отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: отново с е36 :)

Мнение от host » 25 Юни 2018, 17:53

Тъмна кола винаги с оранжев мигач съм харесвал, на моята и като я купих беше с бели, после пак вземах бели, че ми счупиха оранжевите... Намерих и пак си сложих оранжеви. Ама както те кефи си я прави.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: отново с е36 :)

Мнение от expl0de » 25 Юни 2018, 18:40

Отзад ще останат бели, отпред оранжеви, аз бих оставил както са си.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 25 Юни 2018, 19:02

expl0de написа:Отзад ще останат бели, отпред оранжеви, аз бих оставил както са си.

:) Поръчах и стопове, но още се чудя, всяка е36-ца с бяла оптика някак се изтърка знам ли :dunno:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: отново с е36 :)

Мнение от georgivar » 25 Юни 2018, 21:08

както е по vin бих я оставил - след такава реставрация :) иначе на толкова стари (вече) коли наистина им стои по-добре оранжево - изглежда по-класическо. :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: отново с е36 :)

Мнение от 4iko » 25 Юни 2018, 21:33

Специално за тази кола предпочитам бели, защото:

1 - така сме свикнали да я виждаме
2 - класическият елемент на оранжевото отпада, заради фаровете
3 - комбинацията оранжево и синьо е по-старо от бялата оптика (едно от малкото неща, които научих по рисуване в училище :D ), следователно е по-изтъркано

Това е едно от всички различни мнения. А решението е само едно - сменявай ги според настроението, няма точен отговор ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: отново с е36 :)

Мнение от stormrider » 30 Юни 2018, 5:30

:yes:
Lenco написа:На синя кола винаги съм харесвал оранжева оптика.
С много любов към децата!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 24 Юли 2018, 17:56

Така след малко затишие дойде време да продължим темата. След всичко дотук дойде време колата да отиде отново при Лъчо в София, да се навърже всичко което бях запланувал и да се оправят разни проблеми който имах с инсталацията. Един списък от 12 точки и много допълнителна работа занесох при него и се надявам той да се вкючи в темата по подробно да обясни за цялата работа която свърши в рамките на 2 седмици и доста нощи работа след работа до късно. Общо взето освен мойте неща се наложи да преправи и задните ел. стъкла и още доста неща но ще оставя за него да сподели.
Ето няколко снимки от подготовката за София + още 3-4 кашона който ги нямам снимани и от пътуването един клип /вижда се списъка в началото хах / :

Изображение

Клипчето:
https://photos.app.goo.gl/QFZZQr5JsHXRjbms9

Ето и снимка след като я взех:

Изображение

Взех нови скоби за уредите от ауди, просто старите бяха едни ръждиви просто ужас, не знам как може човек да ги изтупка на колата:

Изображение
Изображение
Изображение

Вече леко сглобена, взе да продобива вид:

Изображение
Изображение

Дигиталния player тръгна без проблем, само трябваше преименуване на папките и малка флашка до 2гб.

https://photos.app.goo.gl/NG2p13SErH7ai4MZ9

Всичко свети в тъмното :)

Изображение

Ще направя по хубави снимки, много е красиво само да докопам някой по добър телефон за нощно снимане. Иначе вече паля със старт бутона, но нямам клип за съжаление не остана време, с цялото сглобяване. Ще направя скоро клип, общо взето след първия ден сглобяване започнах жапката и лайсната към нея:

Изображение
Изображение
Изображение

На лайсната сложих малко ключе да изключвам термометъра ако дразни как свети дисплея:

Изображение
Изображение
Изображение

Ето и няколко снимки как изглежда интериора отпред почти завършен.

Изображение
Изображение
Изображение

Общо взето, пдц бутона е сложен и работи, усб бутона си е свързан към дигиталния чеинджър и касетофона, подгряването и надуването са прекарани до седалките, остава да си монтирам надуването и да закарам Вейдъра на тапицер да сложи възглавничките за подгряването. Паля със старт бутона, както и с ключа, бутона за заключване на вратите от вътре раобти и още доста неща. Не можах да подкарам иБус-а и да управялвам касетофона от волана, но се оказа че по белия кабел няма никой, вместо 12 или 8 волата дава кръгла 0-а, или бутони или лентов кабел засега ми са идеите, като се сдобия с 2-ри комплект бутони ще пробвам с тях.

Изображение

П.С: Забравих да спомена най-важното вече колата е с хифи, усилователя инсталация колонки всичко.
П.С2: Колата беше с някакви елипси алпин който пращаха и бяха вързани с свински опашки :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Поклон пред творчеството...
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 25 Юли 2018, 1:40

Страхотно става интериора. И аз искам да сложа такъв волан... че американския е ужасен.
Има ли някакви драми с въздушната възглавница... може ли да покажеш някои примерен търг в ebay?
Някаква тъпня, на която и викат slip ring имаше май също.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: отново с е36 :)

Мнение от ЦецоДоктора » 25 Юли 2018, 10:31

Всичко е много готино, но защо не си взе две леви лайсни от седан с 3 дупки :dunno: Щеше да изглежда доста по ОЕМ или да си беше оставил просто ел. стъклата там и реглажа на фаровете и осветлението на мястото? Всичко друго е чук само това не мога да си го обесня :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 15.12.2005
Местоположение: Софийския див див югозапад
Пол: Мъж
Кара: 525XD LCI

Re: отново с е36 :)

Мнение от Lacho » 25 Юли 2018, 10:46

Да ти кажа точките по списък бяха 17, но една отпадна още с идването ти при мен :mhihi: (няма аларма, няма проблем). Като цяло работата беше доооооста, яко кабеляк, яко рязане и възстановяване в оригинален вид(в същност това беше работата първата седмица, за която предпочетох да не те информирам, за да не ти стане лошо), след което дойде момента за списъка, към който има и още няколко невидими точки, като задните стъкла например, пооправяне на инсталацията под задната кора и тн. В крайна сметка отидоха доста метри кабели, 3 ролки бандажна(текстилна) лента, доста свински опашки, плюс работа до късни доби и недоспиване, но резултата е на лице. Най еротичната задача бях запазил за накрая, а именно безключовото палене, което не знам дали бих се навил отново да направя. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Като цяло удоволствието беше мое, защото това е част от хобито ми ;) и както ти казах, разпали отново една моя идея за едно кабрио. :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 25 Юли 2018, 17:15

ЦецоДоктора написа:Всичко е много готино, но защо не си взе две леви лайсни от седан с 3 дупки :dunno: Щеше да изглежда доста по ОЕМ или да си беше оставил просто ел. стъклата там и реглажа на фаровете и осветлението на мястото? Всичко друго е чук само това не мога да си го обесня :bchug:


Няма как осветлението и реглажа да са на място колега, 1-ви и 2-ри контакт са там:

Изображение

Не взех нарочно 3- ни рамки за бутони от седан както казваш две леви, защото аз идеята ми беше да разделя бутоните за предни и задни ел стъкла, да имат място между тях защото не погледна ли винаги ги бъркам и тръгват да се отварят задните после трябва пак да ги затварям и т.н. Иначе ОЕМ вида не ми пука въобще нито ще ходя на бмв събор, нито ще я продавам, просто се придържам доста към ОЕМ нещата защото така ми е вкуса, но все пак съм от града на Пайнер и има някаква цигания/селяния в душата ми спотаена :shock: :mhihi: и малко криввам понякога с някой мой идеи.

Lacho написа:Да ти кажа точките по списък бяха 17, но една отпадна още с идването ти при мен :mhihi: (няма аларма, няма проблем). Като цяло работата беше доооооста, яко кабеляк, яко рязане и възстановяване в оригинален вид(в същност това беше работата първата седмица, за която предпочетох да не те информирам, за да не ти стане лошо), след което дойде момента за списъка, към който има и още няколко невидими точки, като задните стъкла например, пооправяне на инсталацията под задната кора и тн. В крайна сметка отидоха доста метри кабели, 3 ролки бандажна(текстилна) лента, доста свински опашки, плюс работа до късни доби и недоспиване, но резултата е на лице. Най еротичната задача бях запазил за накрая, а именно безключовото палене, което не знам дали бих се навил отново да направя. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Като цяло удоволствието беше мое, защото това е част от хобито ми ;) и както ти казах, разпали отново една моя идея за едно кабрио. :mhihi: :mhihi:


Лъче без теб нямаше как да се случат нещата и съм изключително щастлив, че взе идеята присърце и два пъти работи по тази е36-ца, и няколко пъти и по старата навремето :). Надявам се скоро да изкочи някое кабрио и да му се радваш много.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: отново с е36 :)

Мнение от ЦецоДоктора » 26 Юли 2018, 10:15

Ясно, разбирам те напълно. И аз на няколко пъти съм се шокирал защо не ми работят предните ел. стъкла, а аз просто помпя копчето за задните :mhihi:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: отново с е36 :)

Мнение от Lenco » 26 Юли 2018, 10:59

Nukem написа:Няма как осветлението и реглажа да са на място колега, 1-ви и 2-ри контакт са там:
.......

Това са ти положения ACC и RUN на контактния ключ ли?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 26 Юли 2018, 11:06

Lenco написа:
Nukem написа:Няма как осветлението и реглажа да са на място колега, 1-ви и 2-ри контакт са там:
.......

Това са ти положения ACC и RUN на контактния ключ ли?


Да, колега.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 04 Авг 2018, 16:55

Така, в първият ми почивен ден в който и сервизът ни работи реших да свърша нещо по колата. Плана бе следният.
1. Да се свали задната броня и да я пратя да и направят дифузер по нея.
2. Да се сложат дръжките моторспорт с новите долни и горни уплътнения.
3. Да тествам кабели за вратите с хифи и да им прекарам 2 кабела на пин 25 и 25 за светещите дръжки, кабелите който намерих са от комби и ще трябва да се удължат до бравите.
4. Да сменя единия бутон за подгряването който постоянно стой включен, ако е от него проблема./ взех поредния бутон за подгряване, този път от Явор че исках да съм сигурен че всичко ще е наред, че те са малко лесно дефектиращи тези бутони и от случайни хора не се знае на какво ще попадне човек/.
5. Да сменя единия бутно за ел.стъклата че и той даде фира и беше и малко надран.
6. Да подкарам, най-после плафона от е39 който ston1 ми подари :bowdown: .

Така бронята я свалих бързи и я пратих, то вече и нея я свалям за не знам кой път. След това дойде реда да се разправям с дефектния бутон за подгряването, ето клипче със проблема и още едно с решението му:

Изображение

Проблема
https://photos.app.goo.gl/Hzhn1q8zdsCtkcM58
Решението:
https://photos.app.goo.gl/1iM77BacuL9PFCy88

След това дойде и първата греда за дена, бях пратил в Бургас да ми гравират дръжките, бях ги карал на ключар, да се отключват с моя ключ. Дръжките който са ми върнали никоя не се отключва с моя ключ и съответно едната е счупена. Сиромаха кога е имал късмет, измамен за пореден път.
Ако някой иска шофьорска дръжка счупена и гравирана да си я прави, да ми пише на л.с някаква цена и да му я пращам.

Изображение

Копчето за дясното стъкло смених за секунди и подхванах плафона, Лъчо беше пуснал + до последния пин и беше пренаредил пиновете от седан за купе, за мен остана да махна всички ледове, че не искаха да светят при е36-та и това си е. Свързах и ел.хроматичното огледало, и малко смених кабелите че за сиво-лилав-я кабел беше запоедн некадърно някакъв смешен кабел с бял цват и с това се премахна и последните недомислици правени по кабелите преди мен. Плафона сега работи перфектно заедно с малките плафони на задните колонки с бутончетата който Лъчо свърза когато беше при него колата:

Изображение
Кбелите от огледалото хах:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето как си работи плафона:

https://photos.app.goo.gl/D4XSMmgzKvyJFxMd6

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Кабелите с хифи от комби станах перфектно всичко работи с тях, в Неделя ще удължа кабелите с буксите за бравата и ще добавя кабелите за аирбези-те през който ще пусна + и маса за светещите дръжки от е38 от пин 25 и 26 който вече имат + и маса пуснат от към купето.
И една снимка от края на работния ден:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook