Проблем задни габарити !

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 12.02.2014
Пол: Мъж

Проблем задни габарити !

Мнение от Xpucoo » 31 Дек 2016, 15:51

Колеги търсих из форума но не намерих сходна тема... ако има се извинявам ! Та проблема е че габаритите ми не светят, но когато я заключа с дистанционното габарити светват, т.е. работят и платките дават контанкт... прегледах бушоните но не открих кои точно са за задни габарити, гледах че някой колеги казват 33 и 37 но те са здрави ! Не намирам друга логика освен от алармата да е изведен ток до габаритите и да се захранват отделно, но не виждам някакви допълнителни жици или нещо такова ... Нямам никаква идея какво се случва ! Ако някой има идея приемам всякакви идеи ! Колата е е36 318и м43 1996г. Мерси предварително ! :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Проблем задни габарити !

Мнение от Biogame » 31 Дек 2016, 19:12

Като за начало смени бушоните,нищо че ти изглеждат здрави.
Ето схема с бушоните
Е36 Бушони превод.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Проблем задни габарити !

Мнение от Benord » 01 Яну 2017, 0:49

Извадете плафона с ключът за фаровете и извадете и поставете отново буксата на кабелите отзад.Да не са се окислили връзките там.Не се сещам за цвета на кабела за габаритите,но ще го намерите отзад на фаровете.Вижте при свързана букса там,на самата букса дали получава 12V.Ако няма никой,ключът е.Ако има следва проверка на кабелите.Бушоните се проверяват лесно с омметър,а и дали има 12V там с волтметъра.Бързо става.Успех и честита нова година!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 12.02.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем задни габарити !

Мнение от Xpucoo » 12 Яну 2017, 20:29

Бушони,релета,ключа всичко е ок... просто няма ток по кабелчето за габаритите и като временно решение взех + от тези за мъглата и махнах крушките сега просто ми се включват габаритите кога съм пуснал за мъглата абе... мазалото е на макс... Като се по затопли времето ще отида на 1 жичкаджия, всъщност ако можете да ми предложите някой от София от Надежда съм, но няма значение важното е да е в София защото освен задните светлини не светят и предните габарити и от време на време таблото гасне(само осветлението) заедно с всички копчета по таблото,борда,копчетата за стъкла абе всичко гасне и от време на време свети за малко и пак... както казах има сериозен проблем с токовете но сам не се наемам да търся проблема ако има някой добър жичкаджия в София да ми дадете кординати ! Мерси предварително !

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook