Аларма/Централно заключване/Комфорт модул - проблем

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 TDS
Мечтае да кара: BMW 635 Csi

Аларма/Централно заключване/Комфорт модул - проблем

Мнение от BeeMWe » 16 Мар 2017, 12:38

Здравейте колеги,
Изчетох повечето теми свързани с комфорт модула, оригиналните и афтърмаркет аларми и т.н., но не видях тема или проблем, който да е подобен на моя.
Колате е Е36 11/1995 година.
Проблемът е, че когато заключвам колата с централно заключване (без значение механично с ключ или с аларма) при спуснати прозорци и ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ, прозорците не се вдигат автоматично. Когато обаче опитам същата процедура, но при ОТВОРЕНИ ВРАТИ - прозорците се затварят автоматично.
Другото, което забелязах и е възможно да има връзка е свързано със заключването на капачката за горивото. Забелязах, че тя никога не се заключва, а само се отключва. Направих си експеримент като й подам директен ток, за да я накарам да се заключи и когато след това отключих с централното, съответно и машинката се отключи, но обратната процедура не е възможна.

Благодаря ви предварително.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Аларма/Централно заключване/Комфорт модул - проблем

Мнение от stony1 » 16 Мар 2017, 13:43

BeeMWe написа:Здравейте колеги,
Изчетох повечето теми свързани с комфорт модула, оригиналните и афтърмаркет аларми и т.н., но не видях тема или проблем, който да е подобен на моя.
Колате е Е36 11/1995 година.
Проблемът е, че когато заключвам колата с централно заключване (без значение механично с ключ или с аларма) при спуснати прозорци и ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ, прозорците не се вдигат автоматично. Когато обаче опитам същата процедура, но при ОТВОРЕНИ ВРАТИ - прозорците се затварят автоматично.
Другото, което забелязах и е възможно да има връзка е свързано със заключването на капачката за горивото. Забелязах, че тя никога не се заключва, а само се отключва. Направих си експеримент като й подам директен ток, за да я накарам да се заключи и когато след това отключих с централното, съответно и машинката се отключи, но обратната процедура не е възможна.

Благодаря ви предварително.


Сега кажи каква ти е алармата, защото ми се струва, че някой дето много ги разбира я е свързвал и малко се е .....
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 TDS
Мечтае да кара: BMW 635 Csi

Re: Аларма/Централно заключване/Комфорт модул - проблем

Мнение от BeeMWe » 16 Мар 2017, 14:16

stony1 написа:
BeeMWe написа:Здравейте колеги,
Изчетох повечето теми свързани с комфорт модула, оригиналните и афтърмаркет аларми и т.н., но не видях тема или проблем, който да е подобен на моя.
Колате е Е36 11/1995 година.
Проблемът е, че когато заключвам колата с централно заключване (без значение механично с ключ или с аларма) при спуснати прозорци и ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ, прозорците не се вдигат автоматично. Когато обаче опитам същата процедура, но при ОТВОРЕНИ ВРАТИ - прозорците се затварят автоматично.
Другото, което забелязах и е възможно да има връзка е свързано със заключването на капачката за горивото. Забелязах, че тя никога не се заключва, а само се отключва. Направих си експеримент като й подам директен ток, за да я накарам да се заключи и когато след това отключих с централното, съответно и машинката се отключи, но обратната процедура не е възможна.

Благодаря ви предварително.


Сега кажи каква ти е алармата, защото ми се струва, че някой дето много ги разбира я е свързвал и малко се е .....


Алармата с която купих колата от италианеца беше LaserLane T108 (почти съм сигурен, но довечера ще кажа 100%, защото съм на работа сега) и тя работеше по абсолютно същия начин. За съжаление обаче дистанционното се повреди и я смених с друга, за която отново довечера ще допълня коментара каква точно е. Мисълта ми е обаче, че и тази с която купих колата и сегашната работят по абсолютно един и същи начин по отношение на автоматичното затваряне на ел.прозорците и заключването на капачката на резервоара.

П.П. Пропуснах да спомена, че колата за която става дума е седан с две предни ел.стъкла.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 TDS
Мечтае да кара: BMW 635 Csi

Re: Аларма/Централно заключване/Комфорт модул - проблем

Мнение от BeeMWe » 16 Мар 2017, 18:27

BeeMWe написа:
stony1 написа:
BeeMWe написа:Здравейте колеги,
Изчетох повечето теми свързани с комфорт модула, оригиналните и афтърмаркет аларми и т.н., но не видях тема или проблем, който да е подобен на моя.
Колате е Е36 11/1995 година.
Проблемът е, че когато заключвам колата с централно заключване (без значение механично с ключ или с аларма) при спуснати прозорци и ЗАТВОРЕНИ ВРАТИ, прозорците не се вдигат автоматично. Когато обаче опитам същата процедура, но при ОТВОРЕНИ ВРАТИ - прозорците се затварят автоматично.
Другото, което забелязах и е възможно да има връзка е свързано със заключването на капачката за горивото. Забелязах, че тя никога не се заключва, а само се отключва. Направих си експеримент като й подам директен ток, за да я накарам да се заключи и когато след това отключих с централното, съответно и машинката се отключи, но обратната процедура не е възможна.

Благодаря ви предварително.


Сега кажи каква ти е алармата, защото ми се струва, че някой дето много ги разбира я е свързвал и малко се е .....


Алармата с която купих колата от италианеца беше LaserLane T108 (почти съм сигурен, но довечера ще кажа 100%, защото съм на работа сега) и тя работеше по абсолютно същия начин. За съжаление обаче дистанционното се повреди и я смених с друга, за която отново довечера ще допълня коментара каква точно е. Мисълта ми е обаче, че и тази с която купих колата и сегашната работят по абсолютно един и същи начин по отношение на автоматичното затваряне на ел.прозорците и заключването на капачката на резервоара.

П.П. Пропуснах да спомена, че колата за която става дума е седан с две предни ел.стъкла.

Сегашната аларма е Tesor #599-tx87

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Аларма/Централно заключване/Комфорт модул - проблем

Мнение от stony1 » 16 Мар 2017, 20:21

Според мен проблемът е вначина, по който е била свързана първата аларма и предполагам, че новата е свързана по абсолютно същия начин и на местата къдеро е била свързана старата.
Някой разбиращ трябва да я погледне тази кола.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 TDS
Мечтае да кара: BMW 635 Csi

Re: Аларма/Централно заключване/Комфорт модул - проблем

Мнение от BeeMWe » 16 Мар 2017, 22:53

stony1 написа:Според мен проблемът е вначина, по който е била свързана първата аларма и предполагам, че новата е свързана по абсолютно същия начин и на местата къдеро е била свързана старата.
Някой разбиращ трябва да я погледне тази кола.

Благодаря ти засега. Обмислям в събота (дано и времето да позволи) да направя няколко снимки на модула и ще ги кача в темата.
Ще опитам дали се затварят прозорците и как с механично заключване.
И за финал, не знам какво значение има, но видях в една от темите, че си изразил съмнения за колите от Италия и вързването на алармите там. Моята също е от Италия и първата аларма (не знам заводска или афтърмаркет е) беше от там. Знам само, че някъде бях чел, че LaserLane произвеждали аларми специално за BMW.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 TDS
Мечтае да кара: BMW 635 Csi

Re: Аларма/Централно заключване/Комфорт модул - проблем

Мнение от BeeMWe » 19 Мар 2017, 22:58

BeeMWe написа:
stony1 написа:Според мен проблемът е вначина, по който е била свързана първата аларма и предполагам, че новата е свързана по абсолютно същия начин и на местата къдеро е била свързана старата.
Някой разбиращ трябва да я погледне тази кола.

Благодаря ти засега. Обмислям в събота (дано и времето да позволи) да направя няколко снимки на модула и ще ги кача в темата.
Ще опитам дали се затварят прозорците и как с механично заключване.
И за финал, не знам какво значение има, но видях в една от темите, че си изразил съмнения за колите от Италия и вързването на алармите там. Моята също е от Италия и първата аларма (не знам заводска или афтърмаркет е) беше от там. Знам само, че някъде бях чел, че LaserLane произвеждали аларми специално за BMW.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Благодарение на колегата stony1 стана ясно, че алармата е вързана от "майстор" италианец, а в последствие и българин. Сега предстои да разкача всичката смрад и наново да вързвам алармата както трябва. Ще бъда благодарен ако някой ми помогне да намеря схема на кабелите на сегашната ми аларма т.к. не разполагам с такава. Алармата е Tesor 599 tx87. Или евентуално да ми препоръчате добър алармаджия в София. Ако ли не, ще посещавам колегата в Бургас.
Благодаря на stony1 за съветите и отзивчивостта.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook