Мнение за обява. Помощ при покупка.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от denises26 » 30 Окт 2015, 18:41

Прощавайте за невежеството, кое по-точно прави човек, който купува обръщана кола балък?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от k.milanov » 30 Окт 2015, 19:44

Говоря за хората, които разбират впоследствие, че колата им е обръщана ;) и не са наясно с това преди покупката.

И също така обръщана кола някакси.... Не се знае в кой гараж в някое село е правено обръщането :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Vanqu1sh » 30 Окт 2015, 23:07

k.milanov написа:Говоря за хората, които разбират впоследствие, че колата им е обръщана ;) и не са наясно с това преди покупката.

И също така обръщана кола някакси.... Не се знае в кой гараж в някое село е правено обръщането :yes:

На 20 годишно БМВ и без да е била обръщана, ако не следиш това онова, може много неща да те изненадат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: Sofia,Vidin
Пол: Мъж
Кара: 318i

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от milkov_jv » 24 Ное 2015, 19:53

Колега,според мен разликата в парите за данъка ще ги дадеш за гориво. По-скоро за твоите изисквания е 318i. Мотора си е тамън за колата. В повечето случаи при колите от 90-те години за средния клас 1.6 е грешен избор.Върви по-малко от 1.8,а харчи колкото него,че и от горе.В крайна сметка ти си прецени. Един съвет,ако не си имал БМВ до сега: След покупката смени всичките пластмасови тръби и фланци по охладителната система,за да не те изненада неприятно. Аз не го направих и 2 пъти ме остави на пътя този М43 мотор.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.12.2015
Пол: Мъж

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от thewolf28 » 02 Дек 2015, 12:12

Здравейте колеги, понеже съм нов във този форум ме извинете ако някъде греша.. сега по същество предстои ми покупка на бмв 318ис мотора който е със верига. Конкретно става на въпрос за това зверче http://www.cars.bg/c1425471 мисълта ми беше ако някой е ходил да я гледа или я знае дали си струва да ходя до айтос понеже ми е на 220 км..

Благодаря предварително :)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 3.10.2015
Местоположение: stara zagora
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от stekata » 06 Дек 2015, 14:41

Колега ще си изкажа моето мнение :) Купих си 318 is верига E36 coupe преди 3 месеца горе долу,да ти кажа за сега само проблеми ... и то не некакви малки ами все сериозни работи и сменям .. мисълта ми е зависи на какво ще попаднеш,тази лично изглежда добре но докато не се види на живо неможе да се коментира .. аз моято я взех на доста по висока цена от тази от обявата и излезе проблемна .. дано случиш на добра и гледана кола. Успех :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от k.milanov » 06 Дек 2015, 21:00

Аз пък моята ис-ка също я взех на по висока от на тази цена и не съм имал кой знае какви проблеми.
Най-скъпите ремонти до тук са 4 амортисьора, тук там някой тампон и понеже се налага след такъв ремонт да се прави реглаж смених и кормилни накрайници. Също така смених и съединител и с това свършват скъпите ремонти. Хубавото беше, че всичко което смених беше с щампи 1996г. Тоест първите части с който си е излезнала от завода колата. Вече, че масово се продават кофтори е друг бира.
Има огромна разлика дали ще вземеш за 3000лв кола с ///мкитайски брони и "спортно окачване 60/40" - разбирай едни пружини набитити на изпуснали амортисьори с кожен салон (само предни седалки) и тем подобни изпотрошени и пребити от каране коли. Другия вариант е да си търсиш кола, каквато и аз търсех, нещо с обикновени брони, обикновен салон, обикновено високо окачване и малки джантенца. :yes: То и това не е особена гаранция, но в крайна сметка тези коли не са чак толкова сложни и с една диагностика и преглед в някой сервиз може доста голяма част от потенциалните проблеми да се видят. Сега вече какво точно ще се скапе след 1-2-3 месеца вече не може да се предскаже :mhihi:


По въпросната обява, ме притеснява, че колата е фейслифтова, а пък маската с бъбреците е преди фейслифта. Също така или капака е крив, или има очевидна разлика в луфта между пасажерския фар и капака и шофьорския фар и капака. Може би е удряна.
Стоповете не ми харесват и джантите също - но това са лесни работи.

Няма снимка на мотора?! :shock:

Бежов (жълт ли е какъв е?) мокет и с такива (тръгнали) кори пък черни седалки, нещо не ми допада.

Иначе на пръв поглед така хваща окото, но не мисля, че е най читавото за тия пари. За още малко отгоре може би ще има нещо по-свежо

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 3.10.2015
Местоположение: stara zagora
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от stekata » 07 Дек 2015, 19:28

миланов - точно това търсих и аз,също като теб но уви проблем след проблем .. Няма значение сега като съм си я правил аз и знам че има сумати сменени работи и като знам че няма да ме устави на пътя си е друго :)


Аватар
Мнения: 579
Регистриран на: 21.08.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от snaiperist0 » 08 Дек 2015, 12:02

Някой ако знае за готина е36ца ( без компот ) от ИС нагоре да казва. :bchug:
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Vanqu1sh » 08 Дек 2015, 15:16

madafaka_donkele написа:Дал бог лъскави 36-ци:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bmjlnb

17 бона за садена е36-ца :kuku: :kuku:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от b00st » 08 Дек 2015, 15:56

Vanqu1sh написа:
madafaka_donkele написа:Дал бог лъскави 36-ци:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bmjlnb


Това даже бие някои от най-смелите обяви за Е30, които съм виждал :weed:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Vanqu1sh » 08 Дек 2015, 17:32

b00st написа:
Vanqu1sh написа:
madafaka_donkele написа:Дал бог лъскави 36-ци:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bmjlnb


Това даже бие някои от най-смелите обяви за Е30, които съм виждал :weed:

Даже е сложил салон от бежова кола, но е с черно табло. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от k.milanov » 08 Дек 2015, 19:34

Да ме прощава продавача ама тая кола повече от 5,500 ако мотор и ходова част са в ТОП състояние не заслужава.
Първо е от най-най първите тоест говорим за автомобил на 25 години почти.
Второ саден мотор.
Трето е гола като пушка - няма нито едно бутонче като екстра пред лоста...
Четвърто за по-висока цена очаквам да има подгрев, ASC, задни ел стъкла, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО дигитален климатроник, оригинално цд43 радио и още и още
Пето този волан сигурно нищо не работи по него, защото до колкото съм на ясно от е46 няма как да се подкара бега да се върже както и бутоните при положение, че дори не е с оригинално радио.


Жалко, че има още хора вярващи. че като са купили колата за хххх лв и направили подобрения за уууу лв. ще я продадат за хххх+уууу лв. :kuku:


Аватар
Мнения: 579
Регистриран на: 21.08.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от snaiperist0 » 09 Дек 2015, 9:41

на колега err0r някой да знае сегашното състояние ? все още си изглежда добре на снимки
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook