отново с е36 :)

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: отново с е36 :)

Мнение от turbonetic » 19 Дек 2017, 18:31

Чисто нова ДИСА и да се прецака и за няма и година ? :shock: .Дисата оригинална ли беше колега?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: отново с е36 :)

Мнение от BorislavB » 20 Дек 2017, 6:24

Колега хората вземат 36-ци да не си карат скъпите коли зимата,ти си взел 7-ца да не караш 36-цата зимата :ok: :ok: :ok:

п.п. с кеф следя темите ти още от Е60-то,радваш с ентусиазма си... :yes:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 20 Дек 2017, 9:16

f10 520d колега :) :D
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: отново с е36 :)

Мнение от BorislavB » 20 Дек 2017, 13:17

хах с тея големите бъбреци го направих на 7-ца и все пак... :lalala:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: отново с е36 :)

Мнение от k.milanov » 20 Дек 2017, 22:45

BorislavB написа:хората вземат 36-ци да не си карат скъпите коли зимата,ти си взел 7-ца да не караш 36-цата зимата


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Е*ати фенщината :lalala:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: отново с е36 :)

Мнение от turbonetic » 24 Дек 2017, 21:03

Колега какво стана с ДИСА клапата? Някакво менте ли излезе или?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 27 Мар 2018, 17:35

Колеги утре го дават затопляне на времето и реших че е време да размразя и темата.
Като увод мога да кажа че ф10-та умря 2 пъти през зимата и се убедих че найстина бмв след 2005-та година не стават.
След доста престой в гаража се оказа че е36-та не пали. Оказа се че пролема е комплексен, тръгнах да сменям акумолатора и какво да видя +та клеам болта се скъсал почти и се огънал съответно при опит да запали се губят всичките тоци по-колата и няма признаци за живот, последва надабавянето на 2 нови клеми и смяната:

Изображение
Изображение
Изображение

При опита ми обаче да си взема 2-те ключета от багажника от инструментите се натъкнах на 2 неща:
1. Не се отключва багажника с ключа на колата.
2. Липсват ми от оригиналните инструменти отвретката, една малка метална част горе в ляво и шестограма за шибидаха. / досега не бях обръщал внимание какво липсва/.

Бравата я свалих и заедно с бравата на пасажерската врата/която купих наскоро че тази на колата както шофьорската даде фира/ ги занесох на моя ключар, интересното е че бравата на багажника причината за това че не работи не е че е от друга кола а е заял механизма. Вече с отключващ се багажник:

Изображение
Изображение

https://photos.app.goo.gl/RGRfmYkaYvAOPyhI3

За моя изненада акумолатора продължи да пада, след като се прибрах една вечер взимах нещо от багажника и ми направи впечатление че нещо блести през стъклото бях разместил кората на задното стъкло, че нещо базиках 3-я стоп и установих че при затворен багажник, вътре плафона продължава да свети, ето го и виновника:

Изображение

По точка 2, намерих си отверка/сива за е36/, металния накрайник и инбуса, вече с пълен комплект инструменти, обаче със скъсано пластмасово въженце, сега ще търся цялата поствка:

Изображение
Изображение

Като сме на вълна багажник, да споделя и придобивката на оригинален тригълник и поставката му, все още я има налична в диларите, така че който няма сега е момента да си купи:

Изображение
Изображение

След като успяхме да изкараме колата най-после навън, започваме от там докъдето бяхме стигнали а именно проблемния парктроник. Беше ясно че проблема не е в датчика както си мислех а в кабела към датчиците и нямаше и желание и време да го прозвнявам куших направо още един комплект парктроник, без лайстните и ползвах неговия кабел, вече всичко работи отлично и имам резервен модул и 5 датчика хах:

Изображение
Изображение

Разбира се висчко беше мърлява мрасотия и се наложи и чистене:

Изображение
Изображение

И няколко снимки с новите фарове, светят като при моето старо е60, много добре, чак не очаквах!

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 27 Мар 2018, 19:35

Засърбяват ме ръцете като чета темата :) И аз като сложих нови фарове (макар и ДЕПО) и прогледнах.

Номерче на тригълника и стойката да дадеш?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 27 Мар 2018, 19:54

През зимните месеци гледах да свърша по колата нещата който могат да се свършат вкъщи, така започнах проекта за централната конзола. Първо ми бяха нужни някой инструменти:

Изображение
Изображение

След това се сдобих със нужните ми бутони и рамки:

Изображение
Изображение

Както се вижда от снимките това са рамки от компакт.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Бутоните за подгряване минага обработка с клечка за зъби и вода, за да се свали лаковото покритие, ето снимки преди и след:

Изображение
Изображение

Бутона за УСБ и кабела от е90 / свързването съм го гледал от тук: http://www.unofficialbmw.com/john/e36_usb_power.html /.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Започна работата и по самата конзола, като идеята е да се постави бутона за старт/стоп на мястото на запалката и два прекъсвача за 1-ви и 2-ри контакт:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И тук някъде установих, че този вид на конзолата не ми харесва, много по-добре е ето този вид:

Изображение

И се замислих окей, къде да сложим прекъсвачите така че да не се виждат защото са грозни и да са на удобно място, ето и какво реших:

Изображение
Изображение

И сега трябваше да намеря място на бутоните за затъмняване на осветлението и за нивото на фаровете, реших да ги сложа на мястото на бутона за подгряване при компакт.
Ето и финалният вид на конзолата / това е тестова конзола, нямах смелост да режа направо моята която е доста скъпа/ :

Изображение

Последва и тест как ще стой в колата и ще опира ли някъде старт бутона, защото е доста дълъг:

Изображение
Изображение
Изображение

След това започнах работа по централната конзола, задачата беше да се изрежат места за рамките от компакт, те са мисля 1-1.5мм по тесни от тези за купе, да се намери подходящо място на бутона за централното заключване и да се разделят бутоните на задните ел. стъкла от предните, че винаги ги бъркам и исках да са на различни рамки:

ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Почти завършена:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Финал:
Изображение
Изображение

И дойде времето да режа и моята конзола с уредите:

Изображение
Изображение

И окончателният резултат:

Изображение
Изображение
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: отново с е36 :)

Мнение от ogata » 27 Мар 2018, 20:15

Чисто луд :kuku: :mhihi:
Браво :yes:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 27 Мар 2018, 20:17

Само не казвай, че това е бутон от Хонда С2000 :paranoid: :mrgreen:

p.s. махаш EWS?
Последна промяна steeN на 27 Мар 2018, 20:19, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 27 Мар 2018, 20:18

steeN написа:Засърбяват ме ръцете като чета темата :) И аз като сложих нови фарове (макар и ДЕПО) и прогледнах.

Номерче на тригълника и стойката да дадеш?


Изображение

Откъде взе Депото?
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 27 Мар 2018, 20:24

Мерси.

От ebay в щатско. Този тип взех аз (най-обикновенните).

https://www.ebay.com/itm/BMW-E36-3-SERI ... 1132405976

п.с. сега видях, че ги има в немско на доста подобна цена - https://www.amazon.de/AWAK-DEPO-444-111 ... B076F3CP5X
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: отново с е36 :)

Мнение от Nukem » 27 Мар 2018, 21:51

ogata написа:Чисто луд :kuku: :mhihi:
Браво :yes:


Мерси, мерси :bchug:

steeN написа:Само не казвай, че това е бутон от Хонда С2000 :paranoid: :mrgreen:

p.s. махаш EWS?


Точно от S2000 Хонда :), веднага го позна :).
EWS-a i заключването на волана в кофата.

За Депото те питах откъде, защото това моето което го махнах, го визмах от Бг и едната лупа светеше 2 пъти по ярко от другата и отделно не им работеше регулирането по височина. Явно има и ментаци на Депо :mhihi:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: отново с е36 :)

Мнение от steeN » 27 Мар 2018, 22:20

Може и да са си калпави по принцип. На моите май не им работи наляво/надясно. Нагоре надолу работеше ОК.
Мъчих ги с LED крушки, нещо не осветяват на 360 градуса и не става добро петно (заради крушките), иначе свети много.
Върнах халогенни H1. Но пак е много по-добре. Май сега ще сложа 55в ксенон. Няма да има икономия :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook