Проблем с ABS помпа

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Проблем с ABS помпа

Мнение от k.milanov » 17 Фев 2017, 12:59

Здравейте, колеги

нова година, нови ремонти по 36тицата.

Още от миналата зима при игри в снега светваше абс, но след малко угасваше и не го мислех особено, защото очаквах, че причината е зацапан датчик.

Тази зима обаче нещата малко зачестяха и абс лампата свети почти при всяко палене на колата, но угасва след малко и светва пак. Отидох на диагностика и даде 3 грешки помпа (pump motor) и два десни датчика.

Изображение

Изтрихме грешките запалихме и остана само помпата - предполагам, грешките за датчиците са били точно от зацапване в киша, сняг лед и тн.

Сега към въпроса:
- Защо почти всяка сутрин след като е престояла колата при палене светва лампата потеглям и след 1-2 минути или 200-300метра по кварталните улички угасва и АБС си работи?
- Ако изляза извън града не светва лампата може би, защото не ползвам спирачките толкова интезивно, колкото в града?
- Ако карам в града и има трафик след 15 20 минути светва лампата и АБС няма.
- Ако не е светнала лампата и загася няма значение дали ще седи 5 минути или цяла нощ, лампата при следващото палене НЕ свети.


Четох по чуждите форуми, че 99.9% от случаите проблема е в електрониката, не в механиката на помпата и подлежи на ремонт. Дочух, че в София имало някакви момчета, които ги рециклират тези помпи, контакти?
Нова ме е страх дори да попитам колко пари е така, че не е вариант.
Остава и 3тата опция - втора ръка, но от каква кола има ли значение? Аз съм с м44б19, 96та, само абс имам.

Благодаря предварително на всички за отделеното време!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Проблем с ABS помпа

Мнение от k.milanov » 20 Фев 2017, 20:31

Благодаря за изключителния ентусиазъм и многото отговори :bchug:

Това ли е частта, която трябва да сменя?

Изображение

Изображение


Тя различна ли е между 4 и 6 цилиндровите коли?
Между фейс и не фейс коли?
А между коли с и без асц?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Проблем с ABS помпа

Мнение от bum_bum » 20 Фев 2017, 20:58

Гледай я по номера, че аз така купих от компакт тдс и сега си ми седи в нас, че не е същата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Проблем с ABS помпа

Мнение от k.milanov » 20 Фев 2017, 21:14

Много е зацапано всичко и мястото е супер гадно, и не мога да я видя добре. За жалост няма вариант да я сваля и чак тогава да я гледам и търся втора ръка, трябва да взема втората и с нея да отида в сервиза.
Опитах се в реалоем по моя вин да намеря с каква съм като номер и намирам тези две неща:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=34_0382 - номер 1 с парт номер: 34511164333
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=34_2334 - номер 2 и 3 с парт номер: 34511164970 34521164969

Въпроса е тези неща делими ли са? Едното от първия линк май е самата помпа, а от втория линк е какво? Не го разбирам особено, ако трябва да съм честен :dunno:

В реалоем като гледам първия линк помпата за коли с асц и без асц е с един и същ номер, вече самия контрол юнит от втория линк е с различни номера и единия го дава, че е недостъпен за моята кола - този с асц.

В моя случай по моята грешка ако тези неща се продават отделно 1линк или 2линк трябва да търся? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Проблем с ABS помпа

Мнение от bum_bum » 20 Фев 2017, 22:17

Мисля, че и двете са едни и същи неща. Просто второто се продава като ремонтен комплект. Т.е. трябва да търсиш по номерата от първия линк.
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook