Проблем с ABS

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.01.2013

Проблем с ABS

Мнение от boskobg » 29 Юни 2016, 9:54

Здравейте колеги,
от няколко месеца имам много досаден проблем с ABS-а и немога да намеря от къде идва. Колата е 318tds комби, колата има само ABS и НЯМА ASC. Когато се дивжи колата и натисна спирачката, точно преди да е напълно спряла, при леко натиснат педал, ABS-a се включва, педала става твърд и вибрира и се чува характерния звук. С по-висока скорост като спирам не го прави. Става само като спирам с много малка скорост точно преди колата да спре напълно. Лампата на ABS-a НЕ СВЕТИ по принцип, но от време на време се включва когато тя си реши, и пак загасва, отново когато тя си реши. Колата спира нормално и ABS-a работи, като светне лампата- не работи. И в двата случая колата спира нормално, всички колела спират еднакво. Единия преден датчик беше увит с изолирбанд от предишния собственик, смених го, после смених още два датчика, общо 3 от 4те са нови, смених модула и въпреки това проблема остава. При диагностика дава грешка в преден ляв и заден десен. Имам съмнение, че самите датчици не са добри. Възможно ли е според вас? Моля споделете дали сте имали такъв проблем и ако някой има представа от какво може да става това?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Проблем с ABS

Мнение от ~Мишо~ » 29 Юни 2016, 10:35

Имал съм такъв проблем, почисти гребените от които четат датчиците.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Проблем с ABS

Мнение от boskobg » 29 Юни 2016, 19:19

Благодаря колега, в интерес на истината трябва да отбележа, че по колата не работя аз.. Ще пробвам и това. Благодаря ти за отговора.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 8.09.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring 03'
Мечтае да кара: Е36 ///М3 EVO

Re: Проблем с ABS

Мнение от Xristow » 30 Юни 2016, 1:07

Здравейте и аз имам същия проблем, бихте ли ми казали къде седят тези "гребени" ?
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизайн, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на BMW... !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 19.08.2011
Кара: Coupe

Re: Проблем с ABS

Мнение от Emilow » 01 Юли 2016, 11:15

Xristow написа:Здравейте и аз имам същия проблем, бихте ли ми казали къде седят тези "гребени" ?

На главината под ламарината (прашник) :)

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Проблем с ABS

Мнение от Mini » 02 Юли 2016, 20:05

Xristow написа:Здравейте и аз имам същия проблем, бихте ли ми казали къде седят тези "гребени" ?


https://www.google.ca/search?q=bmw+abs+ ... b+&imgrc=_

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Проблем с ABS

Мнение от boskobg » 29 Сеп 2016, 19:03

Да изтупам темата от прахта. Проблема не се оправи с почистване. :banghead: Всички гребени са идеално чисти и без дефекти по тях. Датчиците също са изчистени и са нови - 3 китайски и един Vemo (най-вероятно пак Китай) Датчика на Vemo, не пасва директно на дупката в шенкела, не се преебавайте да си купите. След диагностика показва грешки в датчиците. Започвам да си мисля, че тези датчици са голям боклук. Намерих си 2 предни оригинални в добро състояние, но както знаете задните много трудно се вадят цели, без да се счупят. Ако някой има два оригинални задни датчика за Е36, моля да ми пише едно лично. Ако някой има идея от какво друго може да е този проблем, да пише в темата. Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: Проблем с ABS

Мнение от raptorxbg » 29 Сеп 2016, 22:37

Първото ти мнение все едно аз съм го писал - 1 към 1. При мен се случи същото - оригиналния датчик замина и купих заместител на Delphi и се започна мъката със включването при ниска скорост или зимата изобщо не искаше да работи и лампата светеше когато си поискаше. Диагностиката показва грешка в датчика и подозирам, че по-скоро проблема е в буксата и за това като застудее понякога изчезва напълно. Тази пролет сменявах в сервиз предни дискове и като си взех колата в продължение на 3 месеца АБС-а работеше без никакви проблеми и преди няколко седмици пак започна да се бъзика. Предполагам, че по време на ремонта са разместили кабела или буксата.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Проблем с ABS

Мнение от boskobg » 30 Сеп 2016, 9:54

Когато си реши го прави. Може 2 - 3 седмици да не го направи нито веднъж, а после 2 - 3 дена да го прави много често. Много досаден и изнервящ проблем е това. Буксите ги почистих също и ги пръсках със спрей за почистване на контакти. Поне на пръв поглед нямам никъде забележка по кабелите. Следващата стъпка е да прозвъня кабелите. Първо мисля да пробвам с оригинални датчици за който знам, че са работили без грешка на друга кола.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Проблем с ABS

Мнение от boskobg » 04 Окт 2016, 21:24

Хора моля ви помагайте, отчайвам се вече. Страшна мизерия е това, днеска цял ден ми го прави, вибрационна болест на десния крак ще получа. Побърква ме. Вече го прави и без да натискам спирачката понякога. Какво може да кара помпата ей така да се включва? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем с ABS

Мнение от ildivvy » 11 Окт 2016, 13:01

Принципно,колкото повече се влошава,толкова по-лесно трябва да се открива! Не мога да предложа съвет или решение,но мога да предложа да изключиш някой от датчиците,за да спре АБС-а да работи на цяло,за да не ти прави тези проблеми в движение! Колата ще спира отлично и без АБС-а (разбира се с него е по-добре в определени ситуации)! Имало е повредени модули за АБС,имало е и повредени помпи! Дано го откриеш лесно и скоро!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.10.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: samolet

Re: Проблем с ABS

Мнение от georgizzz » 18 Яну 2017, 18:09

Имах подобен проблем при натискането на педала - преди да спре или на ниска скорост. И без натискане, също се задействаше помпата на абс когато си иска.
Четох - датчик за силата на натискане на педала в абс се намирал.
Четох - датчици на абс на колелата и т.н, и т.н....
Четох - което и направих, не че беше стара, но помогна при мен !
Смених спирачната течност изцяло - казваха, с висок клас, пак е Дот4 - АТЕ SL.6 или Мотул 600 или 660 беше.
Сложих АТЕ SL.6 (дават я клас 6 за абс и есп).

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Проблем с ABS

Мнение от boskobg » 25 Мар 2017, 20:54

georgizzz написа:Имах подобен проблем при натискането на педала - преди да спре или на ниска скорост. И без натискане, също се задействаше помпата на абс когато си иска.
Четох - датчик за силата на натискане на педала в абс се намирал.
Четох - датчици на абс на колелата и т.н, и т.н....
Четох - което и направих, не че беше стара, но помогна при мен !
Смених спирачната течност изцяло - казваха, с висок клас, пак е Дот4 - АТЕ SL.6 или Мотул 600 или 660 беше.
Сложих АТЕ SL.6 (дават я клас 6 за абс и есп).

Не ми стана много ясно какво си написал. Оправил ли си проблема? и как?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 13.01.2012
Местоположение: На всякъде
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i e36 coupe M50B20
Мечтае да кара: M6

Re: Проблем с ABS

Мнение от another90sm » 27 Мар 2017, 12:55

Здравей,

Ще ти кажа моя опит с АБС-а. Понеже не си писал коя година е колата, а не всички 36-ци го имат. Става въпрос за "brake travel sensor". Ако имаш такъв много е вероятно проблема да ти идва от него. Симптопмите започват като лампата на АБС-а светва, когато си поиска и съответно системата не работи. С времето нещата се влошават. Нов този сензор е скъп, втора употреба си имаш, което означава, че най-добрия начин е да си го оправиш. Самия сензор представлява един потенциометър , като спрямо това колко си натиснал педала на спирачката подава различно напрежение към компютъра. Основния проблем му е студена спойка предимно до буксата. Кофтито е малко самото му сваляне и че е капсулован. Трябва да го разрежеш и след това да го залепиш много добре за да не изпуска вакум от него. Имаше и DIY в някой чужд форум , но сега не мога да го намеря. Самия той се намира на серво усилвателя, малко под казанчето за спирачната течност.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Проблем с ABS

Мнение от boskobg » 27 Мар 2017, 13:53

Благодаря за отговора колега. Периодично ме ядосва този ABS и точно вчера четох за този датчик. Не остана от какво да е :dunno: . Ще пробвам и това.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook