отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 25 Май 2018, 20:22

проекта приключва, авно без мен няма да се случат нещата а и аз нямям времето.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 25 Май 2018, 20:56

Обяви ги тия търговци от форума. Няма смисъл да им се пази "имиджа".

Иначе много мангалска история. Тва е може би нещото, което най-много ме вбесява в нашата мила родина... всички са абсолютни мърлячи.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: отново с е36 :)

Мнение от ogata » 25 Май 2018, 21:55

Маховика е от мен.
Лс-тата за него са писани около 10ти май 2017та, което означава че съм го изпратил преди повече от година , но човека явно е решил да не го гледа в еконт и да звънне един телефон тогава, макар че имаше опция преглед , а е решил да го вземе без да го разопакова и след цяля година да пише тук. Честно да си призная не бях забелязал сам забележката, но въпреки всичко на "купувача" му беше предложено решение днес, което да възстанови разходите по набиването на венец от друг маховик както той сам предложи. Други въпроси пред Райхстага или прибързани коментари и заключения ?! :bowdown:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 25 Май 2018, 22:36

имена не съм написал, защото аз съм си виновен избора си беше мой, така че не обвинявам никого.
п.с: и тампоните на мотора се оказаха ментета, така че нямам думи.
Жалко че от колеги във форума, изведнъж станахме "куповача", изводите са си за хората.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: отново с е36 :)

Мнение от ogata » 25 Май 2018, 22:51

Nukem написа:имена не съм написал, защото аз съм си виновен избора си беше мой, така че не обвинявам никого.
п.с: и тампоните на мотора се оказаха ментета, така че нямам думи.
Жалко че от колеги във форума, изведнъж станахме "куповача", изводите са си за хората.


Да, както от колеги станахме "форумни търговци".
Не можеш да обясняваш как си разочарован от частите дето се предлагат от форума и после като те питам къде бля преди 1 година в еконт вместо да се обадиш и да кажеш "така и така има следният проблем" и да го решиме като хора , да ми кажеш "сори мотори, не обвинявам никого, щото аз съм си виновен". Противоречиш си.

Да не говорим как тука се нагледахме на разни екстри и пошибалки за един чувал пари, но тампоните с изместен център и тези на мотора ще ги вземеме от място със съмнителен произход вместо качествени/оригинални ? :kuku:

Моето участие в тази тема приключва. Желая ти успех с проекта, бързо излизане на пътя и много безаварийни километри.
Ако желаеш да дискутираме нещо относно маховика - имаш ми телефона. :yes:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: отново с е36 :)

Мнение от b00st » 26 Май 2018, 11:05

Взел си е качествени/оригинални вече, както и бая други неща за пари, където надали некой е инвестирал скоро в Е36 тука ;)
Отдавна съм казал, че от прехвалените тука търговци с 300 страници теми се продават само алтернативни боклуци, но Данчо трябваше сам да се увери. Аз съм минал по тоя път преди години с малък експеримент, още като той караше Е60-ката и никога повече не бих си сложил нещо такова по колата. Избора си го прави всеки с какво ще си кара колата, най-доброто е ясно кое е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 26 Май 2018, 15:02

И на мен ми е правило впечатление за ***брутална*** разлика между части от щатите и тук от България... не от форума, не бяха оригинални, но същия уж "реномиран" немски производител. Проблема според мен е май на регионално ниво с новите части, не в търговците (когато става въпрос за нови неща).

Проблема при частите на старо е липсата на прозрачност. В повечето форуми сделките се сключват открито и има рейтинги (както за продавача, така и за купувача) и коментари. Не визирам никой конкретно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: отново с е36 :)

Мнение от host » 26 Май 2018, 17:07

Не разбирам какво е това криене кой какво продава.

Така казано няма никаква полза.

Впрочем с USA има доста продавачи дават лайфтайм дори на консумативи като тампони и т.н. Просто им връщаш повредените и заменят. Винаги.

Нз тук да има такава практика.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: отново с е36 :)

Мнение от don_gori » 28 Май 2018, 12:55

Сещам се за бояджиите, които са орезелили колата :banghead: Преди години като ми правеха предния капак осраха всичко възможно около него - кората под чистачките, маската, фаровете и калниците .. пълни безхаберници са тези. Незнам как изобщо си се доверил на тях :banghead:
Все пак успех с проекта, от време на време като минавам покрай вас го виждам купето и ме хваща много носталгията :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: отново с е36 :)

Мнение от RageBg » 28 Май 2018, 14:33

Nukem написа:проекта приключва, авно без мен няма да се случат нещата а и аз нямям времето.

Жалко!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: отново с е36 :)

Мнение от 4iko » 30 Май 2018, 22:14

RageBg написа:
Nukem написа:проекта приключва, авно без мен няма да се случат нещата а и аз нямям времето.

Жалко!


Не е жалко, а е тъжно. Но темата не приключва тук... just wait for it! :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 10 Юни 2018, 18:10

Така, след като мина тази шибана седмица в която бачках 2 дни до 4 през ноща и 2 дни до 2 часа и установих че са ме прецакали няколко човека от форума и отделно уж колата която като я купувах ме убеждаваха че няма точка ръжда се оказа че има повече от достатъчно, реших че все пак не си заслужава да изоставя всичко на финала и поставих срок до 1 месец да я завършим и работата започна отново.

Задните 2 места за вдигане на колата на праговете след като свалих тапите се оказа че са ръждясали, но ръждата е повече повръхностна отколкото дълбока и ги спасих сравнително лесно:

Изображение
Изображение

Просто между тапите и метала не е плътна връзката и влизат боклуци, взех 2 нови тапи от Дару и минах по периметъра със силикон преди да ги сложа. За съжаление предните бяха отвъд спасение и отверката потъваше в метала и се наложи да я дадем отново на външни хора но командировах единия майстор там 2 дни да пие кафе и да следи работата. Общо взето изрязване и като отворихме прага се оказа че вътре в края от към гумата е пълен с кал и боклуци / предния собственик я беше карал без тапа на прага / и там има ръжда, всичко се изчисти, мина се с преобразовате, епоксиден грунд заварки като се остави малка дупка да се обработи заварката от другата страна, обработиха се самите заварки и шагре.

Изображение
Изображение

Набихме венеца на новия маховик и след подлагането на една шайба на вилката всичко мина без проблем, сега колата пали една идея по-леко и не виждам да тресе повече мотора, както някой мой приятели се опасаяваха. Смених и 2-та лагера на вола и разликата е поразителна, освен че изчезна досадното скърцане и волна върви някак по лесно.

Изображение

Мислех да сменям тамоните на магарето, но се задоволих само с това:

Изображение
Изображение

Така и така кутията беше долу, беше протекъл и един семеринг и оливаше всичко, сменихме го и него:

Изображение

Както и тампоните на носачите, изхвърлих ментетата и сложих новите оем от Дару:

Изображение

Разбрах също защо единия стоп я свети я не:

Изображение

За седмицата приключихме с техническата част и се заех малко визуално да оправим колата. Нова емблема и джантата която беше одрана я дадох да я боядисат отново:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Най-после разпънката е боядисана и крилото беше монтирано:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И още една добавка към екстериора:

Изображение

Следва и малко работа по интериора, най-после подкарах плафона от е39, още малко трябва да го пипна но работи :)

Изображение

Взех PDC бутон а това за алармата съм му измислил едно друго място:

Изображение
Изображение

И за накрая волна се върна от претапициране заедно с маншона за скоростите, мисля че перфорираната кожа ще си пасне добре с дръжката на ръзната от е90:

Изображение
Изображение
Изображение

Взех и надуване за Вейдъра, но за него малк по нататък.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 8.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 323i, E83 LCI
Мечтае да кара: E 12

Re: отново с е36 :)

Мнение от ro6ko » 10 Юни 2018, 19:27

Би ли споделил от къде се снабди с PDC бутона?
399523994940727

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 10 Юни 2018, 19:42

ro6ko написа:Би ли споделил от къде се снабди с PDC бутона?


От ДаруКАР има го наличен все още, нещо от рода на 130-40лв беше.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 8.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 323i, E83 LCI
Мечтае да кара: E 12

Re: отново с е36 :)

Мнение от ro6ko » 10 Юни 2018, 19:48

Благодаря и успех!
399523994940727

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook