Смяна на накладки...

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Смяна на накладки...

Мнение от steeN » 10 Юли 2016, 20:00

Трябва да сменям някакви накладки, че лампата ми свети от 2-3 седмици... нещо съм я занаемарил колата напоследък

От тия видове, кои може да препоръчате (само на 1ва страница, които са)?
Както съм почнал, трудно ли се сменят дискове... до сега не съм сменял.
Трябват ли някакви по специални тъпни, като дълги тръби, чукове и т.н. :mhihi:

http://www.pelicanparts.com/catalog/Sup ... .htm#item0
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Смяна на накладки...

Мнение от Denmark » 10 Юли 2016, 21:01

мисля, че OEM накладките са Pagid. аз лично без да съм голям експерт по марките, бих заложил или на OEM или на Pagid от тези. иначе аз съм със Zimmermann и съм много доволен.

прецени за дисковете преди да започнеш със смяната. аз направих тая тъпня да сложа нови накладки на почти заминали дискове и естествено нямаше голяма промяна. сега ще сменям всичко (плюс накладки пак).

като цяло е лесен DIY ремонт, даже ако не се лъжа точно Pelican Parts имаха инструкции стъпка по стъпка.
за да свалиш дисковете трябва да свалиш скобата, която държи апарата - два 16 мм болта.
за дисковете има един 6 мм болт, който ги държи на главината - добре е да ги смениш (по 1 на диск са).


challenges:
понякога е трудно да развиеш болта на дисковете - за това е добра идея да се сменя, а и са супер евтини.
понякога е трудно да свалиш диска от главината, след като си развил болта, затова може да ти се наложи да си поиграеш с чука. препоръчително е с телена четка да зачистиш главините преди слагането на новите дискове.
за да сложиш новите накладки, трябва да избуташ буталото на спирачния апарат, като преди това трябва да отвориш казанчето за спирачната течност, защото като избуташ буталото на апарата, течноста се връща обратно и може да прелее от казанчето (добре е да сложиш някакви кърпи около казанчето за всеки случай). самото избутване на буталото може да не е много лесно, някои използват c-clamp, и аз си взех и става супер лесно с нея.


добра идея и да намажеш външната страна на накладките и ъгълчетата, които се допират до апарата, за да нямаш проблеми със скърцащи накладки.
също е добре да си поръчш нов датчик за дебелината на на накладката (сменява се много лесно, ще видиш като свалиш накладките как е сегашния ти). датчиците са 2 броя на кола - 1 на предна лява гума и 1 на задна дясна. евтини са и не е задължително да са оригинални.
добре е и да минеш с телената четка двата sliding pins (болтовете дето държат апарата за скобата).


може би ги знаеш тези неща, но може да е полезно на някой друг.
това се сещам за сега, ако има нещо питай, а и виж в youtube. аз от там гледах преди.


п.с. ако ще ги сменяваш и отзад, предполагам знаеш, че трябва да внимаваш като вдигаш задницата :)

п.с.2 някой да ме поправи за размерите на болтовете, защото не си спомням на 100%
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смяна на накладки...

Мнение от bum_bum » 10 Юли 2016, 21:17

У Хамерика няма ли оригинални на по-човешки цени?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Смяна на накладки...

Мнение от steeN » 10 Юли 2016, 23:46

не знам. нямам база за сравнение. може ли да провериш колко е добра цена?
като гледам, на моята кола много части са от Е34/Е32. може и това да има значение.

предни - 34-11-1-162-535
задни - 34-21-1-162-536

Denmark написа:...


мерси за дългото мнение, всичко помага. каква е драмата със вдигането на задницата?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Смяна на накладки...

Мнение от datchko » 11 Юли 2016, 0:36

В turnermotorsport.com има ОЕМ предни накладки за по 50 долара, ама доставката до България е $100 :smoke:
Ако някой има познат, който ще се връща скоро, нека ми пише

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Смяна на накладки...

Мнение от steeN » 11 Юли 2016, 1:41

OEM не са това, което има предвид bum_bum? аз разбрах, bmw original part.

за по-малко трябва да може да се пратят, ама аз съм от другата страна. трябва да намериш някой на източния бряг (за това и предпочитам пеликан).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Смяна на накладки...

Мнение от mafiata_ » 11 Юли 2016, 7:18

Denmark написа:за да сложиш новите накладки, трябва да избуташ буталото на спирачния апарат, като преди това трябва да отвориш казанчето за спирачната течност, защото като избуташ буталото на апарата, течноста се връща обратно и може да прелее от казанчето (добре е да сложиш някакви кърпи около казанчето за всеки случай). самото избутване на буталото може да не е много лесно, някои използват c-clamp, и аз си взех и става супер лесно с нея.


добра идея и да намажеш външната страна на накладките и ъгълчетата, които се допират до апарата, за да нямаш проблеми със скърцащи накладки.
също е добре да си поръчш нов датчик за дебелината на на накладката (сменява се много лесно, ще видиш като свалиш накладките как е сегашния ти). датчиците са 2 броя на кола - 1 на предна лява гума и 1 на задна дясна. евтини са и не е задължително да са оригинални.
добре е и да минеш с телената четка двата sliding pins (болтовете дето държат апарата за скобата).


може би ги знаеш тези неща, но може да е полезно на някой друг.
това се сещам за сега, ако има нещо питай, а и виж в youtube. аз от там гледах преди.


п.с. ако ще ги сменяваш и отзад, предполагам знаеш, че трябва да внимаваш като вдигаш задницата :)

п.с.2 някой да ме поправи за размерите на болтовете, защото не си спомням на 100%



Малко да поправя колегата
не е нужно да отваряш казанчето за спирачна течнос то за това си има минимум и максимум и няма да прелее :mhihi:, с прибирането на буталцата на спирачните апарати малко ще се измъчиш както и със свалянето на самите дискове особено предните (след свалянето на апаратите и шестограмчето на 90% ще трябва да играе чука силно и здраво). Другото което е датчика за измерване на дебелината на наклатката си върви с нея комплект и няма как да го махнеш.
;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Смяна на накладки...

Мнение от zvetiko » 11 Юли 2016, 7:30

steeN написа:Трябва да сменям някакви накладки, че лампата ми свети от 2-3 седмици... нещо съм я занаемарил колата напоследък

От тия видове, кои може да препоръчате (само на 1ва страница, които са)?
Както съм почнал, трудно ли се сменят дискове... до сега не съм сменял.
Трябват ли някакви по специални тъпни, като дълги тръби, чукове и т.н. :mhihi:

http://www.pelicanparts.com/catalog/Sup ... .htm#item0


Колега, избираш тези накладки, които са най-меки- ако имаш възможност да ги докоснеш на живо, ще разбереш за какво става въпрос. Аз съм фен на

Изображение

Колегата ти е описал как се извършва смяната, само, че точките за мазане със специализирана грес са 17, като преди това се почистват добре. Ако сменяш и задните дискове, може би трябва да имаш готовност да смениш и накладките за ръчната спирачка или ако ги оставиш- да ги почистиш добре и регулираш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Смяна на накладки...

Мнение от Denmark » 11 Юли 2016, 8:44

разликата в цените на ОЕМ частите от държава до държава май не е голяма. поне като сравнявам Дания - България. между другото ми се струва, че в Дания са малко по евтини.

не е драма със задницата, просто да сложиш нещо около предните гуми за да не мърда колата като вдигнеш задницата. :)

mafiata_ написа:Малко да поправя колегата
не е нужно да отваряш казанчето за спирачна течнос то за това си има минимум и максимум и няма да прелее :mhihi:, с прибирането на буталцата на спирачните апарати малко ще се измъчиш както и със свалянето на самите дискове особено предните (след свалянето на апаратите и шестограмчето на 90% ще трябва да играе чука силно и здраво). Другото което е датчика за измерване на дебелината на наклатката си върви с нея комплект и няма как да го махнеш.
;)


за казанчето ще знам за другия път :yes: аз гледах, че в youtube един така го направи и реших и аз така за всеки случай :mhihi:
за буталцата, с това става доста лесно:

Изображение

някой да каже за размерите на болтовете, че аз единия го нямах в комплекта с инструменти.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Смяна на накладки...

Мнение от Kroki » 11 Юли 2016, 10:15

Аз съм на изток ако има значение и септември/октомври ще прашам куфар към БГ.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смяна на накладки...

Мнение от bum_bum » 11 Юли 2016, 16:45

steeN написа:OEM не са това, което има предвид bum_bum? аз разбрах, bmw original part.

за по-малко трябва да може да се пратят, ама аз съм от другата страна. трябва да намериш някой на източния бряг (за това и предпочитам пеликан).


БМВ оригиналдъ имам в предвид. Разни изостанали бройки в Ибей и други такива на по-човешка цена. То иначе ако си само за накладки цените не са чак кой знае колко непоносими сравнено с други по-читави марки. (Ако не са ги надули и тях напоследък, откакто е36-цата стана класически автомобил :mhihi: )

Мойте не знам дали щото бяха ревизирани преди известно време, но всичко си се сваля/качва без чукове и кирки. Буталото се прибира съвсем лесно на ръка. Бях се подготвил с клипове от тубата и тежка техника за това прибиране ама нямаше яд. Не съм мазал с нищо никъде и не скърца грам. Не забравай и напасването, че е много важно. Чети и го прави точно както трябва, щото от това много зависи как ще спира и колко ще изкарат.

Карал съм с Ате, ЕБЦ жълто, червено и зелено, Брембо, Паджид и Феродо.. ако намериш из Ибеята изгодна оферта за оригинални изобщо не се замисляй. Онова са пълни говна, квото и да ти ги хвалят. Или свири или не спира или криви дискове или нещо друго в комбинация с предните. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Смяна на накладки...

Мнение от steeN » 11 Юли 2016, 17:01

Ясно. Изобщо нямам база за сравнение и за това питам. Иначе е ясно, че ще си запаля ЕТК-то или квото там беше, ама се намирам на приказка. Сега видях, че са задни и че дисковете са почти нови... хаха, което показва колко я поглеждам тая кола напоследък.

И аз за Ате се замислях принципно. Като измисля нещо ще пиша пусна още спам.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смяна на накладки...

Мнение от bum_bum » 11 Юли 2016, 17:45

Denmark написа:мисля, че OEM накладките са Pagid.


Jurid са оригиналните.

steeN написа:И аз за Ате се замислях принципно. Като измисля нещо ще пиша пусна още спам.


Тва маркетинга кво нещо е майна :mhihi: Сложи там некви надписи "керамик", "пауърдиск", "басимакята", "бимунакладката" и гледай какво става. Фийда ми във фейса пълен с хора, дето си ги снимат и се кефят, па то едно гомно. Jurid или Pagid са много по-марки.

То си ги има цените на оем- а и в линка ти. В предвид, че господ ходи по земята при вас и доларете ги нямате за нищо изобщо не бих се замислил и взимам оригиналдъта за 170 долара комплекта. :mhihi: Или Pagid за 100.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Смяна на накладки...

Мнение от steeN » 11 Юли 2016, 19:28

Бъркаш ме с някой друг май... На казанчето на течността на спирачките пише Ате, единствено заради тва. Цените ги има, но ти пита дали може да се намери оригинални на по-добри цени... аз имах предвид, че изобщо не знам дали тия цени на оригиналните са добри или не там.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Смяна на накладки...

Мнение от host » 11 Юли 2016, 19:58

нз кво толкоз се мислят тия накладки за нормален стрийт автомобил ... вземаш си нормална марка и си караш - аз си карам вече 2ри път с Ате нормално ... нито спортно, нито нищо ... цапат много, спират нормално ... няма смисъл от филми.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook