Проблеми с брава и прозорец [E36 316]

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.02.2017
Пол: Мъж

Проблеми с брава и прозорец [E36 316]

Мнение от DenislavD » 14 Фев 2017, 23:09

Здравейте,
Преди известно време нещо изщрака при отваряне на прозореца и започна да се отваря на една страна(излиза от уплътненията и не може да се затвори напълно).След доста мъки успях да го затворя и не съм го отварял от тогава с цел да чака лято, когато ще ми е нужно да е отворен.Но вчера дадох колата на един приятел и след като ми я върна не можах да си отворя от външната страна и сега всеки път когато искам да покарам трябва да правя нинджа хватки за да заема шофьорското място.След 5-ия път ми писна и реших да махна кората да видя какво се е случило. Вътре намерих това:
Изображение
и нямам идея дали е от бравата или от механизма на прозореца.Друга отчупена част не намерих.

Самата брава не е захваната за нищо от вътрешната страна както (надявам се ) можете да видите в тази снимка :
Изображение

И ето две снимки, които успях да щракна да видите механизма за прозореца:
Изображение

Изображение


Та въпросите ми са: Трябва ли да сменям цялата брава и ако не някаква идея как да го оправя?, Някой имал ли е подобен проблем с механизма на прозореца и как да го оправя трайно?

Благодаря ви !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблеми с брава и прозорец [E36 316]

Мнение от v_p_m » 15 Фев 2017, 8:12

Това парче е от бравата (трябва да си търсиш друга) а за повдигането "механизма" който си снимал му казват "ножица" огледай зоната в която ножицата е хваната за стъклото(предполагам плъзгача е изваден)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.02.2017
Пол: Мъж

Re: Проблеми с брава и прозорец [E36 316]

Мнение от DenislavD » 21 Фев 2017, 0:10

v_p_m написа:Това парче е от бравата (трябва да си търсиш друга) а за повдигането "механизма" който си снимал му казват "ножица" огледай зоната в която ножицата е хваната за стъклото(предполагам плъзгача е изваден)


Благодаря ! От както ми отговори се ровя насам натам и по някаква абсолютна случайност си оправих прозореца :bowdown: .Как? Нямам идея.Много мътни води са ми тея механизми и не ми се е налагало никога да ги човъркам.Нова брава за шофьорска врата обаче не мога да намеря никъде :banghead: . Ако някой попаднал на тази тема продава такава или знае от къде да си закупя, ще съм му адски благодарен ако сподели.Моргите във Варна ги проверявам редовно от повече от седмица и 36ци никакви.MegaParts и други подобни сайтове също нямат за шофьорска врата :banghead:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook