Слаба предница?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж
Кара: 325TDS

Слаба предница?

Мнение от wan0s » 29 Мар 2017, 14:57

Колеги, тъй като ми предстои ремонт на предницата, днес докато с приятеля на канала му търсехме "слабите" части на колата със захват над гумата установихме, че има доста луфт. Дясната гума при разклащане играеше много леко и "пукаше" леко, като аз бях отдолу и не видях за разбити накрайници, шарнири или биалетка. При лявата гума луфта беше доста голям, като отново признаците бяха такива, без видими разбити шарнири, накрайници и подобни, само дето се виждаше как диска играе заедно със самата гума. Принципно ми вие ляв лагер и се съмняваме да не би самия лагер на главината да създава тези проблеми с окачването? Също така, като минавам през неравности (да речем камъни) се чува едно "чукане". Другото, което вече ме накара да прегледам предницата е, че след 120км и леко навиване на волана, почва да трепери и колата става доста нестабилна, в завой по магистралата същото, със 100-110 ще влезна, но със 120, колата става твърде неустойчива...
Изображение
Изображение - Signup and earn! :)
Member since: 2016/07/01

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Слаба предница?

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Мар 2017, 17:57

С диагностика през форума няма да се получи добре. ;) Вдигнете всяко колело на крик, клатете и вижте къде има луфт.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж
Кара: 325TDS

Re: Слаба предница?

Мнение от wan0s » 29 Мар 2017, 18:57

Успях да прочета из други форуми, че луфта в колесницата се появява заради лагер на главината. Предполагам има вероятност проблема с вибрациите във волана да идват точно от него, заради луфта... Тези дни ще проверя.
Изображение
Изображение - Signup and earn! :)
Member since: 2016/07/01

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Слаба предница?

Мнение от Mpower94 » 29 Мар 2017, 19:27

Мисля, че вътрешния шарнир на носача трудно се вижда дали е разбит на око, аз поне го видях чак след като свалих носача иначе не се виждаше да е разбит. Ако си с койловъри, виж дали пълнителя не играе във кожуха, при мен се случи, гайката се беше развила и стеблото си играеше свободно, и при дупки пукаше точно като на шарнир. Беше останало само амортисьор като вариант хванах го от пружината разклатих и то имаше 2 мм луфт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Слаба предница?

Мнение от KPETEH » 30 Мар 2017, 13:32

Клатиш със захват на ръцете на 3 без 15 - ако има луфт, накрайници или рейка. Клатиш гумата със захват 12 и 30, шарнири или лагер, макар, че дори и да вие лагера, луфта му няма да е много. Шарнирите се хващат със щанга точно между шенкела и носача, напъваш и ако се кълчи, заминал е. Биалетките пукат, най-лесно се хващат като ги разкачиш, караш малко, ако спре да пука, начи ги сменяш.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Слаба предница?

Мнение от KPETEH » 30 Мар 2017, 15:40

П.С.
Преди ввичко обърни внимание на тампоните на носачите!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook