Странен проблем с парното?...

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Странен проблем с парното?...

Мнение от Киров » 05 Мар 2017, 16:47

Колата е седан м43б18 94 г. с климатроник, проблема е следния: като работи парното поти половината челно стъкло от страна на пасажера и стъклото на дясната врата, пред волана е чисто няма нищо, парното е ок духа си , мокета не е мокър , а губи антифриз да кажем на 2 месеца около 150 -200 грама...Според вас какво може да е? Радиаторчето, откачена клапа, уплътненията на тройника... към какво да се насоча или като сваля таблото ще разбера какво е... :mhihi:

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Странен проблем с парното?...

Мнение от Киров » 08 Мар 2017, 7:49

Никой ли не се сблъсквал с такъв проблем колеги или пък да предполага какво може да е??? :cry:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Странен проблем с парното?...

Мнение от ///Mechov » 09 Мар 2017, 6:43

Пластмасовите тройници и фланци на главата погледна ли ги ?

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.03.2012
Пол: Мъж

Re: Странен проблем с парното?...

Мнение от павката89 » 10 Мар 2017, 7:45

Добър ден. Имам идентичен проблем на описаният от колегата. Прегледал съм почти всичко до което имам достъп...говоря за маркучите, тройника датчика на въздушната кутия...имаше няколко сълзящи местенца по мое виждане и на допир вече няма течове от съответните места ..прозореца продължава да става мазен и имам доста голяма загуба на антифриз. На 2 дни около 1,5 - 2 литра изчезат. Въпроса ми е следният: възможно ли е това да се дължи на пропуск от радиаторчето на парното или да го гори ... Мисля да пробвам с байпас на парното да видя как ще е . Посъветвайте ме нещо ...2л на 2 дни не е никак малка загуба

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Странен проблем с парното?...

Мнение от Киров » 19 Мар 2017, 13:47

///Mechov написа:Пластмасовите тройници и фланци на главата погледна ли ги ?

Ще ги погледна днес, казаха ми да сменя филтъра на купето възможно ли е от него да е проблема? От както съм взел колата не съм го сменял, а незнам предишния собственик преди колко време го е сменял... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Странен проблем с парното?...

Мнение от ///Mechov » 20 Мар 2017, 6:48

От филтъра на купето е възможно да ти намалее силата на обдухване от вентилатора и от там да не иска да ти суши стъклото . За загубата на охладителна течност погледни фланци , тройници , връзки .... А другия колега с тея 2л на два дена , трябва да има сериозен теч някъде и няма шанс да не се види на студен мотор . Ако гори антифриза ще се усети по работата на мотора .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1926
Регистриран на: 12.09.2003
Местоположение: с.Градина/гр.Първомай
Пол: Мъж
Кара: 98' e36 318i
Мечтае да кара: e36 ///M3
Детайли за колата: M43B18

Re: Странен проблем с парното?...

Мнение от BMWMHartge » 21 Мар 2017, 17:57

Имах същия проблем преди години, разглобих всичко, радиатора парно се оказа спукан, смених го с такъв 2ра ръка, защото някак си тогава неможах да намеря нов или бе6е 250лв. След 1 година точно същия месец пак същия симптом, пак разглобяване и после нов за 50лв намерих в магазин и всичко е ОК. Цирка е мн голям!!!!
93' e36 320i coupe
98' e36 318i sedan

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook