инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от jakson » 26 Дек 2016, 13:15

20161226_125929.jpg
Огледалото е от Е36 комби, 96-та. Изчетох всичко писано, където се споменават само 3 проводника: + - и за задната скорост. Огледалото е с 9 кабела. Някой има ли идея кой за какво е и къде се вързва?
20161226_125831.jpg
20161226_125831.jpg
20161226_125950.jpg
20161226_125831.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от Benord » 26 Дек 2016, 16:27

Дано не Ви объркам,че отдавна беше,но трите кабела за самото огледало са:
1. Кафяв с оранжева по дължината на кабела непрекъсната ивица за маса.
2. Виолетов с бяла по дължината на кабела непрекъсната ивица за габаритите,плюс.
3. Син с жълта по дължината непрекъсната ивица за задната скорост,плюс.
Другите са за централното заключване.
Свържете ги като начало директно към клемите на акумулатора за проверка дали не съм Ви заблудил,а и дали самото огледало работи коректно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от jakson » 26 Дек 2016, 17:15

На снимката съм ги сложил в ляво 3-те кабела. Пуснах му 12V и си затъмнява, като му светна. Нямам идея дали е нормално, но бавно се просветлява, след спиране на светлината и дори изключване. Четох че 12v са на контакт, но вие казвате на габарити. Кое е правилното? А защо се свързва към централното?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от dreadx » 26 Дек 2016, 17:44

Няма значение от къде ще вземеш 12V, но +(габарит) има на удобно място в плафона.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от jakson » 26 Дек 2016, 18:40

А кабел за задната скорост от къде мога да хвана?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от Benord » 26 Дек 2016, 19:37

До пръстите на левият крак минават сноп кабели.Хванете му цвета от фаровете за заден ход.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от jakson » 26 Дек 2016, 21:37

Benord написа:До пръстите на левият крак минават сноп кабели.Хванете му цвета от фаровете за заден ход.

:yes: само се чудя другите кабели, дали да ги търся за какво са...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от Benord » 27 Дек 2016, 15:55

За радиовръзка с ключ за колата,имобилайзер при наличие на оригинална аларма и централното заключване.Според мен излишни за Вас.Ако имате добра аларма стават още по -излишни.Можете да ги позлувате по Ваш избор за светодиод ако искате да си инсталирате на огледалото някъде.Може и за захранване на камера например или навигация.Каквото Ви реши фантазията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от jakson » 27 Дек 2016, 17:32

Benord написа:За радиовръзка с ключ за колата,имобилайзер при наличие на оригинална аларма и централното заключване.Според мен излишни за Вас.Ако имате добра аларма стават още по -излишни.Можете да ги позлувате по Ваш избор за светодиод ако искате да си инсталирате на огледалото някъде.Може и за захранване на камера например или навигация.Каквото Ви реши фантазията.

Да наистина са излишни. Дори не проумявам, защо на едно огледало са сложени толкова кабели... Чудих са дали има осветление на позицията 0 - I, защото седи леко като прозрачно, но явно е само боя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от raptorxbg » 28 Дек 2016, 8:45

Моето предложение е да направиш като мен - внимателно отваряш огледалото, че пластмасата лесно се поврежда, изхвърляш платката за алармата заедно с нейните кабели и си оставяш само тази за огледалото. Тъкмо ще проследиш и цветовете на кабелите. Аз моето го вързах за маса която взех от плафона и + който дръпнах от лампата вътре в жабката - тя работи само на контакт по пасажерската колонка нагоре заедно с кабелите за плафона. Индикация за задна скорост не съм му пускал и не ми прави проблеми при връщане назад.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от JOGI » 29 Дек 2016, 22:16

jakson написа:
Benord написа:За радиовръзка с ключ за колата,имобилайзер при наличие на оригинална аларма и централното заключване.Според мен излишни за Вас.Ако имате добра аларма стават още по -излишни.Можете да ги позлувате по Ваш избор за светодиод ако искате да си инсталирате на огледалото някъде.Може и за захранване на камера например или навигация.Каквото Ви реши фантазията.

Да наистина са излишни. Дори не проумявам, защо на едно огледало са сложени толкова кабели... Чудих са дали има осветление на позицията 0 - I, защото седи леко като прозрачно, но явно е само боя.

това е инфрачервеното огледало, а не с радиочестотния модул и там, където седи прозрачно, му е приемника

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от jakson » 06 Яну 2017, 20:54

JOGI написа:
jakson написа:
Benord написа:За радиовръзка с ключ за колата,имобилайзер при наличие на оригинална аларма и централното заключване.Според мен излишни за Вас.Ако имате добра аларма стават още по -излишни.Можете да ги позлувате по Ваш избор за светодиод ако искате да си инсталирате на огледалото някъде.Може и за захранване на камера например или навигация.Каквото Ви реши фантазията.

Да наистина са излишни. Дори не проумявам, защо на едно огледало са сложени толкова кабели... Чудих са дали има осветление на позицията 0 - I, защото седи леко като прозрачно, но явно е само боя.

това е инфрачервеното огледало, а не с радиочестотния модул и там, където седи прозрачно, му е приемника

Има сензор и от двете страни. Аз не съм го сложил още, че много студено стана.... Не ми се занимава сега. Иначе, да снимал съм го и е със сензори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от ///MBlitzz » 06 Яну 2017, 23:36

А как се сваля огледалото от стойката която е залепена за стъклото и въобще може ли?
Моето е с червеното балонче отдолу ,има букса и пробвах да му пусна 12в и с фенер да го тествам дали работи но ефект - нулев и ми се иска да го разглобя и да огледам вътре как е положението. Но е лепено за стъклото и се чудя може ли да се откачи самото огледало от частта която е залепена за стъклото и как? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: инсталиране на електрохроматично огледало с 9 проводника

Мнение от raptorxbg » 07 Яну 2017, 0:14

Завърташ обратно на часовниковата стрелка.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook