Fog Mog M44B19

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Nukem » 23 Окт 2017, 14:08

Днес свалих кората и изолацията и филтърната кутия да разгледам как стоят нещата преди да започна и аз да правя мод-а. И установих че тръбата си е скъсана заедно с изолацията още в началото, не знам това дали влияе, евентуално да дърпа малко топъл въздух, за съжаление изолацията не я продават като отделна част, че моята не е в цветущо състояние и филтърната кутия и е счупена едната скоба за закопчаване на капака и от там сигурно влиза малко въздух топъл.

Изображение
Изображение

По в началото на темата един колега беще писал как е монтирал въздуховод от м40/42/43, но не виждам как ще стане при мен защото минават някакви тръби от там:

Изображение

Чудя се този въздуховода от м43 ако е по-малък и е само за едната дупка, но пък тогава не знам как ще се закрепи, че оригиналния има един зъб който хваща гредичката между двете дупки. Чакам си КН конуса и докато дойде трябва да го измисля как да стане, много искам да вкарам допълнително въздух и отпред.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от k.milanov » 23 Окт 2017, 15:21

И при мен ги има тези тръби, а така хубаво щеше да пасне м42ков шнорхел :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от stormrider » 23 Окт 2017, 15:38

Ами Миланов,смени долнището,махни тръбния път и си готов! Имаш свеж въздух,без да се удължава трасето
С много любов към децата!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 11.10.2013
Местоположение: Sofia De Janeiro
Пол: Мъж
Кара: e36 Coupe M44B19
Мечтае да кара: S50B32

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Lacos7е » 24 Окт 2017, 1:07

При мен ги няма тези тръби или поне не минават от там и "fit"-нах малко по custom шнорхел, който дърпа въздух директно зад левият фар. Премахнах целият въздуховод, който дърпа въздух отзад десният фар и затворих отворът излизащ зад радиаторът. Сега колата дърпа въздух само отзад левият фар, но съм доволен от ефекта. На INPA-та показва значително по-ниски температури за air intake temperature след това подобрение и като цяло съм доволен от резултатът. :) :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Nukem » 24 Окт 2017, 8:21

аз поръчах щнорхел от м43, обаче се чудя как ще се закачи като няма посредата това зъбче за закачане. чудя се ако взема от м44 и го сложа наобратно, въобще не погледнах вчера дали е симетричен.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Deyan Velev » 24 Окт 2017, 18:33

И аз ще пробвам да го фитна по някакъв начин около тези тръби... ще трябва напасване и въображение със сигурност :lol: . При мен целия въздуховод до десният фар заедно с изолацията е в супер състояние и ще го оставя !

ПС .... видях в ибей рам еър пластини (Air scoop ) както при е60, не изглеждат трудни за изработка и вероятно ще има ефект . Това ще е следващата стъпка :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Nukem » 31 Окт 2017, 18:17

Реших да ги местя тръбите за охлаждането на хидравликата и си купих тези:

Изображение

Обаче тва де ми пратиха, малко не прилича на това от схемата, та първия ми въпрос е наших ли си го и ако не, къде се закрепва :D

Изображение

След това да питам въздуховода от м42 как се закрепя за мястото там за бъбреците, защото от другата страна за м44 има едно зъбче посредата а този няма:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от ildivvy » 31 Окт 2017, 19:44

Тази фуния завършва с гумирана част! Тази част влиза в отвор с елипсовидна форма на маската,който се намира в дясно зад "бъбрека",гледано отпред! Държи се на самата гума,която му пречи да излезе лесно назад! Предвид,че с годините се е поизкривила,ще влезе малко по-трудно и може да не ти хареса как стои,но ще я понаместиш малко по-търпеливо! Тръбите за хидравликата не приличат на тези от снимката! Моите са като тези на снимката и стоят "около" рейката (закрепени са за нея)! Тези би трябвало пак така да стоят,но ми се виждат и малко по-къси... Сякаш имат само едната "витка"!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Nukem » 31 Окт 2017, 19:55

да само една имат, явно съм се прецакал, дай ми вина на твоята кола ако може.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от ildivvy » 31 Окт 2017, 20:48

Предполагам,че малко те заблуждавам! Елипсовидните отвори,не са точно на маската (не съм я виждал свалена),а по-скоро на ламаринената конструкция зад нея! Тази,която държи радиатора и фаровете... Като се погледне през ребрата на десния "бъбрек",от дясната страна,има нещо като ниша (правоъгълна),в дъното на която се виждат тези отвори! На по-горните снимки,където минават тръбите се вижда! Всъщност,след като се събере цялата филтърна кутия,този шнорхел отива точно в отвора,в който трябва да влезе гумената част! Пролетта сменях О-пръстените и гарнитурата на тялото на масления филтър и разглобявах целия този "ъгъл" на колата!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Nukem » 04 Ное 2017, 16:38

вече се сдобих с почти всичко за мод-а, само охлаждане на хидравликата да намеря и почвам. Днес пристигна ето тази тръба, уж термоустоичива да видим дали ще стане добре с нея:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от k.milanov » 05 Ное 2017, 12:46

Deyan Velev написа: (Air scoop )


И аз мисля на пролет да взема един лист алуминий и да си сгъна няколко такива, че цената им е малко скандална според мен $35 :kuku:

Ама догодина, че си дойде сезона на натуралния cold air intake :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Nukem » 10 Мар 2018, 18:31

Колеги кажете как да го монтирам това животно при М44, уж ми казаха че ставало за М44, ама май май....

Изображение

Ей това пречи според мен:

Изображение

Според мен може и тази пластмаса да се пойзреже някак си:

Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от ЦецоДоктора » 11 Мар 2018, 0:15

Да кажете дали има ефект от това чудо, че се чудя и аз дали да се занимавам да си сгъвам. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Fog Mog M44B19

Мнение от Deyan Velev » 08 Юли 2018, 16:22

Привет тунери :D Реших и аз да експериментирам ... като ми дойде една идея , та ... взех кора над радиатора от шестак ( идеята е да се използва рам ефекта за охлаждане на алтернатора при шестаците, но тръбата да се вкара във въздушната кутия ) след измерване установих , че диаметъра е също 70мм , трябва около 30 см тръба ( аз използвах алуминиева за отдушник 70мм) и някаква изолация за тръбата . Получи се следното:
DSC_14341.jpg


Тръбата е изолирана след това с гумена термо лента .
Не бях привърженик на такива скраперски изпълнения , но след това така или иначе ще плясна това
s-l500 (3).jpg
и няма да има нищо общо , реших да действам . В момента мисля как да поизрежа корите така , че да се покрие , поне по-голямата част от тръбата .
И най-важното , резултатът : усещането е че все едно от 17-те минах отново на 15-ки . Определено съм доволен :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook