Избор на акумулатор

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Избор на акумулатор

Мнение от bobi_81xx » 13 Яну 2014, 13:16

Би трябвало да има топла щампа на Bosch-а знам как е: пример:ако е (( 309)-това отговаря ,че е произведен 2013год. септември месец) но на всека марка е различно.аз това го разбрах скоро от един акумулаторчик.Консултирай се с някой акумулаторчик той може да те насочи.Ето как е на моят,иначе е взет декември. Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.04.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i

Re: Избор на акумулатор

Мнение от gnf » 13 Яну 2014, 15:51

Да, за Бош и Варта знам, че някои от цифрите от топлия печат показват, кога е произведен акумулатора.
Преди малко звънях на вносителя на Иксайд и се оказа, че и те не знаят. Били са пускали запитване до производителя, но не им казвали. И те имали интерес да знаят, но не знаели. Прозвуча ми доста елементарно и непрофесионално. За какъв 4еп, Иксайд ще крие датата на производство на акумулаторите си :?: :!:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: Мордор
Пол: Мъж
Кара: Е36 coupe 318is '95 M42B18++
Мечтае да кара: квато и да е Хемка :)))

Re: Избор на акумулатор

Мнение от west bam » 06 Фев 2014, 10:10

Колеги аз съм адски доволен и горещо препоръчвам следните марки на Бош С4 С5 сериите, Банер, Гигават, но си има Бош произведен в Германия и Турция, ако ви дават Бош и ви казват, че дават 1 година гаранция срока за годност е минал или е турси познават се по топлите печати дали е турски или немси говоря за бош, по топлия печат може да се провери кога е правен, не ми се впуска в подробности, че трябва да пиша романи хаха, Варта як акумулаторо но сега новите ги преместиха да ги правят в Чехия да се надяваме, че ги правят добре, Банер много издържливо куче нанправо му станах фен средно живота му е 8-10 години, акумулатора не трябда да е с изтекъл срок на годсност още 1 път го казвам имайте го в предвит, повечето магазини като практикер и голямите вериги предлагат такива а и голям недостатък е, че на място не ви заверяват картите а пращат на майната си за тази гаранция както и да е, за българските акумулатори нямам добри мнения откакто гледах като ги тестват експоадират като балони, не отговарят на техническите данни от залепените им стикери отпред, бързо омътняват и често не си изкарват и гаранцията жалко защото съм си националист но просто почнаха да ги правят като за често сменяем консуматив визирам акумулаторите произведени от 3 години насам, за турските нямам наблюдения, истината е в необслужваемите акумулатори имат калциева сплав към положителните и отрицателни плочки и са капсуловани, като през целия период на експоатация не се долива дестилирана вода по принцип, имат нисък саморазряд при ниска температура, силата и капацитета им е по голям в сравнение с акумулаторите направени само от оловни плочки, те са подходящи за работа в градски условия, използване на автомобила на кратки разстояние и често стартиране, по безопасни са от обслужваемите акумулатори които мисля ако не се лъжа, че ги спират от прозиводство през 2015г., надявам се инфото ви помогне да се предпазите поне малко от лошокачествени акумулатори или таквиа предлагани с изтекъл срок на годност, в оторизиран сервиз ако ви дават акумуллатора и не работят с каталог има огромни разлики при акумулаторите за съответните различни марки и модели автомобили, нито трява да е повече ампер часове нито по малко затова са католозите голямия препани камък е недоброто обслужване на акумулатора от автомобила визирам зареждането да е в допустими граници от 13.8 до14.2 при товар демек пуснати фарове, парно и някой друг консуматор като реотаните да речем на стъклата това са границите за добро обслужване на акумулаторите, не ви заверят правилно картата, правят заверката както се вика на "око" или "усет" демек не го замерят преди да заверят картата, чукат по полюсите като слагат клемите има си начин на слагане разтварят се с по голяма отверка и се натиска отгоре с ръка и готово, несъбразяват височината на акумулаторните батерии, бягайте далече за да нямате принудително главоболие, виждал съм какво ли не просто доста некомпетентни хора работят в тази сфера и последиците са доста неприятни най -добрия случай новия акумулатор окъсява най лошия се пали автомобила, надявам се пак с инфото да съм бил полезен не е много но поне хората нека са информирани за това и да са по бдителни, че пишман търговщи има много
BMW E36 TEAM and HONDA CIVIC 4G - TEAM
-Тате, татеее, от къде идват облаците?
-От гумите на БМВ-тата, моето момче!
http://24.media.tumblr.com/9121c8bb0ae9 ... o1_500.gif
http://25.media.tumblr.com/ba160f33385c ... o1_500.gif

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Избор на акумулатор

Мнение от ~Мишо~ » 06 Фев 2014, 18:30

:shock: Това за едно изречение ли го написа? На десет реда поне слагай по една точка, ей така, за разкош...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: Мордор
Пол: Мъж
Кара: Е36 coupe 318is '95 M42B18++
Мечтае да кара: квато и да е Хемка :)))

Re: Избор на акумулатор

Мнение от west bam » 06 Фев 2014, 20:09

Сори но пиша с телефон и ми е малко трудно, да следя всичко съжалявам :yes:
BMW E36 TEAM and HONDA CIVIC 4G - TEAM
-Тате, татеее, от къде идват облаците?
-От гумите на БМВ-тата, моето момче!
http://24.media.tumblr.com/9121c8bb0ae9 ... o1_500.gif
http://25.media.tumblr.com/ba160f33385c ... o1_500.gif

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: Русе

Re: Избор на акумулатор

Мнение от miro20 » 09 Фев 2014, 16:11

Чувал съм че варта и бош се правят на едно място... но както и да е.. реално няма никакво значение, а и е нормално да имат заводи на много места.

За българските за съжаление е така - не са мн качествени.
Сега в големите студове много хора им умряха новите монбати, и което е мн странно, хората казват че не им уважават гаранцията !
Казват - ми трябвало да си го приберете у вас на топло :kuku: :kuku:

За калциевите - по принцип правилно си ги описал, но недостатъка им е че са лесно убиваеми - ако го изтощиш до дупка, никога няма да е същия след това, дори да успееш да го възстановиш с разни процедури.
Докато обикновенните оловни са по устойчиви, но пък реално няма никъде вече да се продават такива.
Вече само оловно-калциеви плюс разни сплави и подобрения към тях.

И е мн лошо че се ориентират към необслужваеми - така просто те принуждават да сменяш по често акумулатора, вместо да му се долее вода, или профилактира на някой професионален стенд.
За съжаление, както съм споменавал , всеки прави акумулатор да издържа максимум 4-5 г.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Избор на акумулатор

Мнение от BABHOMED » 09 Фев 2014, 16:18

Ами нищо не пречи не убслужваемия да стане убслужваем..Малко е филм с капачките които не са монтирани с цел разглобяване но имам един такъв който си го разкапсуловах и си го проверявам,доливам.
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: Русе

Re: Избор на акумулатор

Мнение от miro20 » 09 Фев 2014, 16:24

gnf написа:Здравейте,

Тъй като ще купувам нов акумулатор и съм се насочил към Иксайд Премиум 72Ah, искам да разбера, кога е произведен акумулатора. Има доста сайтове, които са пуснали разни промоции с по 20-30% намаления и ме притеснява да не са някои залежали бройки по рафтове и складове. Веднъж имах проблеми със складова бройка (2+ години) и не ми се ще да се нахендря отново на подобен екземпляр. От тук ме уверяват, че имали 9 магазина и зареждали постоянно, и нямало място за притеснение от залежала стока, и дори да възникнат проблеми батерията имала 36м. гаранция. Но аз искам акумулатора да е произведен 2013г. Та, къде, какво се гледа по корпуса на Иксайд Премиум? Друг вариант ми беше Мол М3+К2 75Ah, но той ми надхвърля бюджета.
Благодаря предварително на отзовалите се колеги!

Това е огромен проблем , особенно при големите вериги, тъй като те са продавачи и им е през оная работа какво продават.
Винаги фирмите би трябвало заедно с производителяя по възможност, да ги замерват и профилактират на няколко месеца.
И евентуално да ги дозареждат.
Няма вариант акумулатор да е седял над 2 г. и да е в "идеално състояние" :) :) по скоро си е на умирачка, и това че отначало дава ток, сулфатизацията и другите процеси вече са тръгнали необратимо.... затова и не изкарват дори гаранцията си.

Затова се оглеждайте и споделяйте къде има по голям оборот дадена фирма, и която се грижи за стоката си, и дали зарежда редовно нов асортимент.
Практикери , метро и др такива... чак се чудя понякога като минавам покрай рафтовете, даже праха не им чистят с месеци.... :kuku:

Ами нищо не пречи не убслужваемия да стане убслужваем..Малко е филм с капачките които не са монтирани с цел разглобяване но имам един такъв който си го разкапсуловах и си го проверявам,доливам.

Разбира се, дори тук много пъти съм го препоръчвал.
Реално необслужваем акум няма. :) всичките са обслужваеми.
Проблема е че някои са наистина с ш'бани капачки... дори няма такива.. ! и докато уцелиш клетката.. може да направиш някоя беля....
А и не на много хора им се занимава...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 8.05.2007
Местоположение: Русе

Re: Избор на акумулатор

Мнение от miro20 » 09 Фев 2014, 16:50

Турските необслужваеми ЕАС са едни от най лесните за отваряне :
Изображение

Под капака е щамповано датата на производство , въпреки че не съм много наясно как се разшифроват двете таблички :
Изображение
Проблема е че никой в магазина няма ти даде да разчовъркаш с отвертки и да разлепиш ей така капака... :) :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.04.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i

Re: Избор на акумулатор

Мнение от gnf » 20 Мар 2014, 18:00

Акумулаторът е купен, взех си Moll M3 plus K2 62Ah с 600A стартов ток и ДОТ 50/13 за 160лв. с връщане на стария.
Надявам се в близките 5-6г. да не се занимавам с него.

Sent from my Lenovo B6000-H using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Избор на акумулатор

Мнение от pinko_23 » 21 Мар 2014, 12:16

Колеги на мене първият ми акумолатор БОШ искара 11 години и беше на москвич и тогава струваше почти колкото москвича. След това пак си взех БОШ за бавариата и още един БОШ за ситроена но ситроена имаше проблем и го скапа за нияколко години. Сега БОША който е на баварията е 65 ампера и вече 6 години не е мръднал. От личен опит с БОШ падат изведнъж не се обслужват, не стават и за зареждане ще искара няколко паленията и толкова. Но като цяло сум доволен
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 19.10.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E36 и Е46
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: Оградено зелена ;)

Re: Избор на акумулатор

Мнение от cr3atin3 » 21 Мар 2014, 13:17

Еxide взех за моята м43- 62Ah,беше 192лв и ми направиха отстъпка 10% без да връщам стария за сега съм мн.доволен от 8месеца го ползвам :driving:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на акумулатор

Мнение от kdl » 21 Мар 2014, 23:23

pinko_23 написа:От личен опит с БОШ падат изведнъж не се обслужват, не стават и за зареждане ще искара няколко паленията и толкова. Но като цяло сум доволен
Ако си в Аляска, вероятно Бош там не е Бош тук :)
Не си прав, че не се зареждат. Всеки, вкл. и необслужвамите, без значение от марката, се (и трябва) да се зареждат при продължително неизползване, и каране на къси разстояния.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Избор на акумулатор

Мнение от krasi2bmw » 23 Мар 2014, 23:24

gnf написа:Акумулаторът е купен, взех си Moll M3 plus K2 62Ah с 600A стартов ток и ДОТ 50/13 за 160лв. с връщане на стария.
Надявам се в близките 5-6г. да не се занимавам с него.

Sent from my Lenovo B6000-H using Tapatalk

Не си сбьркал с покупката , аз карам вече трета година с такьв / Moll/ и нямам грижи . При покупката ми казаха , че са много добри и че ги монтират на Порше - работят заедно :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.04.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i

Re: Избор на акумулатор

Мнение от gnf » 29 Мар 2014, 10:17

krasi2bmw написа:Не си сбьркал с покупката , аз карам вече трета година с такьв / Moll/ и нямам грижи . При покупката ми казаха , че са много добри и че ги монтират на Порше - работят заедно :yes:

Взех този, защото се виждаше кога е произведен, докато на Exide Premium (другата опция) никой не можа да ми каже ДОТ-а.


Sent from my Lenovo B6000-H using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook