отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 16 Юли 2017, 15:34

Видях я тамата, но не мога да намеря някой да го направи задоволително. Гледах в ebay.co.uk ми идват към 600лв да ме извинвят :mhihi:
Показаха ми една facebook страница WIDE Nation, но ми казаха че не могат да ми направят за момента а аз след седмица и нещо заминавам, трябваше ми сега.
Писах и на Мкомпозит за ГТ крило обещаха да ми направят за 2 седмици и това беше на 22-ри, мина месец и май май ще търся оригинално от Англия. Общо взето имаш пари а не можеш да си ги похарчиш. :shock: Явно съдбата ми подсказва да взимам оригинално :)
За мотора само М44 нищо друго :D
За дисковете ще взимам нови, гледах тези който bum_bum предложи, имам и магазин с който работим и съм сигурен че АТЕ-то им е оригинално, ще видим тези дни ще ги измисля.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: отново с е36 :)

Мнение от vvasilev1 » 16 Юли 2017, 18:28

С оригинално АТЕ, няма да имаш проблем. Аз купих дискове + накладки АТЕ от интеркарс. Всичко е перфектно.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: отново с е36 :)

Мнение от bum_bum » 16 Юли 2017, 21:38

600лв е прилична цена за ОЕМ дискове. Ако дебнеш повече време може да се намерят и по-тънко вероятно. Е36 съм карал съм с АТЕ, Цимерман, Брембо,ЕВС, ОЕМ и Феродо ДС. Всички без последните две да ме извиняват. Не бих повторил. С уговорката, че ЕВС-то съм ги карал само задни и там нямам оплаквания. Не знам от пред дали ще ги бива, но по-скоро бе бих експериментирал.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: отново с е36 :)

Мнение от ildivvy » 16 Юли 2017, 22:22

В подфорума на Е39 има голяма тема точно за спирачните дискове! Явно е голям проблема в днешно време! Купуваха някакви оригинални,но от Англия,на хубава цена!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: отново с е36 :)

Мнение от sobiss » 16 Юли 2017, 22:35

Купих и смених дискове Цимерман в Германия, платих 170 евро, и в момента след няма и 15000 км. са вече криви.

Gesendet von meinem NEM-L51 mit Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: отново с е36 :)

Мнение от Binev_OuT » 18 Юли 2017, 11:28

Извинявам се че се намесвам , но аз съм разбрал едно - пазаруваш ли от място различно от представител на марката - САМО НАЙ-ЕВТИНОТО!
По-мекички накладки и ти е мирна главата.
На тдс-а карах с някакви полски дискове 4 години без никакъв проблем излязоха ми по спомен около 300лв с маркови накладки.Сменям си накладките и си карам :driving:
Сега на комбито съм пак с едни полски , и накладки на феродо(меки) , една година и около 15к км , накладките са на около 50% , дисковете са в перфектно здраве , цена пак около 300те лв за всичко.
Говоря за нормално градско шофиране , не знам вие за какво ги ползвате колите де :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 20 Юли 2017, 15:10

Мислех това да е краят на темата, но се наложи да поработя още малко по колата. Оказа се че пак опира при влизането в гаража и трябва да се вдигне още. Отделно гумите са много зле, предните поне трябваше да сменя, нищо че няма да се кара сърце не ми дава да я оставя в гаража с криви гуми с фитили, явно пукани. Взех най-евтините от bggumi и догодина ще ги сложа отзад и ще взема нещо хубаво за отпред.
Старите предни:

Изображение

Новите боклуци:

Изображение

Реших и да сменя маркуч за въздух към дюзите на който беше счупена пластмасовата част и го лепих. Взех и кората която бях купил за радятора:

Изображение
Изображение
Изображение

Голямо търкане падна, където бях мазал със силикон колектора над ДИСА-та, но със силикон там много добре си уплътнява, пак го намацах.

Изображение

От отвиване и навиване, сигурно 50 пъти го свалях този гофриран маркуч, му се скъса скобата. Не можах да намеря оригинална и нямам и време да поръчвам и взех една нераждаема от близкия склад за крепежни елементи:

Изображение

След това дойде и времето за слагане на кората, взех гумички от щипките за вратите за да не наранят болтовете лака на покритието:

Изображение
Изображение

Както всичко по тази кола се наложи отново да преправям, че кората се оказа от 6 цилиндъра, но накрая си заспа. Време за малко селяния :mhihi: :

Изображение
Изображение

За утре остана вдигането на колата и днес говорих със Вари2000 и ми казаха, че капачката за картера ще е утре при мен. Така че утре вдигам колата, слагам капачката на картера да не влизат мизерий при маховика и качвам всички кори отдолу. За съжаление догодина ще трябва да купувам подкалник че на левия му е откъртено захващането за предната кора под бронята. А забравих и тапата за крика на десния праг остана за салгане, там където третирах ръждата, да видим дали ще пасне всичко.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 20 Юли 2017, 22:34

Според мен по-добре да седи с лоши гуми ако няма кой да я гледа. Някоя ако не е сложена както трябва може да изпусне и да седи така бая време. Ядох тази греда един път.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 21 Юли 2017, 17:34

Ето ги и тапите на прага и картера. Може ли някой да ме осветли защо са оставили тази дупка към маховика, чудих се чудих се ама нямам левел още да се сетя явно.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Малко в сервиза сме се превърнали във склад за кори, 15 мин търсих мойте къде са. Сложихме ги, откакто я имам все се прави нещо и си карах без корите.

Изображение

Вдигнахме я още малко, че опираше в подхода към гаража, където ще спи 4 месеца:

Изображение
Изображение

Довечера я чака баня и новите стелки, да ги сложа. Досега все в сервиза всеки ден и там двора ни не е асфалтиран, сърце не ми даваше да сложа новите стелки.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: отново с е36 :)

Мнение от shlosera » 21 Юли 2017, 21:11

От снимките не мога точно да се ориентирам къде е тази дупка, ама да не е за щифта за блокиране на маховика при зацепване? На м50то е под стартера по спомен ама на м42/4 незнам къде е, на м50 знам, че на дупката за щифта има подобно гумено уплътнение (поне моето го имаше).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 23 Юли 2017, 13:28

Снощи, се заех да измия колата и да я приготвя за прибиране. Сложих и новите стелки. Останаха ми за смяна лагерите на волана, но нямаше време кога да ги вместя в графика. Изключително съм доволен от стелките, за съжаление все не мога да ги щтракна да излезнат както са на живо, захващането им към пода е иделано и пасват чудесно. Бяха ми мокри маратонике като мих колата и сърце не ми даде да се кача с мокрите обувки. :kuku:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Край на сезон 2017.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: отново с е36 :)

Мнение от bum_bum » 23 Юли 2017, 21:32

Nukem написа: Бяха ми мокри маратонике като мих колата и сърце не ми даде да се кача с мокрите обувки. :kuku:


Не се прави :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: отново с е36 :)

Мнение от alX3m » 26 Юли 2017, 17:37

Правилно ли разбирам, че си купил нови гуми, с които колата да седи в гараж повече от половин година :conf:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: отново с е36 :)

Мнение от b00st » 27 Юли 2017, 9:15

alX3m написа:Правилно ли разбирам, че си купил нови гуми, с които колата да седи в гараж повече от половин година :conf:

И кво ще им стане като стоят 6 месеца на колата в гаража, ще мухлясат ли? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: отново с е36 :)

Мнение от k.milanov » 27 Юли 2017, 14:41

Най-много да се сплескат от седене тези рикени и без това са ужасни, но пък той си каза, че ще отидат задни :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook