Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

Мнение от denises26 » 25 Фев 2016, 16:35

Здравейте, колеги. Отдавна ме дразни олюпения капак на клапаните на м50то ми. Бях решил да го сменям с такъв от м52 (пластмасов) и по предварителни проучвания уж трябваше да стане. Набавих капак от м52 + гарнитура за него. Свалих моя капак и забелязах, че в самата гарнитура има разлика. Казах си, че няма проблем тъй като имам гарнитура за м52то. Сложих капака и се натъкнах на проблем. Самия капак в частта където стягат болтовете е по-тънък и не може прилепне въпреки, че са стегнати болтовете. Свалих го и си сложих стария, но сега ме човърка. Ако подложа още една шайба на болта, то тогава дебелината ще се изравни и ще успее да стегне. Дали обаче е удачно? Някой друг ако е правил тази интервенция бих се радвал на съвети, защото съм решил по някакъв начин да го сложа този капак там. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

Мнение от ивчо » 25 Фев 2016, 17:33

Е подложи шайба де, ко те тормози !?
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 20.08.2010
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i Vanos
Мечтае да кара: M6 G-POWER

Re: Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

Мнение от Martoo0oo0o » 28 Фев 2016, 8:37

А помисли ли за бобините как ще наредиш? Понеже м50 и м52 имат разлика ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Re: Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

Мнение от ///MBlitzz » 28 Фев 2016, 10:08

На по два болта :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

Мнение от Haddess » 28 Фев 2016, 10:22

denises26 написа:Здравейте, колеги. Отдавна ме дразни олюпения капак на клапаните на м50то ми. Бях решил да го сменям с такъв от м52 (пластмасов) и по предварителни проучвания уж трябваше да стане. Набавих капак от м52 + гарнитура за него. Свалих моя капак и забелязах, че в самата гарнитура има разлика. Казах си, че няма проблем тъй като имам гарнитура за м52то. Сложих капака и се натъкнах на проблем. Самия капак в частта където стягат болтовете е по-тънък и не може прилепне въпреки, че са стегнати болтовете. Свалих го и си сложих стария, но сега ме човърка. Ако подложа още една шайба на болта, то тогава дебелината ще се изравни и ще успее да стегне. Дали обаче е удачно? Някой друг ако е правил тази интервенция бих се радвал на съвети, защото съм решил по някакъв начин да го сложа този капак там. :mhihi:


Вземи си един терминатор на оргахим, намажи хубаво капака на м50-то докато не свали всичката боя. (Работи задължително с ръкавици)
Измий го хубаво с вода,малко водна шкурка примерно P2000 кореселин да го обезмаслиш, и го напръскай с термо боя на спрей има за печки например черен мат, става като нов!
Ще ти излезне макс 20 лв... :dunno:

ПРОСТО,БЪРЗО,ЛЕСНО И ЕФЕКТИВНО! :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Re: Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

Мнение от ДаниД » 18 Яну 2017, 13:31

Да повдигна малко темата, имам проблем с тоя тъп капак, мотора ми е м52 с единичен ванус, капака -пластмасов, иска ми се да сложа метален, и ме интересува обратния вариянт, някой слагал ли е метален от м50 на м52 ? Понеже знам че има метални и за м52, но е по-труден за намиране :/
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

Мнение от spacepl » 13 Апр 2017, 12:08

И аз съм с пластмасов капак и искам да сложа железния. На пръв поглед гарнитуарата е съвсем различна, но не мога да открия партидният номер на гарнитура за железен капак. Като намеря гарнитурата, ще стигна и до болтовете, да видя там каква е драмата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: Капак на клапаните от м52, монтиране на м50?

Мнение от eXed0 » 03 Юли 2018, 22:12

denises26 написа:Здравейте, колеги. Отдавна ме дразни олюпения капак на клапаните на м50то ми. Бях решил да го сменям с такъв от м52 (пластмасов) и по предварителни проучвания уж трябваше да стане. Набавих капак от м52 + гарнитура за него. Свалих моя капак и забелязах, че в самата гарнитура има разлика. Казах си, че няма проблем тъй като имам гарнитура за м52то. Сложих капака и се натъкнах на проблем. Самия капак в частта където стягат болтовете е по-тънък и не може прилепне въпреки, че са стегнати болтовете. Свалих го и си сложих стария, но сега ме човърка. Ако подложа още една шайба на болта, то тогава дебелината ще се изравни и ще успее да стегне. Дали обаче е удачно? Някой друг ако е правил тази интервенция бих се радвал на съвети, защото съм решил по някакъв начин да го сложа този капак там. :mhihi:


Ако все още случайно ти седи капака на клапаните от М52, да знаеш, че спешно ми трябва такъв :mrgreen: :ok:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook