отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 09 Окт 2018, 17:10

На каква цена го дават Австралийците, иматл и готов кит. dBilas-a кит-а го дават 15-17 коня + генерацията и спортния филтър и едни средно агресивни валове аз го смятам 180 коня някъде предоплагаемо. И говорим за цена от 4-5к лева, чудно е какви коне ще ти даде със стоковите валове. Изключително ще ми е интересно като пуснеш темата какво си направил, мен ми е мечта още от стария ис да имам ИТБ-та.
Иначе тя малко обширна стана темата, лостовия механизъм по назад съм го описал смених всичко към 150лв частите от Дару и труда от нас, става все едни имаш шорт шифтър стегнато и изключително приятно превключването. И шпер голямото прасе си дойде с него колата, имаше теч оправихме го сменихме му гарнитурите и го качих отново, нямах време да го боядисам.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: отново с е36 :)

Мнение от Deyan Velev » 09 Окт 2018, 20:13

1600$ го пуснаха , конете са долу-горе толкова със сток всичко , въпроса е че нямаш дупки в графиката :) racehead.com.au поразгледай :)

След като карах е46 м3 , и аз си мечтая за дросели :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.03.2017
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E36 M42B19 Kompressor

Re: отново с е36 :)

Мнение от SHERP » 10 Окт 2018, 10:03

Nukem написа:На каква цена го дават Австралийците, иматл и готов кит. dBilas-a кит-а го дават 15-17 коня + генерацията и спортния филтър и едни средно агресивни валове аз го смятам 180 коня някъде предоплагаемо. И говорим за цена от 4-5к лева, чудно е какви коне ще ти даде със стоковите валове. Изключително ще ми е интересно като пуснеш темата какво си направил, мен ми е мечта още от стария ис да имам ИТБ-та.
Иначе тя малко обширна стана темата, лостовия механизъм по назад съм го описал смених всичко към 150лв частите от Дару и труда от нас, става все едни имаш шорт шифтър стегнато и изключително приятно превключването. И шпер голямото прасе си дойде с него колата, имаше теч оправихме го сменихме му гарнитурите и го качих отново, нямах време да го боядисам.

На тези 4-ри цилиндрови каруци само принудител надув ще ти докара усмивка на лицето,всичко друго е компромис за много пари,да не съм минал по този път да не го казвам :yes:
Аматьор/Любител в чипС тунинга :mhihi: :wave: :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 12 Окт 2018, 16:26

Днес завърших окончателно интериора, просто невероятно е колко е обезшумено сега куперто, след повече от 2 години без кори хах.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 12 Окт 2018, 20:33

Много добре е станало. Само тоз Вейдър защо толкова го мразя не знам :lol:

С бутилче ли залепи шумоизолищата кора или с нещо друго? Много цапа тая гадост ама всички казват, че с такова е най-добре.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 12 Окт 2018, 21:42

Само ОЕМ вече компромиси и експерименти не правя, просто почти всичко афтермаркет е леш.

Изображение

Следва вече малко ремонти по механиката, че ви утегчих май с тези интериори и пластмасарии.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 13 Окт 2018, 15:51

Така, се надявах, че ще кажеш някаква алтернатива :lol:

На мен май ми изгоря HK усилвателя и се чудя дали не е щото не се разбра нещо с hi-fi speakers или просто му е дошло времето.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: отново с е36 :)

Мнение от Deyan Velev » 13 Окт 2018, 16:18

Хармън кардън говорителите са с друго съпротивление , като цяло опасно е за усилвателите по-ниско съпротивление от предписаното , премери ги за всеки случай :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 13 Окт 2018, 17:22

ОК, вероятно това е станало. Вече дори нямам спомен дали гледах импеданса.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: отново с е36 :)

Мнение от Lenco » 13 Окт 2018, 20:44

HK са с по-малко съпротивление (3 Ома), та ако са използвани стандартни не е проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: отново с е36 :)

Мнение от expl0de » 14 Окт 2018, 15:16

Колега, ако ти се занимава, като имаш възможност да лъснеш колата, качи 1 подробен албум вън и вътре сглобена да я видим по-добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 14 Окт 2018, 19:49

expl0de написа:Колега, ако ти се занимава, като имаш възможност да лъснеш колата, качи 1 подробен албум вън и вътре сглобена да я видим по-добре.


Да и аз съм го замислил това колега, но не мога да я довърша, всеки weekend се работи и все изкача нещо за правене, просто като са пипали преди теб после става трудно.
Днес мислехме да довършим багажника, но като свалих разпънката се оказа че отново има ръжда избила, там където разпънката опира в бомбето, по назад в темата бях снимал като я третирах. Тогава само шкурка, ръждопреубразовател и спрей беше процедурата, сега изчистих всичко с машинката следва грундиране 2 ръце, боя акрилна и 2 ръце лак, обаче този път реших да сложа нещо между разпънката и бомбето. Изрязах от гума като използвах за макет една усилваща планка няколко подложки:

Изображение
Изображение
Изображение

Нямам по хубави снимки как стана, че пак до тъмно работих. Иначе багажника отнови го чистих с прахосмукачката и мисля напролет като я оставям за боя да ги накарам да го пръснат и него, целия около резервната гума е надран, какво са я правили тази кола не знам просто.

Изображение

Иначе бях забравил една докоративна пластмаса зад седалките, не знал с такива щипки ли я дават оригинално, но стана:

Изображение
Изображение

Едната лайсна я оправих шофьорската смених и щипките с нови, че старите бяха счупени и лепени със силикон, не бях изненадан като открих същото и на пасажерската врата. След смяната на счупените щипки и почистването на силикона, вече и тази лайсна е плътно щтракната.

Изображение
Изображение

Реших да сложа и декоративните вътрешни прагове, купих единия нов че стария беше със абсолютно всички легла за щипки счупени, другия ми се видя здрав. Но се оказа че и той е счупен на 3 места, за пореден път нищо здраво по тази кола, явно и преди са били сваляни. Сега ще поръчам още един праг и комплект щипки.

Изображение

Общо взето и този weekend много неща се свършиха а напредъка до никъде, взел съм си 1 седмица отпуска от 19-ти, да творя по колата ударно. Че ми писна да карам разглобена кочина. Другата семица трябва да ми тръгнат от Англия колектора и помпата със сервото спирачната, нещо карето за кормилния прът от Щатско закъснява и почвам да се притеснявам леко.
И намерих днес време да се видя с още двама големи фенове на марката:

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: отново с е36 :)

Мнение от mafiata_ » 19 Окт 2018, 14:36

Би ли споделил изолацията на вратите от къде си я взел ??? $$$$?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 19 Окт 2018, 16:06

ДаруКар, около 75лв е бр. Блокита се продава на метър линеен, към 4лв.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 27 Окт 2018, 19:46

Колеги, моята работа по колата за тази година приключи, доста дребни неща не съм ги снимал и няма да ги описам да не ви отегчавам, но наистина страшно много часове отидоха по колата. Остана едно влизане в сервиза в средата на ноември за спирачната помпа колектора и ощя няколки неща.
Ето и някой от нещата, който свътших:

Преместих yatoura зад борд компа и свързах aux-a, най-после имам изцяло функциониращи и усб и аукс.

Изображение
Изображение

Започнах разглобяването за темпомата, боядисах скобата на моторчето сложих модула, ръчката и кабелите оставих за Лъчо :)

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
последната снимка е на тъмно и не е излезнала хубаво но стана чудесно, изтърках я с машинката, шагре, боя и лак.
Изображение

Най-после имам и табло, няма да ви отегчавам с това какви шкурки съм ползвал и т.н, кагебиста има тема тук във форума снимките са избягали, но описанието е чудесно.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Сложих го и кур светеше по силно в средата, а си играх да матирам основата чудесно, но този кур съм го ял и преди таблото бешес 5 ватова крушка в средата смених ги всичките и всичко си дойде на мястото / снимката е с 5 ватовата крушка /.

Изображение

И новите неща от дару доста копки, планки и разни дреболии, няма да ви занимавам, подмених и цялото закрепване на усилователя и парктроник модула с фабричните скоби и болтове. Имам си и монетник за кората вече, както и разни пластмаски за багажника.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Багажника кучета са го драли, :banghead: . Та разбрал съм се напролет да го боядисаме заедно с колата, но не можех да го гледам така и го подкарах:

Изображение
Изображение
Изображение

Пристигна и десния декоративен праг и нови щипки за него и вече интериора е завършен:

Изображение
Изображение

И монетника:

Изображение

И малко разходка, не е мита от полвин година хах ама тя не е позиорка ис-та:

Изображение
Изображение

П.С: Ако нямаи има идея как да скиря рязането на мокета за разпънката, да сподели.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook