Реглеж на ръчен шибидах

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от Hristo » 30 Мар 2017, 19:39

Колеги, знаете ли има ли вариант за реглеж на шибито да излезе с около 3мм нагоре металната част за да равни с тавана. Сега седи леко надолу спрямо нивото на тавана.
Благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от Hristo » 04 Апр 2017, 22:00

Някой...нещо :kuku:
Прегледах всички теми за шибидаси на е36 и никаква конкретика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от host » 06 Апр 2017, 13:30

http://www.pelicanparts.com/bmw/techart ... unroof.htm колега до първата снима в абзаца се говори за 3 болта които регулират нивото спрямо тавана , дано ти помогне инфото ... че и моя се пр*ба (с моторче е) и сега търся от всякъде инфо как да го оправя

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от v_p_m » 06 Апр 2017, 15:41

host написа:http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/101-Projects-78-Sunroof/101-Projects-78-Sunroof.htm колега до първата снима в абзаца се говори за 3 болта които регулират нивото спрямо тавана , дано ти помогне инфото ... че и моя се пр*ба (с моторче е) и сега търся от всякъде инфо как да го оправя

Имам цял със всичко по него, (до последно бачкаше перфектно) цвета е arktissilber metallic 309/7 ,ако искате да имате работещ тва е начина за оправяне според мен :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от host » 06 Апр 2017, 15:54

ако си разглобявал/правил ... сподели , иначе си има теми за "части"

ако съм искал "нов" 20г шибидах "отличен брат, казвам ти работеше до послено" щях да си пусна тема ... ако го закъсам ще те имам предвид

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от host » 14 Апр 2017, 14:39

За да можете да си регулирате шибидаха ви трябва камък размер 17, нищо друго.

Първата снимка показва колко трябва да падне шибидаха (натискате копчето или ръчно прибирате назад). Само толкова колкото на снимката, и вече под капака на шибидаха тапицирания панел свободно може да бъде бутнат с ръка изцяло назад. Не го бутайте докрай, а само докато получите достъп до гайките за реглаж.

Втората снимка показва точно колко да изтеглите тапицирания панел. На капака на шибидаха ще видите 3 гайки, възможно е да са блокирали и леко трудно да се отвъртат, не е лошо да не ги напъвате ако не вървят, а с спрей да ги пръснете.

Третата снимка ви показва слайдерите за реглаж, тези слайдери са само над лявата и дясната гайки. Средната е само фиксираща, и не регулира височината.

Това е общо взето, отивате преместват в слайдера на където прецените че е нужено, затягате на ново, ВРЪЩАТЕ ТАПИЦИРАНИЯ ПАНЕЛ в крайно предна позиция (ако движите шибидаха от бутона или ръчно без да го върнете на нормална позция може да счупите водач или пружина на механизма). И тогава вече си затваряте шибидаха. Ако има нужда от още настройка повтарят. Добре е с маркер да си бележките точната позиция веднъж като я на целите, за да не в търсите пак ако трябва да разглобявате за него.

Успех. ИзображениеИзображение
Изображение

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от Hristo » 15 Апр 2017, 3:22

Чудесно обяснение, благодаря!
При мен обаче левия слайдер явно е на крайно положение и не може повече да се вдигне, десния може, но ще стане повече от левия. Има ли някакъв чалъм да се вдигне още или ще трябва сваляне на всичко?
Също ми е интересно тези гайки и слейдери само отзад ли регулират, за отпред няма реглаж?
При мен люка е с 2-3мм равномерно от всички страни надолу и май така ще си откара...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от ildivvy » 17 Апр 2017, 22:56

Това не е ли доста голяма фуга? Не влиза ли вода през нея? Сигурно и шуми от вятъра по време на движение? Трябва да може да се изравни с тавана! Моя си е равен!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от Hristo » 19 Апр 2017, 21:30

Ето снимки как седи люка. Днес се загледах във външното уплътнение/ограденото със червено/ и забелязах че сега като е затворен люка ляга хубаво по него, а ако се надигне да равни с тавана няма да ляга по него, защото там е трапецовидно надолу и ще отвори фуга :banghead:
Поблеми с течове нямам и в най-проливните дъждове. Случвало ми се е в багажника да капнат няколко капки хем съм с ново оплътнение там, но от люка никакви водни проблеми, да чукна на дърво.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от host » 19 Апр 2017, 21:42

Не го барай ;)

В багажника виц стоповете, свали ги, почисти (страшна мръстия се набира около тях), ако личи да текло мацни леко със силикон по уплатнението на стопа, но преди да го монтирали съвсем тънко намажи със силиконово масло или друго купето така силикона ще хване само към стопа и ще може да се сваля нормално без да залепва към купето и няма да ти тече.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от Hristo » 19 Апр 2017, 21:49

На багажника проблема му е отгоре до стъклото между уплътнението и капака, явно пак е въпрос на реглаж на капака да притиска повече.
Но се случва един път в година, при голям порой, по 5-6капки на мокета и по скоро става така, ако колата е на баир с муцуната надолу :mhihi:
Със старото уплътнение беше станало стабилно накисване чак на седалката :mhihi: Тогава сервизирах стоповете и наистина голяма гняс се събира там :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от ildivvy » 20 Апр 2017, 12:06

Аз също мисля,че нямаш проблеми с люка :yes: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Реглеж на ръчен шибидах

Мнение от host » 28 Апр 2017, 14:12

За всички колеги на които НЕ им работи вдигането на шибидаха.

Ако причината е в счупени ПРЕДНИ водачи на вдигащата рампа (първите 2 снимки.

Има начин да освободите рампата БЕЗ да разкачате мотора и да размествате механизма.

Първо бележете по релсите с маркер позицията на всеки елемент за всеки случай.

Вижте внимателно снимка 3

Маркираното е малка пластмасова скоба, която захваща оста и рамото отстрани. Внимателно я отщраквате и рампата може да се придвижи напред свободно.

Движите напред защото има капаче на релсата което позволява вадене на водачи и слагане на нови, там където е стрелката от външна страна на релсата (към вратата) има TORX 2O , отивате и капака се маха (следваща снимка).
Слагате си новия водач, връщате осите на мястото им и щракате пак скобите... Смазвате всичко само със силиконов спрей и почиствате ако има боклуци.

ПРЕДИ да върнете капака проверете дали всичко се движи нормално. Едва тогава си върнете капака.


ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook