Защо още караш е36?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Защо още караш е36?

Мнение от u`F`o » 23 Яну 2015, 18:50

Привет, колеги,

Навярно много от вас вкарват по няколко кратни на автомобилите си суми всяка година за поддръжка и подобрения. Интересно ми е да науча, защо го правите още? Защо още не сте се качили на е46, е39, е60, е90, е92 или друг автомобил ? Има ли нещо, което е36 ви предлага и смятате, че в друг автомобил трудно ще намерите?

Поздрави,
Николай

П.С.: Ще се радвам, ако се включват хора над 25 годишна възраст. Благодаря :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Защо още караш е36?

Мнение от host » 23 Яну 2015, 19:12

Адски евтини части, всякви.
Огромно разнообразие различни компоненти, с които можеш да си направиш колата "по теб", без оглед какво е имала ОЕМ.

Друго за 3г ползване, много отличително не съм забелязал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Защо още караш е36?

Мнение от bum_bum » 23 Яну 2015, 19:21

Чак пък евтини части... сравнявах поддръжката на е36 с доста по-сносни и по-нови коли и читавите части са доста по-скъпи. Сега съм купил всички дискове и накладки за компакта оригинални ако кажа колко струват :kuku: Хората тука слагат турбини за по-малко :mhihi:

Аз лично все още карам компакта, щото нямам пари за Порше. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 2.09.2011
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: с волан от М5
Мечтае да кара: Scott Gambler 730

Re: Защо още караш е36?

Мнение от marto7067 » 23 Яну 2015, 19:41

Карам я защото нямам пари за това което искам...не ми създава проблеми, не ме е оставила никъде, поддръжката е сравнително евтина, допада ми като поведение на пътя, има всички необходими за мен екстри, прилична е като интериор и екстериор. Ако си купя някой кош за 6-8000лв, тепърва ще трябва да наливам пари на ново, щот са му взели душицата. И да имах парите за нещо читаво, 36цата няма да я продам-толкова спомени имам с нея за 4 години, че едва ли ще я "пусна". :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Защо още караш е36?

Мнение от krasi2bmw » 23 Яну 2015, 19:42

Кожено рекаро с подгрев , темпомат , М пакет , ДВД с навигация , блутут , камера за задно виждане , парктроник , нови джанти DOTZ с нови гуми , чип / вьрви доста добре / сменени амортисьори , нови дискове , накладки , сьединител и маховик , ново окачване .......... и т.н. защо да сменям кола която има повече екстри от някой нови модели , при положение , че ми харесва и не прави никакви проблеми вече осем г. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 12.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M50B25,M50B30,S50B30
Мечтае да кара: M1 Procar
Детайли за колата: 325i, E36 BTCC Replica, E36 M3

Re: Защо още караш е36?

Мнение от bmw325ci » 23 Яну 2015, 19:56

Защото първия ми сблъсък с моторните спортове е от 1998, при което бях свидетел как Джони Чекото раздава тупаници на ред други прекрасни автомобили и си казах че един ден и аз ще имам такова жувотно.
След което бащата отиде до Немция да си взима Шкода Октравия, върна се със сребриста 25-ца :lalala: (той така и не разбра какво си е взел и ако някой го пита тая кола с колко цилиндъра е сигурно ще каже с 5 :mhihi: )
После с първате събрани пари си купих моята снежанка и от тогава в нея има налята една Е60-ка, но не бих я заменил за такава освен ако мотора и не започва със S или от другата марка с ГТ3 надпис :winky:

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Защо още караш е36?

Мнение от vladi_a_i » 23 Яну 2015, 19:59

Компакта не си го давам,турнах му мотор а напролет живи и здрави ще го боядисвам целия :bowdown:
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Защо още караш е36?

Мнение от maxpower » 23 Яну 2015, 20:16

Защото в момента няма по подходяща кола с която да я' сменя. По нов модел в никакъв случай няма да си взема, а за е30ка нямам достатъчно пари :mhihi: Не прави сериозни проблеми, подлежи на сериозно модефициране дори при запазване на стоков вид отвън :mrgreen: , части под дърво и камък, удобна за ремонти, харесва ми как изглежда, удобна ми е за градско придвижване основно, приятна е за каране. Може би бих си купил и е39 някой ден, но само ако има S пред имато на мотора.
Последна промяна maxpower на 23 Яну 2015, 20:18, променена общо 1 път
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Защо още караш е36?

Мнение от ozBMW » 23 Яну 2015, 20:17

Защото е46-цата ми е някак си нежна,а аз обичам грубите изпълнения и може да правиш какво ли не по е36-ца,и защото за е92 нямам пари :cry:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Защо още караш е36?

Мнение от M10 » 23 Яну 2015, 20:34

Колкото по-ново, толкова по-ужасно и пластмасово.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 27.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: напред с вратите
Мечтае да кара: M3

Re: Защо още караш е36?

Мнение от Angelov91 » 23 Яну 2015, 20:44

В момента карам 5-6та Е36 още от малък исках бмв и то Е36 не ,че сега съм много голям де ... Еми запознат съм г/д какви ядове създават и части от къде мога да си взема, задното предаване , 2-те врата на купето :oops: (не мога без тях) просто си беше любов от пръв поглед :ok: Химна на бавареца описва всичко :winky:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Защо още караш е36?

Мнение от stormrider » 23 Яну 2015, 20:52

Аз съм от Пловдив.На 44 години съм.От малък ходех всяка есен на изложенията в панаира.90те години на панаирите ,за мен нямаше по атрактивна кола от Е36.Ходех на изложенията,най-вече за да гледам Е36.Спомени и мечти, опити да си представя как карам тази уникална кола.Най после, 2007 година, си купих така желаната кола.Нямам възможността да си купя Е46 330 бензин,с мулти волан с голяма навигация и други шукарийки,Но както се казваше в един стар спортен вестник,става дума за италия и футбола от 80те години,цитирам: онези северняци имат всичко:По големи и по подредени градове/цялата индустрия на Италия е в северната част/,по големи и луксозни автомобили,дори жените им са по красиви от нашите,но те нямат Марадона! Незная дали разбрахте какво искам да кажа.Та някои колеги с възможности,естествено,карат нови коли,говоря за БМВта.Е90ки Фки и други,но си мисля че в новите модели го няма истинкия дух и първичност на Е36.Нека е стара ,нека е по бавна,но е истинска жива ,не стерилна.
С много любов към децата!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 7.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i

Re: Защо още караш е36?

Мнение от Hadjy » 23 Яну 2015, 22:21

От къде да започна имам Е36 от 2004, налял съм сума ти пари по тази кола, но все още не мисля да я сменям ( за ужас на 50% в живота ми). Харесва ми поведението и, обожавам първичността на колата, нямам куп екстри, но и не ми трябват, тази кола е за мен и всяка минута с нея е удоволствие за мен. Мога да си позволя да поддържам колата сносно и не я лишавам от основните неща, не страдам от комплекси, че е на 20 години. Мога да си купя Е90, но за сега няма да го направя защото усещането при карането не е същото. На 42 години съм разбирам, че рано или късно още трябва да я сменя, но за момента не мисля за това. Обожавам колите в които водача е определящ да поведението на автомобила на пътя и екстрите и годините не са важни при мен, важното е да ти допадне колата, а Е36 е такава.
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Защо още караш е36?

Мнение от rhase » 23 Яну 2015, 22:46

Баща ми имаше 20-ска м50 93'. Тогава беше на 2-3 години (на не много повече съм бил и аз :mhihi: ) като чух рева на мотора и реших, че тоя кош ще е мой някой ден. За жалост го продаде след няма и 2 години... тогава бяха тъмни години и много я заглеждаха баДките :mhihi:

-Харесва ми, дизайна ми допада, има всичко от което имам нужда, за момента успявам да я поддържам що-годе добре, не е претенциозна и ми носи радостта от шофирането вози ме, топли ме зимата, охлажда ме лятото
Естествено, кара ми се нещо ново, но като му дойде времето.
Далеч съм от мисълта че новото е пластмаса, не става за каране, усещането за БМВ го няма, "не влиза като е30-ката, брат" и т.н. :mhihi: С DirtyM5Driver често се сещаме за едно Е91 20д автомат, дето като се возиш и си :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Защо още караш е36?

Мнение от M10 » 23 Яну 2015, 23:03

Ако става въпрос за моя пост, под пластмаса имах предвид не усещането и дали става за каране, а конструкцията, ненужното усложняване и тн неща от които ставаш все по-редовен клиент на сервизите :mhihi:

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook