Мнение за обява. Помощ при покупка.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от georgivar » 08 Яну 2017, 14:45

nero_ написа:Колеги,

Като цяло строук лоша идея ли е? Нещо конкретно свързано с него трябва ли да се проверява или някакви въпроси към собственика?


Ако е направено всичко точно едва ли. Гледаш да работи равномерно - студена / топла. Гледаш маслото и антифриза за неестествени примеси :)

nero_ написа: Спирачки и охладителна система различни ли са между 320 и 325/328?


Различни са.

nero_ написа:Идвайки от Е9х съм свикнал диагностиката да е голяма част от огледа. Е36 с какво се чете и изобщо има ли смисъл от упражнението?


Чете се с INPA и DIS, но трябва специален кабел, който поддържа ADS протокол. Ще видиш евентуално записани грешки - ако някой датчик не работи. Но това и без диагностика ще го забележиш ако направиш по-обстоен преглед.

nero_ написа:По ВИН вижда ли се дали колата има LSD?


Да. Ама тази не пише да има.

nero_ написа:Предполагам ако имаше, продавача щеше да го упомене. Гледам, че се намират LSD дифове из olx и подобни. По спомен е с фрикционни дискове, тоест се износва - какви са вариантите и цената за рециклиране?


Рециклиране - само смяната на маслото е около 100 лева. От 400-500 лева доколкото съм търсил е от обикновен към шпер диф.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от nero_ » 08 Яну 2017, 15:13

Благдаря за обстойния отговор! Малко допълнителни въпроси:

georgivar написа:
nero_ написа: Спирачки и охладителна система различни ли са между 320 и 325/328?


Различни са.


Мога ли да очаквам проблеми с охладителната система (от към капацитет)? Чувал съм, че не е силна страна на модела.

georgivar написа:
nero_ написа:Идвайки от Е9х съм свикнал диагностиката да е голяма част от огледа. Е36 с какво се чете и изобщо има ли смисъл от упражнението?


Чете се с INPA и DIS, но трябва специален кабел, който поддържа ADS протокол. Ще видиш евентуално записани грешки - ако някой датчик не работи. Но това и без диагностика ще го забележиш ако направиш по-обстоен преглед.


Имам INPA, но съм с D-CAN кабел. Има ли датчици, които не задействат CEL или ABS/Airbag лампа?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от georgivar » 08 Яну 2017, 15:48

nero_ написа:Мога ли да очаквам проблеми с охладителната система (от към капацитет)? Чувал съм, че не е силна страна на модела.


Правиш една профилакика - смяна водна помпа, термостат, антифриз. Пробваш как е и ако видиш проблем при голямо натоварване - тогава го мислиш.

nero_ написа:Имам INPA, но съм с D-CAN кабел. Има ли датчици, които не задействат CEL или ABS/Airbag лампа?


Може да не са напълно сдали багажа и да не задействат сигнална лампа. Примерно ламда сонди и други.

Все пак е 93-та година. Винаги ще има какво да се прави. :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от b00st » 09 Яну 2017, 8:43

nero_ написа:Благдаря за обстойния отговор! Малко допълнителни въпроси:

georgivar написа:
nero_ написа: Спирачки и охладителна система различни ли са между 320 и 325/328?


Различни са.


Мога ли да очаквам проблеми с охладителната система (от към капацитет)? Чувал съм, че не е силна страна на модела.

georgivar написа:
nero_ написа:Идвайки от Е9х съм свикнал диагностиката да е голяма част от огледа. Е36 с какво се чете и изобщо има ли смисъл от упражнението?


Чете се с INPA и DIS, но трябва специален кабел, който поддържа ADS протокол. Ще видиш евентуално записани грешки - ако някой датчик не работи. Но това и без диагностика ще го забележиш ако направиш по-обстоен преглед.


Имам INPA, но съм с D-CAN кабел. Има ли датчици, които не задействат CEL или ABS/Airbag лампа?


Те европейските нямат CEL, само през диагностика може да разбереш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от nero_ » 13 Яну 2017, 19:29

Продаде се строукнатата 20-ка преди да се наканя да я видя.

Някой да е гледал тази:

http://www.mobile.bg/11481466890438470

Коментари?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от michev » 13 Яну 2017, 21:59

Отпред бронята нещо не ми харесва, имам предвид фугите, много ме дразни липсата на корите под бронята, и спортният филтър, а и колата не е 1995.
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от k.milanov » 13 Яну 2017, 23:45

95-96 идва фейса, а колата е с нефейсово табло, пък тоя волан май след фейса го слагат. После фугите на бронята, после ми вади очите кабела на дебитомера как е сложен след като са боднали филтъра :kuku: предпоследното нещо което ме дразни е гърнето, което е два метра под колата и на края последно, снимките са далеч от актуални :yes:

За тия пари 20ка - 23ка преко сили можеда се намери свежа, стоковица :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от 4iko » 14 Яну 2017, 0:14

k.milanov написа:95-96 идва фейса, а колата е с нефейсово табло, пък тоя волан май след фейса го слагат. После фугите на бронята, после ми вади очите кабела на дебитомера как е сложен след като са боднали филтъра :kuku: предпоследното нещо което ме дразни е гърнето, което е два метра под колата и на края последно, снимките са далеч от актуални :yes:

За тия пари 20ка - 23ка преко сили можеда се намери свежа, стоковица :yes:



В допълнение ме дразни, че са сложени парктроник и добавка на задната броня. Защо не е М-кова, при цялата заигравка и посочената сума :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Nukem » 16 Яну 2017, 20:57

За тази какво ви е мнението:
http://www.cars.bg/c1974152
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Powerslide » 16 Яну 2017, 22:13

Nukem написа:За тази какво ви е мнението:
http://www.cars.bg/c1974152


Германия - следователно ръжда рано или късно , той е написал че няма ама който знае къде да гледа може и да намери... казвам го от опит и моята сегашна 36ца е от Германия ,и моята има парктроник , шибидах , рекаро подгрев , голям борд и т.н. .. взех я за същите пари с докарването , този пич иска да си изкара някой лев със сигурност !!
Може и да е замаскирана :dunno:
Иначе изглежда много добре , това което не ми хареса е че няма задни ел .стъкла ама това не е проблем.
Според мене ако си търсиш хубава 36ца , трябва да е от Италия , предишната ми беше купе от Италия и просто няма нищо общо с повечето немски. :bang:

По снимките се вижда че и светят АБС/АСЦ , това може и да е датчик , а може и цели блок на АСЦто да е , малко та§ак е смяната .
М пакета изглежда оригинален , таван , волан , прагове всичко е точно.
Предполагам си видял че отпред липсват въздуховоди и решетка и отдолу няма кори няма нищо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от 4iko » 18 Яну 2017, 0:29

Nukem написа:За тази какво ви е мнението:
http://www.cars.bg/c1974152



offtopic: Duke Nukem Manhattan Project е най-великата :D

За колата ще цитирам Powerslide:

"Може и да е замаскирана :dunno:
Иначе изглежда много добре , това което не ми хареса е че няма задни ел .стъкла ама това не е проблем.
Според мене ако си търсиш хубава 36ца , трябва да е от Италия , предишната ми беше купе от Италия и просто няма нищо общо с повечето немски. :bang:

По снимките се вижда че и светят АБС/АСЦ , това може и да е датчик , а може и цели блок на АСЦто да е , малко та§ак е смяната .
М пакета изглежда оригинален , таван , волан , прагове всичко е точно.
Предполагам си видял че отпред липсват въздуховоди и решетка и отдолу няма кори няма нищо."

1. Липсата на задни ел. стъкла на фона на всичко останало е... :dunno:

2. За мен също италианските са по-добри, заради купето - липсата на ръжди/ по-бавно тръгващите. Мотора е по-лесен за правене, отколкото ръждясало купе. Имал съм 3 лични коли до момента - 2 са италиански (едната още си я карам) и една австрийка. Италианките с повърхностна ръжда на определени, но не ключови места. На австрийката и се ронеха праговете, предните бомбета бяха ОК, другото никога не съм го гледал. Моторите и при трите си/бяха екстра. Именно затова мита за необслужваните италиански мотори не го вярвам (все още).

3. АБС/АСЦ съм забравил кое къде, как и защо свети, но колегата го е отбелязал.

4 и 5. Най-вероятно е оригинален (сложен допълнително) пакета, за парктроника не мога, да дам мнение. Съвкупността от двете (паркета и липсите) е проблем.

Обобщено мнение за мен - замаскирана с оригинални части. Може би си струва парите, ако няма ръжди и механични проблеми. Говоря за сериозни не такива с неработещо ел. стъкло (което наистина е нормално за годините!) и подобни. В противен случай е: купих си кола, направих си я, но има проблеми и искам да си върна вложеното.

Все по-рядко пиша в темата, но ако нещо ми хване окото отговора ми е - трябва да се види и тества. Лично за мен парите са малко повече, но това е само от снимките. Реално както знаем всичко е под въпрос. Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от Nukem » 18 Яну 2017, 1:43

Засега се отказах въобще да я гледам тази, взех да си мисля пак да си взема от Германия, ръждите мен не ме плашат, имам правилните хора ще я оправят. Тази загледах днес, ще звъним тези дни да видим ще свали ли на 1500 евро:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
П.С: манхатана я играх с удоволствие, хубави спомени имам, но Duke Nukem 3D Atomic си ми е най-гомата любов.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от bum_bum » 18 Яну 2017, 13:23

Мани тия гнилочи. За парите, дето ще хвърлиш по оправянето ще направиш една камара други неща. А и никога няма да стане като оригинална ако веднъж вече е изгнила. Или поне не без да дадеш някаква не нормална сума.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от host » 18 Яну 2017, 14:00

Ахм.. Някое правичко италианче... Насаждане на някоя друга екстра, малко внимание на мотора.. По малко пари ще дадеш от гнили германци... Виж темата на колегата с е34 дето почна само леки ръжди са прави... страшно стана.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Мнение за обява. Помощ при покупка.

Мнение от k.milanov » 18 Яну 2017, 20:11

И италянките са малко :bang: ..........

Карам италянка ще станат 3 години след 1 месец. Колата я взех от първи собственик в България момчето я беше карало преди мен под година, просто нещо не му допаднало задното и не знам си какво още, не ме лъжеше всичко си беше изрядно. Колата пълен сток - оранжевите мигачи, щъркеловот окачване с 15см клиренс между гумата и калника отпред чудесия и тн.

Навърял съм едни скрони приблизиително 30 000км и съм минал през почти всички детски болести на модела. Всички харчове си ги пиша в един тефтер и все си викам абе надали съм набил повече от 2000лв до сега. Е направих един екселски файл с всичко до момента и ми стана лошо. Набитите пари за 3 години са вече повече отколкото инвестирах първоначално за купуването на колата. И изобщо не мога да кажа, че колата е идеална и няма нищо за смяна, напротив.
Е, уж съм доволен, но ако някой ми беше казал, че ще е такъв филм щях да се замисля за е36. Набиваш, набиваш, набиваш кинти и тя накрая след няколко месеца спокойствие пак нещо не е доволна :paranoid:



Та и италянките не са много далавера особено тези, който сега се внасят. Масово са изпънати на външен вид, стоковици, но по тях само масло и филтри е сменяно и всичко е напът да се разпадне и иска смяна - съединител, амортисьори, датчици, интериори тн. На каквито и километри да е им идва времето. Предполагам и колите от германия ще дойдат в такова състояние, само че с бонус ръжда :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook