Шумна кола

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Шумна кола

Мнение от b00st » 10 Юни 2014, 9:25

100-120лв беше.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Шумна кола

Мнение от bavaromobila » 10 Юни 2014, 9:30

В чудене и търсене на проблема, стигнах до заключението, че средното гърне ми е доста назад и точно под предните врати има едно доста дълго парче права тръба и май май точно от там идва гадния звук. Аз също съм с чисто ново трикамерно средно гърне, но ето.... смотания звук си го има. Ще видя днес ако успея да ходя да сложа един резонатор преди средното гърне.... според мен нещата би трябвало да се подобрят....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 17.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is

Re: Шумна кола

Мнение от zzvvmm » 18 Ное 2014, 21:28

Един се оплаква,че била шумна, аз пък че ми е тиха.. :D С чисто нов резонатор съм от днес + двоен накрайник racing dynamics и колата звучи невероятно тихо. Даже съм склонен на бартер с някой колега който иска да му е тиха..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 508
Регистриран на: 9.07.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: го на ножки
Мечтае да кара: на 50ст бензина.

Re: Шумна кола

Мнение от Jang1r » 19 Ное 2014, 18:47

Просто м42ката е доста шумна,квото и да я правиш бучи от мотора,като сток генерацията си е достатъчно добра и не тя е виновна за шума :)
BMW e36 318TDS Touring
BMW e36 318iS Sedan with m52b25-SOLD
Opel Vectra B X16XEL

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 17.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is

Re: Шумна кола

Мнение от zzvvmm » 19 Ное 2014, 18:54

Jang1r написа:Просто м42ката е доста шумна,квото и да я правиш бучи от мотора,като сток генерацията си е достатъчно добра и не тя е виновна за шума :)
Ела да видиш моята м42ка дали е шумна..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Шумна кола

Мнение от alexcivic » 08 Дек 2014, 20:40

Колега,я дай една снимка на цялата система отдолу.
С катализатор ли си и какво по точно ти представлява цялата генерация.
Аз от три години правя опити по генерацията,в момента съм с заместител катализатор на Kat-b 320d e46,средно и крайно гърне двуцевка от е90 ф63мм. и се наложи да затапя единия накрайник,че става страшно :mrgreen: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: стара загора
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46 facelift
Мечтае да кара: Е90
Детайли за колата: E46 318i N42 143h.p.

Re: Шумна кола

Мнение от nedbmw » 13 Дек 2014, 9:41

Ис-ката си е шумна по принцип, в това съм убеден защото съм карал навремето през 95г. чисто нова такава. На магистралата направо е досадна от към бучене, все едно има горелка отпред а не двигател. Колкото повишаваш оборотите толкова бученето се усилваше, а около 3000 хил об в мин. се получаваше един резонанс за кратко докато ги премине тези обороти. Така, че и оригиналните гърнета не са и много съвършени. Това най вероятно се получава, като споменават някой колеги е от колекторите дето са направени от хром-никелови тръби. Карал съм малко една пак чисто нова 318-ка с М40 мотор и определено бе по тиха и имаше много приятен звук особено, като ускоряваш, се чуваше едно приятно мъркане, като от добре изчислен и балансиран двигател. Аз сега имам Е36 91г. и съм с мотор М40 и макар, че съм със сменено ново задно полско гърне пак се чува бучащ звук на мотора от към предната част. Карал съм и други такива стари като моето М40 макар, че са по големи бракми от моята но все пак са доста по тихи. Моята бима оригинално няма катализатор, а само е с едно дълго предно гърне но не е от него сменял съм го за кратко с друго ново полско и пак си бучи. Смених преди 6 години тампоните на двигателя с такива на Meile и си мисля, че от тях може да е понеже и си имам доста вибрации за бензинов мотор. Най учудващото, е че и при отнемане на газта малко си намалява бученето от двигателя но все пак си остава еди специфичен бучащ звук, които не изчезва, а това ме навежда на мисълта, че най вероятно може да е от тампоните, щото като ги купувах бяха някакви дето ги водят hidro, демек имат масло вътре. Ама като се замисля това масло дето е затворено в една камера и двигателя ми лежи на водна възглавница, а течностите знаете не се и свиват как аджеба, ще ми гаси добре вибрациите особено тези вертикалните трептенията на мотора, нямам идея. :roll: Мисля да пробвам с тампони втора употреба от Е46 но не знам дали, ще ми станат трябва да проверя. Ами това са моите впечатления, дано съм бил на някой полезен с нещо. :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Шумна кола

Мнение от kichuka » 19 Яну 2015, 0:06

Както повечето и моята е адски шумна. На ис-ката имам само някакво средно гърне не оригинално а отзад съм с крайно гърне на ac schnitzer. Бучи отдолу повече от колкото от крайното гърне и то не готин звук. Имам и 318и м43 като там съм с оригиналната генерация а катализатора го смених с някакво гърне за 20лв. М43-ката има много по-приятен звук. В ниските обороти работи (както се изрази един колега по-горе) като корса а във високите ръмжи само от двигателя и е супер приятен звука. Обмислям на ис-а да сложа средно гърне от е46 316/318 а пред него някакъв дълъг и тънък резонатор пък дано утихне. Това ще се случи след около месец за това приемам съвети.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Шумна кола

Мнение от ares2 » 19 Яну 2015, 9:33

моят ИС е с всичко необходимо като гърнета и резонатори и шума си го има отпред като станеш до колата от към мотора..
в съвкупност и от постоянно зацепилото ми виско като влезе в 5000 оборота е доста шокиращо
но не е гаден звук.. просто е малко по шумна от това което трябва да е
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

Re: Шумна кола

Мнение от SH3M37A » 20 Яну 2015, 2:24

Колега и аз имам този проблем с шума :) Не си само ти ,като гледам и не сме само ние :mrgreen:
Чакам да се затопли да изкарам мокета от колата заедно със седалките и всичко от багажника и на мивка :)
Наумил съм си в близките седмици да си поръчам 4 квадрата метра 7мм дебели http://www.ebay.ie/itm/16-SHEETS-20sq-ft-Car-Vehicle-Sound-Deadening-Insulation-Proofing-Pads-Absorber-/281541185027?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item418d298e03
И да си поиграя с тези " ДУНАПРЕНЧЕТА " + от вътрешната страна на врата ,както и под предния капак под кората :) Мисля ,че ще има голям успех спрямо шума :D
Ако има и някакъв материал ,който да мацна и под колата + термо лента по цялата тръба понеже ще ми е лесно да я намотая ( понеже може да се окаже ,че трябва да сменям катализатор )

И мисля ,че ще решим проблема ,който немеца не е забелязал по онова време :)
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 4.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318

Re: Шумна кола

Мнение от JoroM43 » 20 Яну 2015, 21:18

Да имате на предвид че всичко тръгва от катализатора май...защото съм махал кат. и на М42 и на сегашната м43 и това което имам като впечатление е че каквото и крайно гърне да сложиш ако имаш свестен катализатор и средно всичко е поносимо, но дори с оригинално здраво крайно и средно гърне след махане на катализатора звукът се разваля и започва едно дрънчене...на м42 ката даже бях сложил някакъв уж оригинален заместител за катализатор на е36 на марката Босал и пак не беше като преди..

В момента съм с бруталната комбинация от някакво универсално резонаторче, малкото оригинално гърне след катализатора и крайно от субару импреза врх , направо ако махна лепенката 318 хората ще си мислят че карам 325 с права тръба :mhihi: трябва да направя клипче да се посмеем :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 2.09.2011
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: с волан от М5
Мечтае да кара: Scott Gambler 730

Re: Шумна кола

Мнение от marto7067 » 21 Яну 2015, 9:25

Моята е с хубав резонатор по средата, после е малкия оригинален и накрая с гърне от ауди А6
Ще направя по-добър клип...по-натам.

http://youtu.be/x__JOCgJ_HY

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Re: Шумна кола

Мнение от pepi_tu » 22 Яну 2015, 11:18

SH3M37A написа:Колега и аз имам този проблем с шума :) Не си само ти ,като гледам и не сме само ние :mrgreen:
Чакам да се затопли да изкарам мокета от колата заедно със седалките и всичко от багажника и на мивка :)
Наумил съм си в близките седмици да си поръчам 4 квадрата метра 7мм дебели http://www.ebay.ie/itm/16-SHEETS-20sq-ft-Car-Vehicle-Sound-Deadening-Insulation-Proofing-Pads-Absorber-/281541185027?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item418d298e03
И да си поиграя с тези " ДУНАПРЕНЧЕТА " + от вътрешната страна на врата ,както и под предния капак под кората :) Мисля ,че ще има голям успех спрямо шума :D
Ако има и някакъв материал ,който да мацна и под колата + термо лента по цялата тръба понеже ще ми е лесно да я намотая ( понеже може да се окаже ,че трябва да сменям катализатор )

И мисля ,че ще решим проблема ,който немеца не е забелязал по онова време :)

Колега аз също обмислям такава интервенция, тъй като колата ми е със стоков катализатор, резонатор и гърне ходих при 30 майстора дето провериха, че всичко е окей и пак ми е адски шумна, особено след като покарам 46ца и се кача в моята. Тези плоскости които ти си дал ми мязат на дунапренени, а като човек които от бая дълго време учи и се занимава със строителство ти давам съвет, че дунапрена не е добър звукоабсорбатор. С вибрациите ще се справи добре но не не е толкова плътен а да спре звука. Търси материали които са на битумна основа или на каменна. Има хубав български саит които има огромна гама от вати с различни материали за изолация на автомобили http://www.avitel-bg.com/Shumoizolatsiya-cat16 :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

Re: Шумна кола

Мнение от SH3M37A » 22 Яну 2015, 20:51

pepi_tu написа:Колега аз също обмислям такава интервенция, тъй като колата ми е със стоков катализатор, резонатор и гърне ходих при 30 майстора дето провериха, че всичко е окей и пак ми е адски шумна, особено след като покарам 46ца и се кача в моята. Тези плоскости които ти си дал ми мязат на дунапренени, а като човек които от бая дълго време учи и се занимава със строителство ти давам съвет, че дунапрена не е добър звукоабсорбатор. С вибрациите ще се справи добре но не не е толкова плътен а да спре звука. Търси материали които са на битумна основа или на каменна. Има хубав български саит които има огромна гама от вати с различни материали за изолация на автомобили http://www.avitel-bg.com/Shumoizolatsiya-cat16 :bchug:



Благодаря за съвета ! Грам не разбирам ,кое е по добре затова и споделих с надеждата ,че някой може да ме поправи ,ако съм на грешен път :mhihi:

Проблема ,е че не съм в Бг иначе с голямо удоволствие бих се възползвал :)
Ще видя да им пиша ,ако предлагат пращане из евро съюза ще си поръчам.Ако не има един българин дето пътува постоянно да ми ги донесе насам ,а после ще споделя как е станало :ok:
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!


Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 17.11.2019
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: 318iS
Мечтае да кара: M5 Competition

Re: Шумна кола

Мнение от k.bukorov » 17 Фев 2020, 23:36

Здравейте колеги реших и аз да споделя моя проблем ако някой би могъл да ме посъветва какво да правя....
От няколко месеца имам 318ис 96 година М44Б19.. до вчера колата нямаше никакви проблеми след като реших да се правя на шофьор ( на полигон ) разбира се.. колата започна да издава някакав меко казано ( УЖАСЕН ) дрънчащ звук отпред до мотора ( от дясната страна на шофьора ) като подам гас шума се засилва и следователно като отпусна изчезва... на празен ход го няма този звук мой познат ми каза че най вероятно е нещо с изпусквателен колектор или нещо такова колата се чува като трактор няма никакви други проблеми не губи мощност не мени обороти ускорява си нормално ( дори ми се струва че малко по бързо.. ) отдоло под пасажерското място преди 2 дни ходих да сменям крайно гърне и да ми заварят трабата защото имаше дупка но щумат идва отпред някъде около предното колело пред пасажерското място и вътре в купето се чува много като отворя прозорците е една идея по добре ако някой може да ми каже къде да погледна или всяко мнение ще ми е от полза и се извинявам за неграмотното писане ако има значение колата като я взех преди не повече от 4 месеца тъкмо беше излязла от сервиза след основен ремонт... моля ако някой може да си изкаже по компетентно мнение по въпроса..
Изображение

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook