блъснаха ме и ..

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

блъснаха ме и ..

Мнение от mambata_943 » 06 Яну 2017, 19:06

Такаа, снощи както си карам и един сотаджия реши да не спре на стопа и ме отнесе (предполагам са обрали къщата, че не стигна до сигнала ) При удара в дясната гума,хвръкнах в насрещното и се ударих в бордюра и с лявата гума. Щетите са - двата долни носача, една биалетка и една полуоска, това е на око, но искам да сменя целия мост със все всичкото,че да не се чудя дали има още нещо криво и т.н. иначе купето е здраво. Та въпроса ми е, ако не успея да намеря мост със дискове за 20ската ми, щото гледах няколко и са доста ръждиви, дали става да сложа от 316,318, (че има по запазени) които са на барабани и да си сложа моите части и да стане с дискове ?
п.с Ако някой има цял мост по близичко до Казанлък, нека дава оферти на лично :ok:


15909687_10207699734200623_696217606_n.jpg


15909687_10207699734200623_696217606_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 19.08.2011
Кара: Coupe

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от Emilow » 06 Яну 2017, 20:04

Няма как да вземеш мост с барабани и да ги смениш с дискове без да смениш целия носач, а като гледам твоите нестават :shock: Търси си читав мост с дискове!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от Biogame » 07 Яну 2017, 11:55

Това че си гледал ръждиви,не значи че не можеш да се занимаваш малко с него и да го преведеш във приличен вид.
Иначе мост с барабанни спирачки не ти върши работа.
Вчера гледах един цял мост от 20-ска за 80 лева,ако намеря обявата ще ти я пратя.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от 4iko » 07 Яну 2017, 12:07

В RealOEM ги дават еднакви, само стабилизиращата щанга е различна :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от TheDriver » 09 Яну 2017, 11:08

4iko написа:В RealOEM ги дават еднакви, само стабилизиращата щанга е различна :dunno:


Самият мост е еднакъв, но носачът е различен, направен е да се хваща барабан не апарат. Схемите в realoem често са еднакви, но напрактика частите са различни, за това не трябва да им се има 100% вяра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от mambata_943 » 09 Яну 2017, 20:24

Emilow написа:Няма как да вземеш мост с барабани и да ги смениш с дискове без да смениш целия носач, а като гледам твоите нестават :shock: Търси си читав мост с дискове!


уж намерих мост, утре отивам да го гледам :yes:

Biogame написа:Това че си гледал ръждиви,не значи че не можеш да се занимаваш малко с него и да го преведеш във приличен вид.
Иначе мост с барабанни спирачки не ти върши работа.
Вчера гледах един цял мост от 20-ска за 80 лева,ако намеря обявата ще ти я пратя.


работата е, че не ми се занимава, искам да отида да го взема и майстора да го слага, предполагам тези дни колата ще е готова :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от TheDriver » 10 Яну 2017, 9:55

Незнам колко мислиш да я караш тая кола, но силно ти препоръчвам ако сваляш целия мост да му смениш опорните тампони с полиуретанови като минимум.

Излишно е да казвам, че веднъж свален и разглобен ще си спестиш много бъдещи ядове, ако го обслужиш качествено с нови тампони и шарнири.


Доколкото разбирам от коментарите ти мислиш бързо решение и качване на мост от друга кола направо на твоята без други интервенции, което за мен е най-лошото възможно решение.


Разбира се нямам представа какви са ти плановете за колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от mambata_943 » 10 Яну 2017, 19:10

TheDriver написа:Незнам колко мислиш да я караш тая кола, но силно ти препоръчвам ако сваляш целия мост да му смениш опорните тампони с полиуретанови като минимум.

Излишно е да казвам, че веднъж свален и разглобен ще си спестиш много бъдещи ядове, ако го обслужиш качествено с нови тампони и шарнири.


Доколкото разбирам от коментарите ти мислиш бързо решение и качване на мост от друга кола направо на твоята без други интервенции, което за мен е най-лошото възможно решение.


Разбира се нямам представа какви са ти плановете за колата.


Никъде не съм казвал, че само ще го прехвърля и ще си лъзгам на воля, просто бързам да си оправя колата, защото не ми е удобно с на баща ми. На моят си мост, всичко, което беше за смяна го бях сменил преди известно време, същото ще направя и с този, защото знам какви са последствията от износени и некачествени тампони :yes:
Благодаря за съвета все пак :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от mambata_943 » 16 Фев 2017, 20:19

Такаа, фирмата, която ми изплаща щетите беше Лев инс. Парите ми ги изплатиха след около 3 седмици, но аз си им подосаждах доволно :lol: Два пъти ходих до офиса и два пъти им звънях, а по закон имат право да бавят до 3 месеца, без автокаско съм. Взех моста за 120 лв, без диф, а за смяната му + смяна на тампони - 150лв. От моя мост ми останаха здрави части - за черни дни :lol: Задния калник е леко чукнат и задната врата има малка забележка, най-много да ми излезе 100лв. Застрахователите ми преведоха 600лв. Обаче ми снимаха и стари забележки ( преднята броня беше счупена отдолу от пряспа и левия калник беше леко чукнат отдолу, пак от пряспата ) , които, предполагам са ги вкарали и тях в тези пари ии минах метър :ok: Това е общо взето, не мога да се оплача от преведените пари и отношението на фирмата към мен.
Безаварийно на всички :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от spacepl » 17 Фев 2017, 9:04

:shock: ..... това от гражданска ли е, колега?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: блъснаха ме и ..

Мнение от mambata_943 » 19 Фев 2017, 13:58

spacepl написа::shock: ..... това от гражданска ли е, колега?


да, лев инс :lol:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook