М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от bum_bum » 21 Фев 2017, 16:30

Дейба.. Същото го имам и аз.

Какво ли не правихме и не може да се открие от къде идва.

Почна, откакто сложих УС валовете. Тези валове са зацепвани 3 пъти при трима различни майстори с планките.

После сложих съвсем други валове, които не са оем и пак го има. Те са зацепвани още 3 пъти при двама различни пак със скобите.

Сегашните ми валове дори са с шайба, която ограничава хода на ваноса заради градусите и пак го има...

Всичките ли тия да не са ги зацепвали правилно?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от BMWACSCHNITZER » 22 Фев 2017, 9:47

Колега,тва приятелче вчера е разглобил мотора,после към обяд отивам да видя и до довечера ще ти кажа ако открием проблем със зацепването.Това което мисля аз е че за да се зацепи вала в аванс и да гали клапаните може да стане само ако коляновия вал не е в ГМТ при зацепването а закъснява с малко.При това положение и двата вала са в аванс но за изпускателния това е безопасно докато за смукателния не е.Ако пък набуташ спиралата на ваноса много навътре при зацепване се връща в закъснение и пак е безопасно(питаите ме откъде знам :mhihi: )Надявам се до довечера да имаш отговор на въпроса.Колкото до тази шаиба която спомена аз бих те посъветвал вместо да я слагаш просто да зацепиш вала малко в закъснение щом е агресивен вала(може да провериш кога упира и да си бележиш петата).Така като работи ваноса ще си имаш добрия момент в ниски/средните а във високите тряаа да полудява,но с такива валове е добре да си настроиш коректно кога да изключва ваноса щото сток е 4200 и за афтърмаркет валове не е много добре :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от bum_bum » 22 Фев 2017, 17:56

Мисля, че звука не е от контакт. Или поне не между буталата и клапаните. Сваляли сме главата 3 пъти, а главата 2 пъти е била в базата за шлайф. Все щяха да видят предполагам. А и по буталата няма следи. :dunno:

Шайбата си идва с вала и честно казано малко ми е притеснено да се правят експерименти без нея, че едва ли скоро ще извадя пак толкова пара за клапани. А и вървежа в ниските ми е все тая какъв е. Важно да е потегля там криво-ляво и толкова. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от BMWACSCHNITZER » 22 Фев 2017, 20:42

Изпускателния вал беше малко в закъснение,помислихме че е от него и го презацепихме както трябва да е-смукателния на квадрат изпускателния с часовника 0,64мм натиска на 6ти цил.Запалихме и нъцки... :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от georgi_1986 » 22 Фев 2017, 21:02

montrey написа:
spacepl написа:В кой град си, колега?


От Стара Загора съм

Колега и аз съм от Ст. Загора, ако искаш мога да ти помогна със зацепването, имам инструмент. Пък луфта на ваноса ако не сте го оправили и той се оправя лесно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от bum_bum » 22 Фев 2017, 23:24

BMWACSCHNITZER написа:Изпускателния вал беше малко в закъснение,помислихме че е от него и го презацепихме както трябва да е-смукателния на квадрат изпускателния с часовника 0,64мм натиска на 6ти цил.Запалихме и нъцки... :banghead:


Много странна е цялата тая работа. При мен е зацепван N на брой пъти както споменах и все от хора, които си разбират от работата и все тая..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от maxpower » 23 Фев 2017, 8:20

bum_bum написа:Дейба.. Същото го имам и аз.

Какво ли не правихме и не може да се открие от къде идва.

Почна, откакто сложих УС валовете. Тези валове са зацепвани 3 пъти при трима различни майстори с планките.

После сложих съвсем други валове, които не са оем и пак го има. Те са зацепвани още 3 пъти при двама различни пак със скобите.

Сегашните ми валове дори са с шайба, която ограничава хода на ваноса заради градусите и пак го има...

Всичките ли тия да не са ги зацепвали правилно?

Това е резонанс в смукателя и на други съм го чувал с м50 колектор, и валове, нищо притеснително.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 3.10.2009

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от montrey » 23 Фев 2017, 9:04

georgi_1986 написа:
montrey написа:
spacepl написа:В кой град си, колега?


От Стара Загора съм

Колега и аз съм от Ст. Загора, ако искаш мога да ти помогна със зацепването, имам инструмент. Пък луфта на ваноса ако не сте го оправили и той се оправя лесно.


Вчера го сглобихме, зацепихме и най-накрая тръгна без ударени клапани. Взех си ремонтен комплект от beisan смених и веригите моите бяха доста разтегнати особено горната на ваноса, може и от там да е бил проблема, но важното е е сега е добре и много доволно си ускорява още от 2000 оборота :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от BMWACSCHNITZER » 23 Фев 2017, 10:58

maxpower написа:
bum_bum написа:Дейба.. Същото го имам и аз.

Какво ли не правихме и не може да се открие от къде идва.

Почна, откакто сложих УС валовете. Тези валове са зацепвани 3 пъти при трима различни майстори с планките.

После сложих съвсем други валове, които не са оем и пак го има. Те са зацепвани още 3 пъти при двама различни пак със скобите.

Сегашните ми валове дори са с шайба, която ограничава хода на ваноса заради градусите и пак го има...

Всичките ли тия да не са ги зацепвали правилно?

Това е резонанс в смукателя и на други съм го чувал с м50 колектор, и валове, нищо притеснително.

Може ли да се получава резонанс в такъв голям диапазон обороти(на 3к е най-силен но се чува до 6к) и при нас като дадеш газ понамаля но като пуснеш газта пак почва. :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: М52б28 - удари клапани след смяна соленоида на ваноса

Мнение от bum_bum » 23 Фев 2017, 19:05

При мен се чува само в диапазон от около 600 оборота.

Иначе си звучи като резонанс и аз и на това разчитам, че няма да се строши.

В този си вид двигателя има около 1200км на писта и 4к по шосе.
Изображение

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook