318i вдига градуси

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.06.2016

318i вдига градуси

Мнение от milenaki87 » 01 Юли 2016, 0:41

От скоро я имам и от скоро започнах да се сблъсквам с доста некадърни майстори,първоначално имаше теч от радиатора ,смених го с нов майстора незнам защо ми е махнал термостата да съм бил карал така до есента ,нямало проблем от тогава почна да надува пука маркучи ,отидох на друг майстор той ми каза ,че е за гарнитура ,познати ми казват ,че е защото не е обезвъздушена хубаво ,други заради термостата или водна помпа :| моля помагайте ,ако се е сблъсквал някой :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 19.08.2011
Кара: Coupe

Re: 318i вдига градуси

Мнение от Emilow » 01 Юли 2016, 11:12

От това, че няма термостат едва ли ще ти надува и пука маркучите...от обезвъздушаването също невярвам да надува и пука маркучите, но виж от водната помпа ако не върти както трябва водата може да се случи, провери я като отвориш капачката и подай газ дали излиза вода през дупката ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: 318i вдига градуси

Мнение от k.milanov » 01 Юли 2016, 13:01

От липсата на термостат шанса е най малък да прегрява и надува, защото като го няма водата просто се върти постоянно през големия кръг и сега лятото окей, но зимата ще загрява по един час :mrgreen:
Да надува от некадърно обезвъздушаване има малък шанс ако има въздушна възглавница някъде в системата и ако капачката ти е кофти и като загрее не пуска въздуха да излезе през нея.

Пробвай на първо време с друга капачка, защото е най евтиния вариант.
Също така като позагрее пусни парното на макс и отвори пробката , внимателно да нея скъсаш, че е един кирлив пластмасов болт, и виж дали ще съска много докато изкара вода.
Водната помпа ти казаха как да я провериш като нямаш термостат е достатъчно да отвориш капачката и да подадеш газ една нормално работеща помпа на 2-3000оборота вече ще хвърля стабилно вода от там.

Относно съмненията за гарнитура - виж си антифриза дали намалява много и също така капачката отвътре ако имаш някаква гняс - като майонеза било не съм виждал И НЕ ИСКАМ :mhihi: !
Също така си виж и маслото трябва да е нормално като цвят и плътност а не светло кафяво като боза - картинка в нета виж, отново не знам как изглежда И НЕ ИСКАМ :mhihi: !
И трето при работещ мотор без да даваш газ че ще те изгори отвори и виж дали духа от радиатора. Това са ти най общо казано симптоми за гарнитура.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 19.08.2011
Кара: Coupe

Re: 318i вдига градуси

Мнение от Emilow » 01 Юли 2016, 13:31

При гарнитура или глава спукана има и вариант при който антифриза влиза в цилиндъра и го изгаря (От опит го казвам и на никой не го пожелавам) ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: 318i вдига градуси

Мнение от sobiss » 01 Юли 2016, 17:27

Първо и задължително, нова оригинална капачка на радиатора.
Ако пак надува вече може да се съмняваш в гарнитурата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е36 1.6i м43б16

Re: 318i вдига градуси

Мнение от aliays » 04 Юли 2016, 19:45

Колега, защо не кажеш от къде си, може някой колега да ти услужи с капачка за малко, колкото за проба. Пък и може да те насочим към кадърен сервиз...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.06.2016

Re: 318i вдига градуси

Мнение от milenaki87 » 05 Юли 2016, 17:58

Взех нова капачка днес и силно се надявах да оправи проблема ,защото старата беше доста износена горката .Сложих я долях течност обезвъздуших я доколкото имам понятие запалих и след първите два километра пак почна да загрява отбих при най-блиския "майстор",който почна да ми обяснява глупости,че маркучите били високо не стигало вода до тях и се получава възглавница и също така нямало достатъчно вода .Досипа вода духа с някакъв маркуч уш е много наясно вика готово направи едно кръгче и кажи как е ,наистина беше посредата.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.06.2016

Re: 318i вдига градуси

Мнение от milenaki87 » 05 Юли 2016, 18:23

Връщам се при него викам дай да почерпим нещо той вика 20 лв :D за малко водица от чешмата 6 лв литъра палиш и газ немаш ядове и така и стана първите 15 км градско после отново стария проблем стигна почти до червеното маркучите бяха супер твърди за водната помпа проверих изкарва вода при над 3000 об и остава май само гарнитура дайте някой читав майстор в София ,че попадам само на идиоти последния месец съм дал около 500лв за тая кола и проблемите продължават да ме спохождат :cry: :( :evil:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: 318i вдига градуси

Мнение от dreadx » 05 Юли 2016, 19:41

Абе какво ще стане, ако се продупчи една малка дупчица на старата капачка - с цел да се кара така, до когато има възможност да се предприемат по-сериозни мерки за отстраняване на проблема?

- в смисъл много ли ще е загубата от изпарена вода, има ли опасност да прегрее и т.н.?

Един човек разправяше, че му надувало и точно така бил направил, ама на друга кола (мисля, че Ford) - и не съм сигурен дали е била за над 100оС или малко отдолу.

Също и дали може да се кара така система, която не е предвидена да се самообезвъздушава.

milenaki87 написа:майстора незнам защо ми е махнал термостата да съм бил карал така до есента

- кой знае какво е правил, какво е прецакал, какво се е опитал да постигне след това с махането на термостата - сигурно е видял, че след компетентната му намеса е започнала да прегрява и се е опитал да реши въпроса по италянски.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София/Силистра
Пол: Мъж
Кара: e36 318ti
Мечтае да кара: всичко
Детайли за колата: М42б18 '94

Re: 318i вдига градуси

Мнение от s_kolev » 05 Юли 2016, 21:44

Сложи си термостат, той не само отваря големия кръг, но и затваря малкия кръг.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: 318i вдига градуси

Мнение от ///Mechov » 06 Юли 2016, 7:14

s_kolev написа:Сложи си термостат, той не само отваря големия кръг, но и затваря малкия кръг.
Я обясни как затваря малкия кръг , че нещо немога да си го представя [FACE WITH TEARS OF JOY]

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: 318i вдига градуси

Мнение от ceco_kd » 06 Юли 2016, 11:44

s_kolev написа:Сложи си термостат, той не само отваря големия кръг, но и затваря малкия кръг.

Колега жалко, че си изхвърлих преди 2 месеца стария термостат. Щях да ти го пратя и съм сигурен, че щеше сам да си опровергаеш горенаписаното. И помисли малко какво би станало зимата с парното, ако след като ти загрее колата се затвори малкия кръг и се върти само големия. Парното на автомобила към кой кръг е?
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: 318i вдига градуси

Мнение от M10 » 07 Юли 2016, 0:54

dreadx написа:Абе какво ще стане, ако се продупчи една малка дупчица на старата капачка - с цел да се кара така, до когато има възможност да се предприемат по-сериозни мерки за отстраняване на проблема?

- в смисъл много ли ще е загубата от изпарена вода, има ли опасност да прегрее и т.н.?

Ще заври и ще изхвърли водата, след което ще прегрее :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: 318i вдига градуси

Мнение от dreadx » 07 Юли 2016, 19:21

А при него като няма термостат, пак ли има опасност да заври..?
(все повече си мисля, че има някакъв друг проблем, а не точно с охлаждането)

update + гуд нюз:
Покрай тази тема от няколко дена си мисля какви келеши трябва да са конструкторите на BMW, че да направят двигателя да работи на 105 оС - това да не е парна машина, или пък климатична система, работеща на изпарение + втечняване..?!

Обаче ми беше неудобно да попитам, понеже бях сигурен, че ми убягва някоя дребна подробност и да не ми се смеете. Този въпрос не ме оставяше на мира, та ето сега се сетих да потърся някои данни и стигнах до извода, че температурата е избрана във връзка с точката на кипене на антифриза при смес 50/50.
Изображение
http://hellafunctional.com/?p=629 Много интересна статия с важни подробности за охладителната течност, които може би масово не се знаят.
(иначе нямаше да има толкова много хора, които да си мислят, че се разрежда с вода единствено за да излезе по-евтино - ама те понеже са пичове и си уважават колата, й сипват само чист антифриз.. ;)

Това, което и аз не знаех (освен за точката на кипене), е че и точката на замръзване на чист етиленгликол била доста по-нагоре от тази при подходящата смес с вода.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: 318i вдига градуси

Мнение от RORO » 10 Юли 2016, 21:06

Колега просто е ако няма парно на 100 процента надува , дали е гарнитура или глава или блок ... ще се търси !Ама такива без термостати , капачки ,запушени радиатори , термостати ... бля бля .

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook