Inpa показва странни стойности

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.01.2009

Inpa показва странни стойности

Мнение от dj_stefo_b » 13 Яну 2017, 12:35

Моля ако някой е имал подобен проблем или има идея от какво може да се записват тези стойности. Двигателя е М44 б19, 99г. Ето снимка на записаната грешка и въпросните нереални стойности.
inpa.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.01.2009

Re: Inpa показва странни стойности

Мнение от dj_stefo_b » 13 Яну 2017, 13:57

Стойността на водата 143.25 C
на захранващото напрежение 25.5 v
Това го записва само като отчете грешка в датчика на коляновия вал. И не съм сигурен с тези показания дали проблема е в самия датчик
или е нещо от инсталацията. Имам проблем и с ламбдата, но при нея си записва нормални стойности - 75C вода и 13-14v , единствено при записа на тази грешка дава тези двойно по-големи стойности .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Inpa показва странни стойности

Мнение от spacepl » 13 Яну 2017, 14:47

На първо четене - тия двата датчика са с обща маса. Провери я. От там ти е записало и грешките за бедна смес. Сутрин успяваш ли да запалиш?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Inpa показва странни стойности

Мнение от zvetiko » 14 Яну 2017, 9:46

dj_stefo_b написа:Стойността на водата 143.25 C
на захранващото напрежение 25.5 v
Това го записва само като отчете грешка в датчика на коляновия вал. И не съм сигурен с тези показания дали проблема е в самия датчик
или е нещо от инсталацията. Имам проблем и с ламбдата, но при нея си записва нормални стойности - 75C вода и 13-14v , единствено при записа на тази грешка дава тези двойно по-големи стойности .


INPA по принцип си е такава, направи диагностиката с нещо друго.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.01.2009

Re: Inpa показва странни стойности

Мнение от dj_stefo_b » 15 Яну 2017, 18:01

Значи сутрин пали с повечко въртене, мерих датчика на коляновия вал дава 580 ома, има напрежение и маса на куплунга (откъм екуто). Тоест по веригата трябва да са наред нещата . Колата прекъсва на около 3000 оборота -все едно прекъсвача е там и тогава записва и грешката. При запис на друга грешка пак записва отчет за вода и напрежение но са в нормалните граници.

Премерих и масата от/към датчика на охладителната течност, той е 2 в 1 и на двата пина които са към маса имам маса . Не показва допълнително съпротивление, а само това което меря като допра сондите на мултицета една към друга. Ако имам проблем в масите би трябвало да се проявява не само при едни обороти нали ? При мен проблема се проява като отчете грешката, а тя се отчита винаги при около 2500-3000 оборота .

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.01.2009

Re: Inpa показва странни стойности

Мнение от dj_stefo_b » 21 Яну 2017, 15:40

Смених датчика на коляновия вали се оправиха нещата . Вече не записва грешки с нереална температура и напрежение. Може би при липса на импулси от датчика компа се "шашка" и записва такива стойности. Както и да е , темата е за ключ и може да се премести в полезни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Inpa показва странни стойности

Мнение от pimpo » 29 Сеп 2017, 9:33

Нека се включа и аз с подобен въпрос.
И на мен инпата ми дава странни стойност за обороти, напрежение, температура и тн. И това го прави на всички грешки които съм виждал.
В може ли някой да каже със сигурност къде е проблема - инпата ли си е така, или имам проблем с мотора?
Предполагам че е инпата. Някой има ли информация за протокола на суровите данни, така че да си ги разчета ръчно сам?
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook