отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: отново с е36 :)

Мнение от b00st » 05 Авг 2017, 11:16

Кога пък стана изобилие от читави Е36ци, че и мотор тръгнахте да избирате? :mhihi:
Иначе като бивш собственик на купе с М42 дълги години бих казал, че спор има единствено с 320i, нагоре мисля за всеки е ясно. M52 е последния здрав и относително безпроблемен мотор на групата, но да не се отклоняваме от темата на колегата повече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 31 Окт 2017, 18:07

Момчета, рестартирахме проекта. Изкарахме бабата от гаражчето и на другия ден направо в сервиза:

Изображение
Изображение
Изображение

Първо се заех със спирачките, тресеше като спирах и реших да махна фалшивото АТЕ и купих ОЕМ дискове 325мм:

Изображение
Изображение
Изображение

И както се сещате стана "сиромаха кога е имал късмет" :mhihi: дисковете по-големи от сегашните и не влизат у апаратите :shock: , не знам как съм се заблудил че е с дискове и апарати от 330 отпред, оказа се с 300мм дисковер и апарати от 320д.

Изображение
Изображение

И така или иначе си го наших и викам айде ще купуваме апарати от 330 няма да е, купих апарати но въпреки че уж бяха читави се оказа че гумичките им са скъсани и буталата имат корозия и няма как да ги сложа направо, не че щях де :D .

Изображение
Изображение
Изображение

Ето ги след като ги взех от пясакоструя:

Изображение
Изображение

Измерих си прецаканите буталца и поръчах нови заедно с ремонтни комплекти за апаратите, мисля утре да ги боядисам черни.

Изображение

След това се заех с една много важна задача :mhihi: , поставката за чаши. в старото е36 имах оригиналната от 3 части разглобяемата която беше. Но тъй като вече е много трудна за намиране, а на тези който се намират им искат по 200лв и те са в незавидно състояние си купих нова от z3 малко по-различна:

Изображение
Изображение
Изображение

Решихме проблема с кафето и се заех да наравя колата още малко по статически неопределима. Имам предна разпънка и Х бреис, но нямам задна разпънка. Тцтц набързо поръчахме една:

Изображение
Изображение

За съжаление от известно време взе да превърта ключа в патрона, убеждавам се вече че няма нищо здраво в тази кола :mhihi: , реших да решавам проблема генерално, няма ключ - няма проблем:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: отново с е36 :)

Мнение от Hellrot » 31 Окт 2017, 21:49

Това бутон от хонда ли е?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 31 Окт 2017, 23:29

даммм от HONDA CIVIC :)
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 25.12.2005
Пол: Мъж
Кара: Е30, Е36, Е46

Re: отново с е36 :)

Мнение от wot » 31 Окт 2017, 23:34

Колата е станала кукла! Колега би ли споделил как е б14-ката като твърдост?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 01 Ное 2017, 1:15

Много твърдо, направо е кокъл :D . Всичко се усеща всяка дупка се усеща поне х3 пъти по голяма, аз след е60-то сега ми идва чак дразнещо, на старата е36-ца Апекс Спорта ми беше в пъти по приятно.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 01 Ное 2017, 10:01

Между другото има евтини бутони от BMW в ebay-a. Гледах и аз преди поради същия проблем :mhihi: после реших, че няма да стане хубаво и се отказах.

Идеята с конзолата от Z3 е много добра, мисля че ще те копирам.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: отново с е36 :)

Мнение от TheDriver » 01 Ное 2017, 12:17

Колега един въпрос за покривалото, че и аз ще консервирам моята.

Какъв размер взе (Л?)?

И ако си доволен от изпълнението направо да ми препоръчаш магазина.


П.С.

Аз минах на бутон преди доста време и си реших проблема с патрона. Мисля че намерих схемичка онлайн, възможно е да съм пускал тема за това.
Edit: Намерих си темата - това е упътването което съм ползвал:
http://www.bimmerdiy.com/diy/e36startbutton/

Минал съм го през петкрако реле и бушон, като под волана си намерих точка на която да захвана малка кутийка за реле и бушони. Давай смело, няма да съжеляваш :yes:
Като се сетя каква мъка беше с ключа и повредения патрон.

Аз рядко си давам колата в чужди ръце, но по разни автомивки, гумаджийници и технически прегледи става голямо чудене :mhihi: Защото ключ си има и върти, но след втория контакт нищо не се случва :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 01 Ное 2017, 15:45

друг въпрос тогава, къде ще си зареждам телефона след това? :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 01 Ное 2017, 18:44

Днес пристигнаха ремонтните комплекти, за съжаление нямах време да почна да сглобявам:

Изображение
Изображение

Пристигна и спортния филтър, утре чакам силиконовото рамо за да мога да го поставя във фабричната кутия. Купих си кутия за филтъра на М44 утре трябва да е при мен, за пореден път се убедих че в тази кола няма нищо здраво, кутията и е счупена скобата за хващане на капака от едната страна а от другата я няма и стой малко отворена в единия край.

Изображение
Изображение

Ето я колата със зимната визия:

Изображение

Искам да видя как ще е с новите по-големи дискове, ето как е със 300мм:

Изображение

Throwing Star-a отива за продажба, ако някой има желание да ми пише:

Изображение

Така по-темата с бутона.
TheDriver написа:Аз рядко си давам колата в чужди ръце, но по разни автомивки, гумаджийници и технически прегледи става голямо чудене :mhihi: Защото ключ си има и върти, но след втория контакт нищо не се случва :mrgreen:


Аз мисля да направя по-следния начин, първи и втори контакт да ги включвам с такива суитчове, чакам ги тези дни взел съм ги светещи в амбър да се виждат в тъмното:

Изображение

TheDriver написа:Колега един въпрос за покривалото, че и аз ще консервирам моята.

Какъв размер взе (Л?)?

И ако си доволен от изпълнението направо да ми препоръчаш магазина.


Взех го с колата, трябва да питаме колегата Tenata откъде го е купувал на времето.

steeN написа:друг въпрос тогава, къде ще си зареждам телефона след това? :)


Мисля да сложа един такув бутон, проверявах го във Вари2000 към 60лв е някъде:

Изображение

Него не съм го купил, че конзолата със старт бутона няма да я почвам поне май този месец, трябва да махна EWS-a мисля въобще да е без ключ паленето, да служи ключа само за отключване на колата. Не знам само със заключването на волана как стои въпроса.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 01 Ное 2017, 20:30

Този "бутон" не е лоша идея, само цената е малко неприятна.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: отново с е36 :)

Мнение от georgivar » 01 Ное 2017, 20:40

Хех. Това са моите стари джанти :) доста са криви както се оказа - не си давай много пари те за баланс.

Ако наистина продаваш 17-ките ми пиши.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: отново с е36 :)

Мнение от TheDriver » 02 Ное 2017, 11:01

Аз мисля да направя по-следния начин, първи и втори контакт да ги включвам с такива суитчове, чакам ги тези дни взел съм ги светещи в амбър да се виждат в тъмното:


И аз мислих вариант за ключета, но при мен ключа си работи перфектно на първи и втори контакт и ме се видя много досадно цялото щракане на ключове всеки път.Защото ще трябва и да ги връщаш след това, за да не остава на контакт.


По-големият проблем е правенето на защита за старт бутона. Този който ти имаш от Сивик и този от Z8 мисля че си имат предвидена защита(само трябва да се свърже правилно) и дори да се натисне бутона в движение няма да се активира стартера.

Аз обаче ползвах бутон за трактор :mhihi: :smoke: и там такива екстри няма. Хората като видят голям червен бутон и инстинктивно искат да го натиснат. На няколко пъти съм удрял палави ръчички насочили се към него.



П.С. Няма смисъл да питаме за покривалото аз се мислех че скоро си го купувал и имаш пресни впечатления. Ще си търся сам нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: отново с е36 :)

Мнение от plradev » 02 Ное 2017, 11:03

Nukem написа: Не знам само със заключването на волана как стои въпроса.

Махаш заключващата скоба на кормилния прът от конзолата с патрона и оставаш с вечно отключен волан,ако те устройва като решение. От години карам така,след като ми се счупи оста м/у патрона и клемореда и колата остана на място със заключен волан. След подмяна на оста ,разкарах превантивно заключващия механизъм ,за да мога да запаля и шофирам ,ако пак се случи ,че всичко вече е на 23776584 години по тези коли.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 02 Ное 2017, 22:23

Някакси не съм навит да си махна заключването на волана. Знам, че не е спирачка, но защо трябва да улеснявам, някой джигит.
Как е реализирано на колите със старт бутон?

За покривало. Това е доста добро (аз имам такова)... мисля, че е оригинална част, но не мисля, че е добра идея да се купува от представителство

https://www.turnermotorsport.com/p-5682 ... 8iisic-m3/

http://www.realoem.com/bmw/enUS/partxre ... series=E36
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook