Двигателят пуши

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.02.2017
Пол: Мъж

Двигателят пуши

Мнение от graphic-- » 16 Фев 2017, 15:42

Здравейте, колеги,

Притежавам BMW E36 320i 1993г. (M50B20). Днес, както си карах, забелязах, че започна да пуши от двигателя, което не ми се видя като приятна новина. Не съм забелязвал преди да се е случвало.

Пушекът идва от някъде под главата. Намерих и клип в YouTube със същия проблем



Температура не качва, не губи мощност, като цяло не усещам никаква промяна в поведението на автомобила. Ще се радвам някой да изкаже мнение, тъй като не съм от най-разбиращите.

Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Двигателят пуши

Мнение от bum_bum » 16 Фев 2017, 18:34

Оправих ти линка, че така както си го пуснал не излизаше.

Гледай дали не капе от някъде масло, вода или пък гарнитурата на колекторите е заминала.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Двигателят пуши

Мнение от shlosera » 16 Фев 2017, 18:44

Провери да не е протекла гарнитурата на капака на клапаните откъм изпускателният колектор и да се стича маслп върху него.

Sent from my E2105 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Двигателят пуши

Мнение от Stoqnov_1979 » 16 Фев 2017, 18:44

Или скъсан колектор точно на фланеца,където се съединява с генерацията вече. Провери дали няма почерняло от сажди там. Че преди време го имах този проблем!

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Двигателят пуши

Мнение от dapper » 16 Фев 2017, 19:08

термостатно тяло, водна помпа, капак клапани.
Ако издиша от колектора ще си промени звука и няма как да не го забележиш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Двигателят пуши

Мнение от host » 16 Фев 2017, 19:13

Stoqnov_1979 написа:Или скъсан колектор точно на фланеца,където се съединява с генерацията вече. Провери дали няма почерняло от сажди там. Че преди време го имах този проблем!

+1

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Двигателят пуши

Мнение от Ganchev__ » 16 Фев 2017, 19:45

И при мен го имаше този проблем, само че пушекът беше много слаб и излизаше из под всмукателния колектор.Всички гарнитури и дреболии смених, но остана.Видимо по изпускателния колектор нямаше дупки или скъсвани, но няма откъде другаде да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Двигателят пуши

Мнение от Benord » 16 Фев 2017, 20:16

Колектора се е разхлопал от вариацията на температурата и вибрациите.За да няма разправии за в бъдеще,съветът ми е, сваляне на колектора и преглед на гарнитурата.Ако само е опушена,леко забърсване,намазване с медна паста и обратно.Ако има явно пречупване или корозия в структурата,сменя се с нова.Препоръчително е вадене на всичките шпилки и преглед за корозионното им състояние.Липси на резби или явни разрушения по структурата ги прави непригодни за по нататъшно използуване.Нови или стари запазени се монтират само след намазване с медна паста.Това предотвратява задирането им в леглата и впоследствие дори от скъсване на шпилката да е възможно изваждането и със специален инструмент.Иначе направо се заваряват с времето и вадене няма.Ако има скъсана вече шпилка,ползувайте стругар.Дори и да не се справи с нея,той ще спаси положението с нова резба и по-голям размер на шпилка.Проблемът е,че шпилката е по-твърда от леглото и.Гайките винаги нови и от месингова сплав.Това от мен.Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: Двигателят пуши

Мнение от ЦецоДоктора » 21 Фев 2017, 21:37

Имах същия проблем, обаче пушеше доооста повече. Оказа се гарнитурата на капака на клапаните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 27.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: напред с вратите
Мечтае да кара: M3

Re: Двигателят пуши

Мнение от Angelov91 » 23 Фев 2017, 20:29

Имах същия проблем :D :D но на м44 главата беше се пукнала точно където лежи гарнитурата на капака на клапаните :lol: :lol:
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook