Въпрос относно височина е36-ка

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Въпрос относно височина е36-ка

Мнение от kalin899 » 22 Мар 2017, 8:21

Здравейте пичу'е :)
Реших това лято най-накрая да я вдигна тая кола малко, че ми умръзна да задирам легнали полицай и бордюри.....

Колата е e36 316i compact, July 1994, m43b16 engine, gas.

1. Искам да си вдигна колата, предницата е ниска от предният собственик ( не знам какво е правено). Разбрах че е от пружините и мисля да ги сменя със стокови. Въпросът ми тук е освен пружини какво още е нужно за да си възвърне стоковата височина? Предните ми два амортисьори са чисто нови, газови на Mayle Преди да ги сложа беше УЖАС! Минаваш през дупка във Варна , до София още се клатиш! :D
2. Задни пружини? Височината отзад е сравнително по висока от предницата. Но все пак тези пружини са сигурно цял живот там... мислите ли като съм се хванал да сменям - да сменя и тях?
3. Съмнения за задните ми амортисьори - нямам идея сменяни ли са или не. Понеже предните са ми чисто нови газови мислите ли че е редно да сменя и задните, просто поради факта че не са сменяни сигурно откакто е кола. Нямам ясно изразени проблеми отзад ( или поне не съм усетил ) но все пак..... какво мислите?

И не на последно място - възможно ли е да има още нещо което трябва да се направи за да се върне стоковата височина на колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Въпрос относно височина е36-ка

Мнение от kalin899 » 22 Мар 2017, 13:38


ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Въпрос относно височина е36-ка

Мнение от JOGI » 22 Мар 2017, 14:27

и отзад е по-ниско, не би трябвало да са оригиналните, освен ако не са счупени или рязани. като цяло изглежда нещо като 40/20 в момента. стари амортисьори никога не е лошо да се сменят хаха. иначе само пружини ти трябват, за да я вдигнеш

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Въпрос относно височина е36-ка

Мнение от kalin899 » 24 Мар 2017, 7:29

JOGI написа:и отзад е по-ниско, не би трябвало да са оригиналните, освен ако не са счупени или рязани. като цяло изглежда нещо като 40/20 в момента. стари амортисьори никога не е лошо да се сменят хаха. иначе само пружини ти трябват, за да я вдигнеш


А някакви други части като тампони мампони? Освен това добра практика ли е да вземам нови стокови пружини или и стари ще ми свършат работа ( за амортисьорите знам - само нови ).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Въпрос относно височина е36-ка

Мнение от Mpower94 » 24 Мар 2017, 9:19

Сложи си нови пружини за твоя модел оригинални, държат си я високо. Ако искаш да е по висока от фабирчното, задни пружини от е36 комби или купе/кабрио, а за отпред нови пружини оригинални и се продават подложки, и ще я дигнеш доста. И возията ще ти остане добра, тампоните си ги огледай но задните се разбиват често така , че няма да е лошо да ги смениш предните и тях , като ще сменяваш пружини и тампоните да смениш, струва си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2012
Пол: Мъж
Кара: E36 316i compact

Re: Въпрос относно височина е36-ка

Мнение от Infinite » 24 Мар 2017, 9:26

Компота чупи задните пружини като солети ... На мойта липсваше по 1 намотка отзад (не бяха рязани, просто се бяха счупили) смених ги и след 4 години пак липсва половин намотка, а уж купих читави пружини, та тази събота и неделя ще се сменят.
Без Провокация Няма Прогрес !

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Въпрос относно височина е36-ка

Мнение от kalin899 » 08 Апр 2017, 18:08

Здравейте колеги!
Смених пружините и двата задни амортисьора ( бяха тотално изпуснали ).
Предните бяха със зелена маркировка от стоков Компакт. (благодарско на Stoqnov_1979!!)
Задните са пак със зелена маркировка но от е36 купе.
Не мога да си позная колата от към возия и височина. Усещането е невероятно!

Ето снимки на старите пружини и стойката на колата (трябва една баня да й ударя, знам :) ).
СТАРИ ЗАДНИ ПРУЖИНИ
СТАРИ ЗАДНИ ПРУЖИНИ №2
ПРЕДНИ И ЗАДНИ ПРУЖИНИ
СТОЙКА ОТ ЛЯВО
СТОЙКА ОТ ДЯСНО
ЗАДНА ЛЯВА
ПРЕДНА ЛЯВА
Амортисьора се вижда :)
ПРЕДНА ДЯСНА
ЗАДНА ДЯСНА
ПС : Някой ако си търси такива "ниски" пружини, да пише :).

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Въпрос относно височина е36-ка

Мнение от kalin899 » 08 Апр 2017, 19:17

И още 2 снимки преди и след за по точно сръвнение :)

Сравнение преди-след.
Сръвнение преди-след №2

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook