318i загрява на газ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 22.11.2016
Пол: Мъж

318i загрява на газ

Мнение от bmwFan<3 » 18 Фев 2017, 14:30

здравейте писах няколко теми никой не отговаря а БМВто дава още повече проблеми така : на газ не прегрява и сичко е ОК и не знам защо но на бензин като работи 5-10 минути и прегрява направо завира антифриза и почва да пръска горещ антифриз от всякаде каде мога да я закарам на сервиз до сега не съм я карал никаде и не знам каде въобще има добри сервизи в моя град има един но човека каза че не иска да се занимава с БМВта :( моля пишете от какво може да е

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 318i загрява на газ

Мнение от v_p_m » 18 Фев 2017, 18:20

bmwFan<3 написа:здравейте писах няколко теми никой не отговаря а БМВто дава още повече проблеми така : на газ не прегрява и сичко е ОК и не знам защо но на бензин като работи 5-10 минути и прегрява направо завира антифриза и почва да пръска горещ антифриз от всякаде каде мога да я закарам на сервиз до сега не съм я карал никаде и не знам каде въобще има добри сервизи в моя град има един но човека каза че не иска да се занимава с БМВта :( моля пишете от какво може да е


-Обезвъздушена ли е добре ? Като отвориш капачката и натиснеш който и да е маркуч пръска ли вода в разширителя ?
-Виското работи ли (като загрее хубаво и дадеш газ се чува завихрянето на въздуха )
-Пак след като загрее, маркуча след термостата топъл ли е ?
-От къде си ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: 318i загрява на газ

Мнение от Дидо ди » 18 Фев 2017, 19:02

значи темата е 318i загрява на газ и на втория ред пише че на газ не загрява и Сичко е ок... :kuku:

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 22.11.2016
Пол: Мъж

Re: 318i загрява на газ

Мнение от bmwFan<3 » 19 Фев 2017, 0:32

името на темата е променено от админа мисля аз не го бях написал това че загрява на газ. от капачката пръска като стисна някой от маркучите да а за другите въпроси си нямам на идея какво е това виско първа кола ми е имах едно друго бмв което замина много бързо и въобще не им разбирам съжелявам от София съм по точно от казичене но в момента съм в габрово, а за термостата до колкото знам всичко му е наред защото слагах нов като купих колата тъй като я купих без термостат възможно ли е той да е заминал или да не е сложен правилно ? гледах в youtube как се слага и го сложих по същия начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: 318i загрява на газ

Мнение от k.milanov » 19 Фев 2017, 13:56

Палиш колата на отворена капачка на разширителя ,все едно ще правиш магията по обезвъздушаването на тия пусти коли, което може би поне за мен за момента е най-сложната процедура тънеща в пълна мистика, и чакаш да загрее малко когато стрелката почне да подминава синия сектор е нормално термостата да почне да отваря леко и маркуча почва да се затопля. След още малко вече като подадеш газ до 2-3000 оборота трябва да видиш струя в разширителя. Така виж дали ти работи адекватно водната помпа :yes: И си направи едно обезвъздушаване тка и така си почнал :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 11.10.2014
Местоположение: София
Кара: 2002 Е39 525dA Touring

Re: 318i загрява на газ

Мнение от aivanov99 » 19 Фев 2017, 14:02

Не е нормално да започне да отваря термостата при подминаване на синия сектор.

Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: 318i загрява на газ

Мнение от k.milanov » 19 Фев 2017, 16:18

Емиии поне при м44 е така с нов оригинален термостат :yes: Кога да почне да отваря на 90 градуса ли :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: 318i загрява на газ

Мнение от ceco_kd » 19 Фев 2017, 16:43

k.milanov написа:Емиии поне при м44 е така с нов оригинален термостат :yes: Кога да почне да отваря на 90 градуса ли :mhihi:

Еми там някъде долу горе или ако трябва да съм по-конкретен, когато сварих моя преди да го сложа след като го купих си спомням, че след 85 да не казвам и дори 88 градуса, че почна леко да отваря. А на 92 вече се отваря напълно. В процес на охлаждане същата работа като слезнат градусите под 90 се вижда, че вече почва да се затваря и ако задържиш на 85 градуса даже си е почти затворен. А на стария, при който ми изстиваше по нанадолнище ми затваряше напълно чак като изстинеше водата на около 72 градуса. Тази опитна постановка я разиграх поне 4-5 пъти, така че не знам кое те учудва в горното мнение. По мое мнение ако след излизане от синия сектор още почва да ти стопля долния маркуч то термостата ти е зел-дал.
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 22.11.2016
Пол: Мъж

Re: 318i загрява на газ

Мнение от bmwFan<3 » 19 Фев 2017, 23:15

ами на газ загрява след термостата маркуча както и на бензин обаче карам на газ 1-2 часа няма проблем пускам бензин карам 10-20 минути пак направо завира антифриза П.С. карах я на сервиз човека каза че БМВта не правят попитах го само да провери какво е той направо ми каза да я прибирам и да не му я докарвам повече майстора (пичага от ромски произход мой набор на 19 години) почна с обидите за немските боклуци и ме изнерви тотално няма ли някъде на близо около пазарджик някой сервиз нормален ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: 318i загрява на газ

Мнение от eXed0 » 20 Фев 2017, 1:43

bmwFan<3 написа: а за термостата до колкото знам всичко му е наред защото слагах нов като купих колата тъй като я купих без термостат възможно ли е той да е заминал или да не е сложен правилно ? гледах в youtube как се слага и го сложих по същия начин

Аз си мисля, че нещо термостата ти прави номера или не си обезвъздушил както трябва системата. Възможно е термостата да не работи както трябва - аз смених 2 термостата. Оригиналния на колата ми беше останал в отворено положение и колата едвам излизаше от "синия сектор" и след като сложих "новия" термостат след 2 дена каране колата започна да прегрява :kuku: .

преди да го сложа след като го купих си спомням, че след 85 да не казвам и дори 88 градуса, че почна леко да отваря. А на 92 вече се отваря напълно.

Ако не се лъжа термостата трябва да отваря след 90 градуса.

Когато термостата отвори трябва маркуча след него, който отива към радиатора да е топъл. Стисни маркучите при загрял двигател - трябва да можеш поне малко да ги стиснеш, но ако са като камък най-вероятно има въздух в системата.Пробвай когато двигателя достигне работна температура да пуснеш парното - ако работи-добре, ако не работи най-вероятно имаш въздух в системата или проблема е доста по-сериозен. Щом казваш, че си купил колата без термостат - най-вероятно е имало причина за да го махнат :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 22.11.2016
Пол: Мъж

Re: 318i загрява на газ

Мнение от bmwFan<3 » 20 Фев 2017, 10:16

първия път прегря в движение след това и на място прегрява не съм я карал на бензин а днес карах само на газ около 1 час и стрелката за температурата стой само на синия цвят демек не загрява а на бензин не съм я пробвал защото ме е страх с тия прегрявания да не стане нещо сериозно :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 318i загрява на газ

Мнение от v_p_m » 20 Фев 2017, 13:19

Колега кажи как разбираш че прегрява ?

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 22.11.2016
Пол: Мъж

Re: 318i загрява на газ

Мнение от bmwFan<3 » 20 Фев 2017, 17:21

ами включва перката и антифриза завира и почва да тече от долу веднага отварям капачката от където се налива и извира от там и има много пара после доливам вода не съм виждал как прегрява кола но според мен това си е прегряване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Re: 318i загрява на газ

Мнение от ///MBlitzz » 20 Фев 2017, 20:45

Капачката ти уплътнява ли добре?

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 22.11.2016
Пол: Мъж

Re: 318i загрява на газ

Мнение от bmwFan<3 » 21 Фев 2017, 14:43

ами мисля че да след като загрее едвам се отваря и от там не излиза пара докато не я отворя иначе от маркучите направо пръска антифриз ;(

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook