отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 08 Мар 2019, 18:39

Колеги днес трябваше да я прибирам в гаража и да не се занимавам повече, имах само 2 задачи да мина стенд и да си сглобя багажника.

Стенд се наложи да мина след смяната на карето на кормилния прът:

Изображение
Изображение

След това реших да изчистя мукета и да намажа кожата, много ми хвалиха ей този препарат за кожа и да ви кажа колкото пъти съм взел нещо различно от бмв продукт толкова пъти съм брал ядове, ей това нещо и еба майката на кожата стана на петна цялата, 3 кутии от оем бмв препарата за кожа съм изхабил по този вейдър е такова чудо не очаквах направо е за хвърляно, не съм го снимал че много се бях изнервил:

Изображение
Изображение

От там заебах и почнах багажника, така и не се наканиха мойте бояджии да боядисат тази пластмаса и я пръснах аз набързо, само и само да сглобя че нали приключихме проекта, и ей таз малка пластмаса ми липсваше и нея сложих:

Изображение
Изображение

И докато напасвах пластмасите в багажника дръпнах едното уплътнение и ми стана лошо, моето любимо. Значи тази кола като я купувах питах две неща кабели интервенции и ръжда, защо се доверих без да гледам и аз не знам.
Прогнило е по цялата дължина на уплътнението, доста потърках минах с преобразовател и за утре остана малко, ще грундирам и боядисам, но на места е доста зле. Ще я оставям по скоро на мойте бояджии май. И днес не можах да завърша, дано утре я позакърпя и да сглобя всичко.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Днес не беше ден, май трябваше да си купя е30.

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 08 Мар 2019, 19:04

Е30 пък да намериш без ръжда си е съвсем трудна мисия. Трябва южна Италия, Франция или после чак Калифорния, Аризона и такива сухи места.

То на тия коли според мен е по-интересен процеса по правенето, не крайния резултат.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: отново с е36 :)

Мнение от host » 08 Мар 2019, 19:11

E36 резко изчезнаха от пейзажа последната година и нещо. Положението си отива сериозно към е30 пазара.

Моето италианско купенце нямаше и точица като го купих, след доста срещи с разни коли има тук там, но нищо структурно за сега.

Колегата дано не намрази is-чето, че често така накрая става като започне камара от главоболия.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 08 Мар 2019, 19:31

Искаш да кажеш, че Е30 е по-лесно да се намери от Е36... това не го вярвам, защото съм гледал и цените са много неприятни. Е освен ако не искаш някаква 4цилиндрова, базова, без грам нищо и после да събираш оборудване с години.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 08 Мар 2019, 19:37

Моя бояджия ми показа оставена при него, внесена от канада е30-ка, разглобена няма точка ръжда, чак аз се изненадах уж Канада сняг и студ. Разбира се собственика не я продаваше. Оставих му моя телефон ако реши нещо за по натам.

host написа:
Колегата дано не намрази is-чето, че често така накрая става като започне камара от главоболия.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Аз тази коля я намразих вече, всяко от 6-те ми бмв-та ме е радвало, само това само разочарования.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: отново с е36 :)

Мнение от Benord » 08 Мар 2019, 21:39

Така започва всяка истинска любов,колега!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 08 Мар 2019, 22:11

Benord написа:Така започва всяка истинска любов,колега!


:) Може би си прав колега, поне със жените е така май :)
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: отново с е36 :)

Мнение от hummer » 09 Мар 2019, 10:49

Дака ,ти си я разсърдил вчера на пранзика и тя ти го е върнала :lol:
И аз от Meguiar's изобщо не съм доволен.Препарата за табло няма разлика с тоя на Мотох ,само дето е 10 пъти по-скъп :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: отново с е36 :)

Мнение от host » 09 Мар 2019, 19:39

Горе имах предвид, че положението скоро ще стане като при е30ките... Търсиш ама няма, а ако има или кошове или $$$$$$$$$



Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 09 Мар 2019, 20:09

Те са така на снимки наточени, джанти крила нова боя, ама окачването китайско, кори отдолу няма, уплътнения скъсани нали не се виждат, щом една със съдрани уплътнения и седалки от е46 я продадоха за 9к нямам думи, важно е да има голямо крило, лъскава боя и стикери.
Та по темата, сутринта изкарах коша на кафе, после разтоварих багажника и започнах наново борбата с ръждата:

Изображение
Изображение
Изображение

И се оказах прав, вечерта преди да заспя си мислех не може само с една шкурка и на места да има ръжда само и като го подкарах с машинката, гледаш боя не надута всичко 6 и като натснеш с машинката и падат парчета и отзад ръжда, наложи се да мина цялата дължина за да се уверя че няма останали огнища на ръжда. Минах и 3 ръце с преубразователя, и уплътнението падна доста чистене с една отверка с навит парцал и един препарат по цялата дължина и завърши в банята хах.

Изображение
Изображение
Изображение

Всичко ще се изтърка и прави наново от френдовете от бояджийното, ще се боядиса в цвета на колата заедно с цялостното пребоядисване, оказа се и че зад лайсната за осветлението на задния номер е тръгнало, нправо побеснях и днес хах. Просто не знам кога ще е това боядисване, че и те не са от най-бързите и реших да стопирам процеса че на тази ламарина спецялно на багажника не и оставаше много време баси.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: отново с е36 :)

Мнение от drago9205 » 09 Мар 2019, 21:26

Ей, направо яд ме хваща така хората като злоупотребяват и продават нещо с прикрити дефекти.

Дядо ми сега търкаля до магазина старата е36-ца от 92-ра година. Жалко, че е седан, но купето е перфектно за донор на кош. Буквално няма никаква ръжда, нито отдолу, нито отгоре - никъде. Колата е от Италия като откакто е взета е стояла(и все още стои) основно в гараж, пусто, че е с M40 и без екстри, та няма никаква стойност... ама май ще се окаже, е е по-лесно да се наредят екстри и да се смени/ремонтира двигател отколкото да пребориш ръждата :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 10 Мар 2019, 1:04

Това ми напомня, че имам ново уплътнение от 2-3 години и все не го сменям. Да видим дали ще се изненадам и аз... ама уж ръжда поне нямам, за разлика от други безброй проблеми.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 10 Мар 2019, 18:17

steeN написа:Това ми напомня, че имам ново уплътнение от 2-3 години и все не го сменям. Да видим дали ще се изненадам и аз... ама уж ръжда поне нямам, за разлика от други безброй проблеми.


Днес го разгледах въпросното уплътнение къде го мих вчера, еми скъсано е на 3 места, двете са точно там където имаше най-много ръжда, явно багаж като се е опирал отгоре преди да се сложи в багажника и нали е остър ръб и ако се присурне куфара както правят повечето хора и се къса, но трябва да се опъне хубаво и да се прегледа и тогава се вижда на пръв поглед е здраво. Сега ще трябва и уплътнение да купувам, няма край по тази кола, бахти и занемарената история.
Иначе днес свърших добра работа, без много старание за мойте стандарти, но си беше пак цял работен ден, облепих измерих да са прави линиите и да не личи от км-ри че е имало интервенция, ръждопреобразователя 5 ръце го оставих цяла нощ и днес по 3 ръце грунд и 3 ръце боя, не успях да улея и оплескам нищо и съм доволен, като за временно решение е ОК.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Увих кабелите и ги нагласих на местата им по тази дългата пластмаса:

Изображение
Изображение
Изображение

Това кръглото което подпира мукета горе купих и то липсваше разбира се:

Изображение

Добре се напасна всичко:

Изображение

Пак прах мокета за 5-ти път сигурно вече:

Изображение

Чистиг ластиците, от тях много мръсотия излезна, каквото купя за тази кола идва пълен леш, няма едно нещо да са ми пратили в чисто състояние:

Изображение

И готов, остава само да пристигне новот уплътнение и да щтракна пиновете на пластмасата:

Изображение

Страх ме е да я оставя с отворен капак да не се вмъкне някой мишок, пък ако го затворя без уплътнение ще надраска това което боядисвах и реших така:

Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: отново с е36 :)

Мнение от TheDriver » 11 Мар 2019, 11:17

shlosera написа:Евала за целия труд, усилия и нерви хвърлени по колата!
Относно помпите, помпа с казанче от 34ка, малко се реже стержена, малко фантазия да се навият 2 щуцера пасва на 36цово серво.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Помпа от двойно серво Е34 ли?

Колко мм ряза? :mhihi:

Твоята стана ли, знам че пробваше двойно серво да слагаш?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 12 Мар 2019, 10:32

Мислил ли си за ключ за прекъсване на акумулатора... и аз исках така отворено да оставя, но ме домързя да развивам клемата за безброен път. Май си трябва за кола, която се кара рядко, а пък не съм се интересувал какъв е някакъв изчистен начин да се направи. И другото е да се изкарат клеми за зареждане в багажника за да не се маха и слага палатмасата.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook