TDS понякога пали трудно при студен двигател

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 26.02.2017
Пол: Мъж

TDS понякога пали трудно при студен двигател

Мнение от Tanyo318tds » 30 Мар 2017, 17:15

От скоро започна да пали трудно при студен старт - 318 тдс....Имах теч от ГНП-то и смучеше въздух. Смениха уплътненията, но пак пали трудно студена. Обаче на третия ден след ремонта някак си все едно се оправи това и колата си палеше пак идеално....нооо минаха три дена пак и днес, хоп пак запали от пето въртене. В резервоара имам малко под 15 л. При контакт не чувам помпата в резервоара, ама дали е сигурно, че е фира? Какъв може да е проблема с това ту пали студена, ту не пали?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: TDS понякога пали трудно при студен двигател

Мнение от krasi2bmw » 30 Мар 2017, 20:37

за помпата .........сложи още 15 литра и ако запали е тя , смяна с нова vdo , китаиска не ти трябва доставна цена около 40 лв ? ще те изкара някой и друг месец и пак наново . Провери маркучите около дюзите , ако има нафта покрай някоя го смени , навсякъде трябва да е сухо .

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 26.02.2017
Пол: Мъж

Re: TDS понякога пали трудно при студен двигател

Мнение от Tanyo318tds » 30 Мар 2017, 21:28

Четох още теми около тая и се насочих към свещи. Пишеше, че ако са стари и/ или има изгорели, фазата на подгряване е реално към 12-15 сек., т.е. не само като изгасне лампата....и действително пробвах това. Релето нали се пада пред жабката някак и там се чува едно "цък" след около 12 сек. като съм дал на контакт. Завъртях и запали от раз....Та това ме кара за сега да мисля, че съм за свещи.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook