 6:02

Честито!Само масло и гуми да сменяш!
И на мен ми се върти идеята да си мина пак на е36 от доста време,но нещо не мога да се реша :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: отново с е36 :)

Мнение от v_p_m » 15 Май 2017, 7:42

Датчика за Т° на маслото къде е вързан и коректно ли показва ?

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook